Суспільство
Пісня, яку не помічають: українські студенти презентували альтернативний трек Євробачення, який об’єднує Європу
Опубліковано
5 місяців тому
До Євробачення, яке 68 років об’єднує світ музикою, студенти Української академії лідерства презентували в Європі унікальний аудіо-перфоманс під назвою «The Unnoticed Song».Пісня про мир без слів, яка щодня звучить на вулицях європейських міст і стає потужним втіленням слогана фестивалю — United By Music. Трек не потребує конкурсу й покликаний нагадати про цінність та крихкість миру, який залежить від того, як закінчиться розпочата росією війна в Україні.
Одягаючи навушники та очікуючи почути на сингл, європейці зіштовхувалися лиш з посиленим звуком міста в реальному часі: метушня вулиць, дитячий сміх, спів птахів, гул машин – всі ці звуки і є «Непоміченою піснею». Звук переривався голосом, що нагадував про крихкість та цінність миру, а також про те, як важливо його захищати. Це був голос України, який наголошував – майбутнє Європи залежить від кожного з нас.
Студенти Академії представили перформанс представникам НАТО, Європейської Ради, Європейського Суду з прав людини, Єврокомісії, мерам європейських міст та міністрам європейських країн, з якими зустрічалися в межах експедиції країнами ЄС. Акції «The Unnoticed Song» пройшли на площах міст Чехії, Бельгії, Німеччині, Франції, Данії та Словаччини.
«The Unnoticed Song» – це не просто перфоманс, а заклик до всесвітнього єднання та солідарності, а також подяка європейській спільноті за підтримку. Студенти Української академії лідерства кілька років адвокатують інтереси України в Європі. Звісно, цьогоріч закликаємо підтримувати Україну у війні за мир, демократію та інші європейські цінності. Проте говорячи про війну, нам було дуже важливо відійти від традиційної негативної конотації. Відтак було вирішено говорити про мир. Адже мир в європейських країнах можливий доти, доки Україна протистоїть росії і собою закриває решту країн», – прокоментувала Євгенія Матейчук, в.о. керівника Української академії лідерства.
Ідея акції належить команді бренд ательє Tobto.
Читати також: Українсько-британська команда, що працювала в прямому ефірі “Євробачення–2023”, отримала нагороду BAFTA TV
«Цей аудіоперформанс через вуха відкриває очі європейців на саме мирне життя, що їх оточує. Нашим перформансом ми віддзеркалюємо європейцям Європу. Після нерозуміння від почутого шуму міста, разом із аудіо-повідомленням в навушниках, приходить усвідомлення: ”Пісня Миру в містах ЄС звучить доти, доки Україна стримує російську агресію”. Судячи з відгуків слухачів, для багатьох цей досвід був трансформаційним», – засновник Tobto, Андрій Міщенко.
Під час акцій студенти також записували звуки кожного міста, щоб після завершення акції разом на основі зібраної фонотеки створити унікальну «Пісню Миру».
Захід є частиною волонтерської адвокаційної місії Української академії лідерства в країнах Європи за підтримки уряду України, Western NIS Enterprise Fund та партнерів.
Нагадаємо, що McDonaldʼs відкриється в трьох містах на Київщині: де саме.
Вам може сподобатися
-
Переможця Нацвідбору Дитячого Євробачення можна обрати в Дії: як проголосувати
-
В Україні розпочали прийом заявок на Нацвідбір-2025: як взяти участь
-
Переможці Євробачення 2024 Nemo проведуть концерт у Києві: що про це відомо
-
Як подати заявку на «Дитяче Євробачення – 2024»
-
Розпочато набір на Дитяче Євробачення-2024: як подати заявку
-
Українсько-британська команда, що працювала в прямому ефірі “Євробачення–2023”, отримала нагороду BAFTA TV
Суспільство
Опубліковано
11 години тому07.10.2024
На Київщині планується створення нового ландшафтного парку під назвою «Приірпіння».
Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації оголосив тендер на розробку проєкту парку.
Переможець тендеру відповідатиме за створення проєкту, а також визначення території для створення регіонального ландшафтного парку. Основні завдання включають охорону, відтворення та рекреаційне використання природних комплексів і об’єктів парку.
Читати також: Український розробник створив інструмент для пасивного пошуку роботи
Оголошена вартість проєкту становить 350 тисяч гривень. Тендерні пропозиції приймаються до 7 жовтня.
Розробник має представити готовий проєкт парку «Приірпіння» до 15 грудня 2024 року.
Нагадаємо, що Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України.
Фото: Freepik.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
12 години тому07.10.2024
У Музеї мистецтва Метрополітен у США почав діяти аудіогід українською мовою.
Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська у фейсбуці.
Це вже 89-й аудіогід у 47 країнах і важливий етап у проєкті з українізації світових пам’яток. Зеленська підкреслила, що це має значення не лише для України, а й для світової культури, адже «чем більше в неї мов, тим вона багатша».
Читати також: «Галичина» запустила рекламу для українців за кордоном: три причини повернутися додому
Українська культурна боротьба
Перша леді згадала про українських художників, таких як Архип Куїнджі, Іван Айвазовський та Ілля Рєпін, і зазначила, що відомі роботи, які раніше вважалися російськими, тепер мають правильну історичну ідентифікацію.
Працівники музею висловили задоволення від можливості ділитися своєю колекцією з українцями, включаючи як відомі твори мистецтва, так і менш відомі.
Нагадаємо, що киян запрошують відновити унікальну каплицю Вітте на Байковому цвинтарі: як допомогти.
Фото: TripAdvisor.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
13 години тому07.10.2024
На Київщині встановили новий рекорд України — «Найдовший ланцюг з українських хустин». Це сталося 5 жовтня 2024 року в селі Підгірці.
Керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова повідомила, що в ланцюзі налічується 377 хустин, об’єднаних у ланцюг завдовжки 421 метр.
«Українська хустина — це наша культурна спадщина, наш оберіг. Цим рекордом ми хочемо показати всьому світу, що, незважаючи на труднощі, ми продовжуємо жити, творити та вірити у майбутнє нашої країни», — зазначила організаторка рекорду, заступниця директора Підгірцівського ліцею Надія Бевз.
Про встановлений рекорд
Кожна хустина має бірку з інформацією про її походження. Цей символічний ланцюг об’єднав усю Україну, включаючи хустини з різних регіонів — від червоних з заходу до чорних з темними візерунками, що носили жінки у важкі часи.
Читати також: Українка перемогла на Турнірі найсильніших юніорів Європи з настільного тенісу
Лана Вєтрова також поділилася враженнями:
«Під час підрахунку я не могла відвести погляд від краси візерунків на цих хустинах».
Нагадаємо, що у Києві провели перегони на вітрильниках серед ветеранів та встановили рекорд України (ФОТО).
Фото: Лана Вєтрова.
Коментарі
Шопочитати
Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»
«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...
Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків
У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...
Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ
За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...
Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення
Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...
Коментарі