

Суспільство
Відомий український оркестр дистанційно записав кліп, підтримавши всіх у самоізоляції (ВІДЕО)
Відомий український симфо-шоу колектив PRIME Orchestra приєднався до всесвітньої акції #StayAtHome і записав життєствердний відеокліп на підтримку всіх у самоізоляції. Про це пише “День”.
Два роки тому оркестр вже прославився своїми кавер-версіями хітів легендарного британського гурту Depeche Mode, коли потрапив в поле зору менеджменту групи в рамках акції Facebook Fan Takeover.
Тепер музиканти PRIME Orchestra, знаходячись вдома в різних куточках України, записали на смартфони свої музичні партії й змонтували з них життєстверджуючий відеокліп.
Як створювали відео?
Як стверджують у колективі, в Україні ще ніхто не робив нічого подібного.
Ідея створення ролика з’явилася у музикантів PRIME Orchestra під час перебування в самоізоляції у різних містах України. У зв’язку з введенням карантину тур колективу, що включає 28 міст України та ближнього зарубіжжя, обірвався на половині. В результаті музиканти вирішили записати колективне відео, зігравши кожен свою партію з міксу популярних треків «Bad Guy» Біллі Айліш (Billy Eilish) і «Giant» Кельвіна Гарріса (Calvin Harris) і Rag’N’Bone Man, який виконували в ході туру.
Читайте також: Карантинний блюз: в Одесі гітарист грає на балконі під час карантину (ВІДЕО)
«Ідея з’явилася відразу після того, як довелося перенести всі концерти весняного туру – в Україні і країнах Європи, – розповідає co-продюсер та режисер PRIME Orchestra Юрій Рибалка.
Підготовка та репетиції проходили в форматі відеоконференції. Потім кожен учасник на телефон під метроном записав свою музичну партію і відправив на зведення. Далі ми все змонтували і вийшов класний позитивний антивірусний ролик».
Процес зайняв 9 днів
З 43 учасників колективу в дистанційному записі відео змогли взяти участь 25 осіб, музиканти та вокалісти хорової групи з Харкова, Києва, Чернівців, Рівного, Полтави, Сум, Дружківки, Сєвєродонецька, Краматорска і Черкас. Музиканти грають як на традиційних для симфонічних оркестрів струнних і духових, так і на нехарактерних для академічної музики електрогітарі, синтезаторі і MIDI-контролері. Весь процес – від задуму до втілення – зайняв дев’ять днів.
Електроінструменти музиканти записували через звукову карту, а акустичні – на свої мобільні телефони. Тому найскладнішим у процесі створення відео стала робота над звуком.
«Ми зводимо свої концерти, досвід у цьому у нас є, – пояснює керівник оркестру і саунд-продюсер Олексій Хорольський. – Найскладніше було не скласти ці шматочки воєдино, а вичистити файли з телефонів до нормального звучання. Щоб усі струнні й духові звучали якісно. Такого досвіду у нас раніше не було».
Навіщо це зробили?
Головний меседж, який музиканти вкладають у відео, – підтримати один одного і глядачів в самоізоляції із закликом залишатися вдома до закінчення карантину.
«Це відео ми вирішили зробити, щоб підтримати наших глядачів, які задавали питання: “Що з концертами? Побачимо ми вас чи ні?” й внести позитив в інформаційний потік. Наш колектив бажає всім залишатися вдома й берегти себе, щоб згодом ми змогли знову зустрітися на концертах», – пояснює Юрій Рибалка.
Протягом карантину PRIME Orchestra планує продовжувати підготовку до концертів дистанційно і підтримувати всіх подібними домашніми відео.
Залишок весняного туру містами України (Маріуполь, Покровськ, Краматорськ, Сєвєродонецьк) музиканти планують відіграти в червні. Гастролі по Білорусі і країнам Балтії перенесені на листопад.
Що варто знати про колектив?
Cимфо-шоу-оркестр PRIME Orchestra був створений в 2014 році в Харкові у вигляді проєкту симфо-шоу «Світові хіти». Продюсери: Максим Максименко, Юрій Рибалка та Олексій Хорольський.
В кожній програмі PRIME Orchestra виконує світові хіти класичної, рок, поп, реп та електронної музики в оригінальній симфонічній інтерпретації. Особливим є склад колективу: крім традиційних для симфонічних оркестрів музикантів, до нього також входять рок-бенд, епатажні вокалісти, хор та навіть DJ.
На рахунку PRIME Orchestra – понад 450 концертів в різних країнах світу, виступи на найбільших концертних майданчиках, тисячі кілометрів в турах, півмільйона глядачів, які побували на концертах, мільйони переглядів в інтернеті і безліч схвальних відгуків.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини