Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Вінниччині запустили нову сміттєсортувальну лінію

Опубліковано

На Вінниччині в Козятинському районі запрацювала сміттєсортувальна лінія за 14 мільйонів гривень. Гроші порівну виділили з міського бюджету та обласного екологічного фонду, інформує місцеве видання Veжа.

Як сортують?

Як йдеться в сюжеті телеканалу “ВІТА”, в Козятині продукують 10 тисяч тонн сміття на рік, а потужності станції дозволяють переробляти вчетверо більше. Відтак поки що сюди звозять сміття з Козятина, а невдовзі почнуть привозити з навколишніх сіл.

З усієї маси сміття, що потрапляє на станцію, в спеціальному барабані відсіюється органіка, а решта потрапляє на конвеєр для ручного сортування. Вже там працівники відбирають за фракціями в окремі ємності пляшки, картон, папір, метал тощо.

Читайте також: У Рівному з допомогою каліфорнійських черв’яків перероблятимуть опале листя

Тариф для населення визначать в найближчі два місяці, коли повністю завершать обрахунок витрат.

Розвантажать полігон

За словами Євгенія Малащука, заступника Козятинського міського голови, паралельно з будівництвом закуповувалась техніка та спеціальні баки.

“Щоб працював комплекс, потрібні кошти. Кошти ці планується брати від реалізації продукції, яка буде сортуватися. На перших етапах це буде і додаткове якесь фінансування з міського бюджету, тому що при запуску, ми всі розуміємо, що воно не може бути відразу на окупності”, – сказав Євгеній Малащук.

Окрім власне сортування та створення нових робочих місць, завдяки проєкту планують привести до ладу санітарний стан міста та зменшити навантаження на “тіло” місцевого полігону, оскільки відбуватиметься захоронення тільки органічних залишків.

Суспільство

У Міноборони розповіли про грошове забезпечення для важкопоранених військових

Опубліковано

Для важкопоранених військовослужбовців, які перебувають у лікарнях, передбачена додаткова винагорода у розмірі 100 тисяч гривень.

Про це заявила Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони України, у інтерв’ю для Укрінформу.

Ця винагорода виплачується за час лікування, включаючи період перебування в лікарні та час переміщення до неї. Також вона надається військовослужбовцям, які знаходяться у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК.

«Існує додаткова винагорода військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я. Це стосується, до речі, і закордонних лікарень. Ця винагорода становить 100 тисяч. Вона виплачується за час перебування на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення до лікарняного закладу. Окрім того, сума виплачується бійцям, які перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК», – повідомила Калмикова.

Читайте також: У Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових: куди звертатися

Калмикова також зазначила, що військовослужбовці зберігають своє грошове забезпечення під час відпустки. Крім того, вони можуть отримати грошову допомогу для оздоровлення за власним бажанням.

Нагадаємо, військові будуть отримувати більше відпускних днів.

Фото: УНІАН

Читати далі

Суспільство

У районі Києва придбали тимчасове житло для ВПО: як туди поселитися

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва придбали тимчасове житло для переселенців. Його отримали 22 родини переселенців (81 людина), які знаходяться на квартирному обліку. Загалом у Дарницькому районі близько 800 людей перебувають в черзі на житло.

Про це повідомив очільник Дарницької РДА Микола Калашник.

Оселі для ВПО надають за чергою, що формується за сумою балів, які нараховуються за єдиною методикою. Квартири надають у новобудовах, але вони не обладнані меблями й технікою.

Повністю укомплектовані квартири можуть отримати лише родини, які не мають змоги самостійно облаштувати житло.

Читайте також: Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Переселенці можуть безкоштовно жити впродовж року в отриманих квартирах, сплачуючи лише за комунальні послуги, та мають право продовжити проживання, якщо не знайдуть власне житло.

Нагадаємо,у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: Микола Калашник

Читати далі

Суспільство

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду: подробиці

Опубліковано

Очільник Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло отримав європейську нагороду імені Кеннета Гадсона за інституційну відвагу та професійну чесність. 

Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій (Музей війни).

Ця відзнака, названа на честь засновника нагороди “Європейський музей року”, стала визнанням внеску очільника музею до ініціатив зі збереження музеїв та об’єктів культурної спадщини на теренах України в умовах російської збройної агресії.

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду

Цього року серед 24 номінантів у шортлісті конкурсу були представлені два київських музеї — Музей війни та Музей Ханенків.

“Нове досягнення нашої команди стало результатом роботи з документування й висвітлення подій нинішньої війни від перших днів широкомасштабного російського вторгнення.

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

У фіналі Музей заклад опинився, подолавши довгий шлях: конкурсантами цьогоріч були 50 музейних установ із 24 країн — членів Ради Європи, — розповіли у Музеї війни.

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду

Щоб оцінити роботу претендентів, представники Європейського музейного форуму особисто відвідали експозиції кожного з закладів.

А переможцем цьогорічного конкурсу “Європейський музей року” став Саамський музей Siida — Saamelaismuseo ja Luontokeskus у місті Інарі (Фінляндія).

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду

Нагадаємо, у Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових.

Фото: Національний музей історії України у Другій світовій (Музей війни)

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: