![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/05/442417510_25346157051695948_472998439701010244_n.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/05/442417510_25346157051695948_472998439701010244_n-560x600.jpg)
Суспільство
Напередодні війни: історик показав архівне фото юних українок в 1938 році
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/03/photo_5465665769485489355_x.jpeg)
Опубліковано
2 місяці тому
Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію дівчаток з села Черче біля Рогатина на Івано-Франківщині 1938 року. Він поділився історією світлини зі своєю авдиторією.
Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/05/442417510_25346157051695948_472998439701010244_n-1.jpg)
Історія фотографії
На цій світлині, якій майже дев’яносто років, ви бачите гурт гарно вбраних дівчаток зі села Черче біля Рогатина на теперішній Івано-Франківщині. Дане фото підписане, що це 1938 рік і виставлене сьогодні на сторінці Robert Erik.
П’ятеро з тих дівчаток взуті, а одна – боса. Босеньке дівча серед них, мабуть, найстарше. А, які парадні строї на тих маленьких черчененянках.
Крайня ліворуч дівчинка, яка щось тримає у руці, не має вишитої запаски і такого імпровізованого киптарика, як інші діти на цьому фото, що стоять поруч. Та й сорочка у неї прикрашена цілком іншим декором. Але усіх їх, які стали до знимки, об’єднує, що вони мають пов’язані на головах такі ж вишиті хустини.
Читати також: В Україні відбудеться фестиваль кіно, яке було створено за допомогою ШІ
Акценти фотографії
Невідомо, з якої оказії їхні батьки так гарно вбрали своїх дітей.
Може, у той день у них був Великдень і вони саме йшли з церковної відправи або ж був який інший празник. Ще одне: на задньому плані (на світлині) можна розпізнати кілька дорослих жінок, які так само святково вбрані і підходять до дітей доволі швидкою ходою (про що свідчать їх розмашисті і впевнені кроки). А, праворуч на тій знимці бачимо бабцю у дуже ладному вишитому строї, яка підіймається стежкою до дівчаток, які стоять на дорозі.
Не менш цікавими є дерев’яні стовпи із поруччям вздовж дороги (можливо, щоб худоба не сходила вниз до річки або ж для безпеки автотранспорту), а також телеграфні стовпи, які засвідчують технічну комунікативність мешканців тутешньої громади.
Ця світлина із далекого 1938 року дає нам можливість на хвильку зазирнути у наше галицьке село за рік перед початком Другої Світової війни.
Нагадаємо, що випустили англомовний курс про українську культуру: де ознайомитися.
Вам може сподобатися
-
Особистий архів акторки Ганни Борисоглібської виклали у вільний доступ: матеріали ХХ ст.
-
Вийшов трейлер фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси»
-
У Львові створюють 20-метровий мурал: фото
-
У Тернополі в будинку знайшли давні розписи, яким понад 100 років: фото
-
Малюків-засновників Києва переодягли у нове вбрання
-
Театр імені Пушкіна в Харкові планують перейменувати на честь Квітки-Основ’яненка
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/03/photo_5465665769485489355_x.jpeg)
Опубліковано
11 години тому26.07.2024
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/452814674_879120014239295_8203558141619662140_n.jpg)
Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.
Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/452676036_879120060905957_3261875963164764234_n.jpg)
Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.
У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.
Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото
Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.
У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.
Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.
Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.
Фото: Львівський історичний музей.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-5.jpg)
Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.
Про це повідомляє пресслужба КМДА.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-1-3.jpg)
Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-2-2.jpg)
Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.
Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото
У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-3-1.jpg)
Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.
Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.
Фото: КМДА.
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/03/photo_5465665769485489355_x.jpeg)
Опубліковано
12 години тому26.07.2024
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-5.59.45-pp-Velykyy.jpeg)
В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.
Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-5.59.57-pp-Velykyy.jpeg)
Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ.
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-6.00.10-pp-Velykyy.jpeg)
«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.
Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-6.00.18-pp-Velykyy.jpeg)
Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті.
Хто працював над кліпом
- Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
- Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
- Текст пісні: Олег Прозоров;
- Виконавець: Олег Прозоров;
- Оператор: Олександр Левченко;
- Помічник оператора: Артем Дулько;
- Режисер: Олег Прозоров;
- Актор: Євген Лисак;
- Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
- Звукорежисер: Максим Кушнір.
Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.
Фото: НАУ.
РЕКЛАМА:
Шопочитати
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/3-1-2-400x240.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/3-1-2-80x80.jpg)
«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?
Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/1-47.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/1-47.jpg)
«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними
День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/3-22-400x240.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/3-22-80x80.jpg)
Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії
Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/1-41-400x240.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/1-41-80x80.jpg)
Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»
Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....
РЕКЛАМА: