Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня буває серед свіжих круасанів, хрустких багетів та піци. Адже вона донька подружжя власників Олексія та Олександри з Чернігова, які й створили власний бізнес.

Під час облоги міста у 2022 році сім’я виїхала, та тільки-но область звільнили — повернулася і продовжила працювати. Чернігівці знову мали змогу скуштувати свіжого хліба, а на перший Великдень повномасштабного вторгнення купити паску, яка так нагадувала довоєнне життя. ШоТам розповідає, як завдяки гранту від Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини підприємцям вдалося не опустити руки й розширити власну справу. 

Сімейна традиція переросла у бізнес

Олександра Андрєєва родом з Чернігова. Тут вона виросла, познайомилася з Олексієм й вийшла заміж. Раніше Олександра займалася продажами в інтернеті, а в Олексія завжди був інтерес до випічки, пригадує дружина:

«Про випічку чоловік замислювався давно. Звертав увагу, особливо коли ми відвідували якісь цікаві заклади. Десь у 2016 році він навіть поїхав на курси і намагався навчитися пекти сам, але зрозумів, що це не його. Та мрію про випічку не залишив».

Олександра каже, що в них була сімейна традиція: щонеділі снідати круасанами. Живе пара в центрі, тож чоловік зранку йшов вигулювати собаку і по дорозі купував круасани. Тож коли у 2021 році вирішили почати якийсь проєкт, вибір зупинився на пекарні. Розглядали варіант ще з напівфабрикатами чи сирами, куштували й продукцію франшиз з випічкою. Але все було не те. Та у друга Олексія був свій заклад зі свіжими круасанами, тож вирішили спробувати таку «дружню франшизу» — відкрили ще одну пекарню мережі.  

«Вирішили робити те, що любимо самі. Саме так, як ми б хотіли. Щоб той круасан їла моя дитина, а я не нервувала», — каже Олександра.

Влітку 2021 року Олександра вже була вагітна, Олексій шукав приміщення для майбутньої пекарні. Обрали спальний район, адже тут не було ні супермаркетів, ні інших пекарень, а людей доволі багато. 

У «Flavor bakery» почали із солодкої випічки та круасанів. Фото: ШоТам

24 листопада 2021 року у пари народилася Соня. А вже за місяць вони відкрили «Flavor bakery» — сімейну пекарню з французькими круасанами та свіжим хлібом.

Дві бомби впали біля будинку 

Перші місяці були насиченими — доньку брали на роботу в люльці: «Дитина росте поруч з пекарнею — вони однолітки», — каже Олександра. Адміністраторкою запросили стати найкращу подругу жінки і її куму, тож бізнес і справді був сімейним.

Олександра біля пекарні ще у процесі ремонту. Фото надала героїня

Люди добре відреагували на пекарню, приходили знайомитися і вітали з відкриттям. Олександра пригадує, це було наче звичайне життя, але на фоні тривожних новин. 24 лютого подзвонили дівчата з пекарні й спитали, що робити. Тоді на роботу, звісно, вже ніхто не вийшов:  

«Ми вирішили нікуди не їхати, бо й не було куди. Спочатку якось трималися, але тоді російські війська підійшли до міста. Біля нашого будинку впало дві бомби. У такому стресі пробули у Чернігові ще 11 днів і поїхали». 

За п’ять днів доїхали до Кам’янця-Подільського, з малою дитиною дорога була дуже складною. Та коли область звільнили, сім’я повернулася. У місті майже не було їжі, а в пекарні лишався якийсь запас продуктів. Тож 16 квітня, за тиждень після того, як відійшли російські війська, бізнес Олександри та Олексія знову запустився.

Грант підтримав не лише фінансово, а й емоційно

У 2022 році був ранній Великдень, тож вирішили виготовляти паски, їх у місті було майже не знайти. Також із залишків продуктів пекли хліб. 

«Хліб не був шикарний, а з невеличкого набору продуктів. Ніяких французьких багетів, ми робили просто хліб. І це вже був делікатес», — ділиться Олександра.

У «Flavor bakery» навіть робили каву, що для весняного Чернігова було надзвичайно. Потроху поверталися до життя. Олександра каже, тоді їй трапилася реклама гранту від МОМ та Уряду Німеччини на Фейсбуці. Подавала заявку з телефону, поки гойдала на руках дитину. Тож не очікувала якогось результату. Але фінансування подружжя таки отримало. 

«Грант ми отримали досить швидко, влітку почали збирати документи, а вже восени нам виплатили. Так ми реалізували практично всі свої нагальні потреби. Це безцінно крім того, що вирішилися наші фінансові проблеми, це дуже підтримало нас морально. Бо ми були в такому розпачі, здавалося, що нікому не потрібні, якась така апатія була. А тут є фонд, який підтримав. Ти важливий і твоя праця важлива», — ділиться Олександра. 

За 4500 євро вдалося придбати морозилку, холодильну вітрину, кавомашин, гриль й облаштувати літній майданчик. Також купили міцний стелаж на склад, щоб витримував борошно та додаткові полички.

Олександра показує морозильну камеру, яку вдалося придбати завдяки гранту від МОМ. Фото: ШоТам

Бізнес знову розвивався, люди просили щось більш ситне. Так у меню з’явилися хот-доги, сосиски в тісті та піца.

Роблять тісто для круасанів самі, а в начинку додають натуральні ягоди

І Олександра, і Олексій бувають в сімейній пекарні щодня, часто з ними приходить і маленька Соня. Жінка розповідає, що їхня пекарня особлива тим, що вони самі роблять тісто. Для круасана потрібне листкове тісто, його складно зробити, тому багато кафе закуповують вже готове, але не «Flavor bakery». У начинку додають лише натуральні ягоди: свіжі влітку, а взимку ті, які заморозили самі.

Зараз у пекарні працюють двоє барист та двоє пекарів. Фото: ШоТам

Тож ціни тут вищі, але клієнти цінують якість їжі. Та головне, що вдається підтримувати затишність цього місця, де все свіже і смачне.

«У нас всі клієнти постійні. Ми така своя пекарня на районі. Люди пропонують багато, і ми прислухаємося», — каже Олександра.

Олександра та Соня у колясці біля сімейної пекарні. Фото надала героїня

Після початку повномасштабного вторгнення багато змінилося — друг Олексія пішов до війська, тож мережа «Flavor bakery» переживала не найкращі часи. Олександра каже, наважилися підтримати бізнес друга, і місяць тому викупили ще одну пекарню. Тепер уся мережа перейшла до подружжя. Тож попереду багато роботи. 

Можливості

Українську молодь звуть доєднатися до освітньої програми від Ajax Systems

Опубліковано

Міжнародна технологічна компанія, яка спеціалізується на виробництві систем безпеки Ajax Systems, розпочинає освітній проєкт “Ajax Next”, спрямований на майбутніх інженерів. Учасники отримають можливість приєднатися до цієї ініціативи та отримати цінний досвід та знання в сфері технологій безпеки.

Про це повідомляє dev.ua.

Кому підходить програма

Студенти другого курсу та старших курсів Київського Політехнічного Інституту імені Ігоря Сікорського, Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного університету “Львівська політехніка” можуть приєднатися до інтернатури “Ajax Next”.

Планується розширити перелік установ у майбутньому.

Відбір студентів буде здійснюватися за трьома критеріями: академічна успішність, наявність власних проєктів та мотивація.

Читати також: Стали відомі найпопулярніші вакансії в ЗСУ: кого шукають найбільше

Що надає програма

В рамках цієї ініціативи студенти матимуть можливість взяти участь у різноманітних навчальних активностях, таких як інтернатури, профільні заходи, факультативні курси та інші, у співпраці з провідними навчальними закладами та партнерами компанії Ajax Systems. Крім того, будуть організовані лабораторії та надано необхідне матеріальне забезпечення на базі вищих навчальних закладів.

Освітній проєкт дозволить студентам:

  • отримати практичний досвід від менторів компанії;
  • розв’язати реальні робочі задачі у співтоваристві однодумців;
  • пройти стажування;
  • отримати першу роботу в продуктовій компанії.

Про Ajax Systems

Ajax Systems – міжнародна технологічна компанія і найбільший в Європі виробник систем безпеки. Зараз у компанії працює 3,300 співробітників, включаючи велику команду технічних спеціалістів. Її продуктове портфоліо включає понад 135 бездротових і дротових пристроїв для забезпечення безпеки та автоматизації.

Ajax Systems пропонує рішення для захисту від вторгнення, відеоспостереження, виявлення пожежі, автоматизації дому та запобігання затоплення. На сьогоднішній день Ajax захищає понад 2,5 мільйонів користувачів у 187 країнах світу.

Нагадаємо, як оформити витяг про несудимість через портал Дія: інструкція.

Також ми повідомляли, що Міноборони анонсували застосунок Резерв+ для військовозабовʼязаних.

Фото: Лесик Урбан

Читати далі

Можливості

Від початку року на Київщині з’явилося майже 9 тисяч проєктів нових бізнесів

Опубліковано

З початку цього року на Київщині зареєструвалися майже 8,5 тис. нових суб’єктів господарювання. Ці кошти дають змогу фінансувати програми соціального спрямування, допомагати військовим, відновлювати

Про це повідомив начальник КОВА Руслан Кравченко під час Форуму національної ідентичності «Час діяти UA», організованого МХП.

«Військова агресія завдала значних втрат бізнесу Київщини. Попри все бізнес не лише вистояв, а і поступово відновлюється та реалізує нові масштабні проєкти. Робота бізнесу під час війни є важливим джерелом наповнення бюджету та створення робочих місць. З початку року на Київщині до бюджетів усіх рівнів сплачено майже 11 млрд грн податків і зборів», – сказав Руслан Кравченко.

Читайте також: Український проєкт про злочини рф отримав срібло на ADC Awards

КОВА спільно з Департаментом комерцій Штату Вашингтон запустили онлайн платформу взаємодії бізнесу для двох регіонів. Тут легко знайти партнерів та встановити з ними зв’язок, ознайомитися з індустріями та обмінятися досвідом.

Нагадаємо, перезапустили бренд ветеранів-підприємців.

Фото: КОВА

Читати далі

Можливості

Жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь

Опубліковано

В Україні гранти для заснованих жінками стартапів у сфері deep tech можуть отримати до 75 тисяч євро. Стартапи-заявники пройдуть ретельне оцінювання і 160 переможців отримають грантову допомогу, а також індивідуальну програму розвитку бізнесу, коучинг та тренінги.

Про це повідомляє granty.org.

Перевага надається інноваціям у сферах медицини, біології, комп’ютерних технологій, харчових та аграрних технологій, енергетиці, ШІ та аерокосмічній галузі.

Вимоги:

Читайте також: Українським медикам подарували електрокари: у які області надійде допомога

  • реєстрація у країні-члені ЄС або в Україні;
  • стартап на ранній стадії;
  • засновниці або співзасновниці компанії — жінки;
  • проєкт раніше не фінансувався іншими програмами ЄС.

Дедлайн 20 травня 2024 року.

Заявка та деталі за посиланням.

Нагадаємо, українські студії Ubisoft взяли участь у створенні нової частини Assassin’s Creed.

Фото: cabinetbos

Читати далі