Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
дрон-сапер дрон-сапер

Технології

Команда Minect.ai придумала дрон-сапер. Як знешкодити мінні поля без жертв

Опубліковано

Уявіть собі, як звичайний дрон-сапер – самостійно – розпізнає міну на полі і детонує її. 

І ніяких саперів у холодному поту, які думають – вибухне чи ні? Це поки що мрії для усього світу. Але не для України. 

Хлопці з проекту Minect.ai – першого в світі стартапу з розмінування територій – вже працюють над тим,  аби такі фантазії стали реальністю.

Читайте також: Українські полярники за допомогою дронів створюють 3D-карти Південного полюса

Про те, як сапери майбутнього з допомогою комплексу Minect будуть розміновувати цілі поля з безпечної дистанції, нам розповів його керівник Антон Герасименко.

 Антон Герасименко

Антон Герасименко

Директор компанії Zpoken AI , яка працює над стартапом Minect.ai

Zpoken AI – українська data-science компанія, яка займається розробками в області штучного інтелекту.
Антон Герасименко розповідає, що ідея розробити інноваційний комплекс для розмінування територій прийшла винахідникам в голову, коли в 2018 році на військовій виставці розговорилися з науковим співробітником інституту при Міністерстві оборони.

У центрі системи – штучний інтелект

Комплекс Minect.ai – це взаємодія дронів, скануючого устаткування (ґрунтопроникаючі радари, металодетектори, тепловізори тощо) та програмного забезпечення, в основі якого штучний інтелект. І ще є оператор, який на безпечній відстані від мінного поля управляє цим комплексом.

ґрунтопроникаючий радар
Такий ґрунтопроникаючий радар може сканувати поверхню мінного поля до 2 метрів вглиб, зчитуючи обриси підземних об’єктів. Фото команди Minect.ai

На даний момент ми розглядаємо концепцію чотирьох дронів. 

1) Перші два дрони по черзі будуть летіти і робити карту певних нерівностей, виявлених на досліджуваній території. 

2) Третій дрон-сапер буде летіти з металодетектором (або георадаром, який буде сканувати землю на глибину до 2 метрів) і по детальній мапі території скануватиме об’єкти на предмет вибухонебезпечності.

Візуальні дані, зібрані дронами
Візуальні дані, зібрані дронами, “залітатимуть” на сервер, де гіпотетичні міни на місцевості будуть розпізнаватися штучним інтелектом. Фото команди Minect.ai

3) За результатами роботи трьох дронів у нас буде повноцінна карта розташування всіх об’єктів, які залягають у ґрунті, ще й деталізованих за технічними характеристиками. 

4) Четвертий дрон-сапер – демайнер, він буде детонувати міну. Його роботу ми ще не тестували. 

Читайте також: Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

опис боєприпаса
Після отримання візуальних даних з дронів система видасть по кожному з об’єктів профайл – тобто, повний опис того, що за боєприпас ви бачите і як з ним поводитися. Фото команди Minect.ai

Як можливий варіант ми розглядаємо детонування мін металевими стрижнями – це зменшить радіус рознесення уламків під час вибуху. Але не факт, що це буде остаточне рішення. 

5) Мобільний додаток у допомогу основному комплексу. Місцеві жителі із його допомогою зможуть надсилати до нас в базу фото підозрілих об’єктів для аналізу. Ця інформація буде направлятись в оперативний штаб і наноситись на загальну карту розташування мін. 

Команда Minect.ai
Команда Minect.ai у зборі

Розмінування може стати в 10 разів дешевше

Поки робота над проектом ще ведеться, але це ще не закінчений продукт. У Minect два головні завдання – знизити вартість розмінування і збільшити його оперативність.

Щодо першого: не дивуйтесь, є таке поняття як економіка розмінування.

Закласти міну коштує доларів 30, а знешкодити – 3000 доларів. Ми хочемо, щоби вартість розмінування знизилась хоча би вдесятеро.

Що ж до саперів – вони проходитимуть у нас двомісячне навчання, в межах якого навчаться правильно запускати дрон-сапер і орієнтуватися в програмі.

Читайте також: Ліки з доставкою додому: як Liki24.com вирішує проблеми українців

Команда Minect.ai за роботою

В ідеалі фахівець повинен буде сидіти в безпечному місці, виставляти певні параметри, натискати потрібні кнопки. А дрони будуть облітати територію “гуськом”, поки не знешкодять повністю обраний периметр.

Наш комплекс зможе обстежити і знешкодити десь до одного квадратного кілометра території за день.

Ціна комплексу залежатиме від країни

Загальна вартість Minect.ai ще невідома. Єдине, що можна сказати точно – вона буде залежати від різних країн, адже упирається у ціну “залізного” обладнання.

До того ж, треба врахувати, що те обладнання, що пройде процес сертифікації, в середньому стане у 7-8 разів дорожче, ніж те, яке сертифікацію не пройшло.

Minect.ai

Так працюють у США: щоб їх Міноборони могло взяти обладнання на озброєння, його потрібно сертифікувати. І якщо дрон-платформа з вантажопідйомністю 15-30 кілограм у звичайних виробників коштує від 4 до 7 тисяч доларів, то в США такий же – але сертифікований – обійдеться у 75-80 тисяч доларів.

Як відрізнити міну від бляшанки?

Відсоток похибки при роботі штучного інтелекту ми точно будемо знати після проведення випробувань на полігоні.

Ми розуміємо, що десь на етапі передачі інформації з одного дрона на інший можуть бути втрати інформації. Грубо кажучи, якась міна може бути прийнята за камінь. І це проблема.

Читайте також: Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність

Вирішується вона збільшенням параметра так званої прискіпливості системи до об’єктів. Це означає, що для простоти система всі об’єкти, схожі на міни, буде сприймати як міни. І детонувати їх за замовчуванням. 

дрон-сапер
дрон-сапердрон-саперДрон-сапер

Цим рівнем можна гратися – підвищувати чи знижувати. Але нехай краще система буде проводити детонацію каменів, ніж пропустить якийсь із боєприпасів.

Читайте також: Сім українських ювелірних брендів, які роблять прикраси “з душею”

Щоб зміцнити результат, думаємо ще над тим, щоб задіяти наземні комплекси.

Це роботи-сапери, які працюють класично – у них є щуп, яким вони обстежують підозрілі об’єкти на території і підривають міни.

На що підуть 500 тисяч гривень

Грант від Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку, який нам вдалось отримати (500 тисяч гривень – авт.), надається у вигляді послуг. 

Це не ті гроші, якими можна оплатити роботу команди або розширити її. Тут все вирішують інвестиції, обладнання.

Усі необхідні послуги ми прописали в технічному завданні: допомогу в патентуванні, складанні технічної документації та презентаційних матеріалів, також допомогу в проведенні лабораторних досліджень.

Система Minect.ai

У мене є досвід залучення інвестицій у компанію, але з грантами ми ще не працювали. 

Проте грант – завжди краще, ніж інвестіціі. Залучаючи до компанії інвестиції, ти фактично продаєш і акціонерний капітал. Інвестори мають можливість впливати на твій бізнес, а ти повинен звітувати і просувати компанію, враховуючи їх бачення.

Гранти ж, здебільшого, цього не передбачають.

У будь-якому разі, візьмемо участь у другому етапі конкурсу від Фонду підтримки винаходів, де сума гранту становить уже 2 мільйони гривень. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Коли запрацює?

Системою Minect.ai вже зацікавились такі міжнародні організації, як НАТО, фонд FSD та організація Urs Endress. 

Півроку – це наш орієнтир на доопрацювання програмного забезпечення – і те за умови, що в найближчий місяць ми вирішимо питання з інвестиціями.

Розраховуємо, що повністю готовий Minect.ai та дрон-сапер буде через рік-півтора.

Коли ми отримаємо повноцінно працюючий комплекс, розраховуємо на співпрацю з державними структурами різних країн, де в Minect буде необхідність. А наразі фокусуємось на роботі із гуманітарними організаціями, та приватними інвесторами.

Minect.ai розробка

За чотири роки на Донбасі на мінах підірвалось більше 800 людей. Але це проблема не тільки Донбасу. А й Камбоджі, наприклад, де за 40-50 років після червоних кхмерів залишилася величезна кількість снарядів, і люди регулярно вмирають від вибухів на старих снарядах. Сирія, Іран, Ірак – безліч територій можна буде очистити від боєприпасів. І не ціною людських життів, а усього лиш з допомогою нашої розробки.

Технології

Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

Опубліковано

Українська компанія Steel Hornets виготовила запальні боєприпаси, призначені для скидання з БПЛА. 

Про це розробники повідомляють в своєму Telegram-каналі.

Про розробку

Розробники повідомляють, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських окупаційних військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання, оскільки температура горіння складає до 2500 °C.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Виробник підкреслює, що боєприпаси надійніше працюють при скиданні з малих висот. Залежно від технічних характеристик, вартість таких боєприпасів становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Крім того, розробники анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, але ціна наразі не вказана.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Фото: Steel Hornets

Читати далі

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

Технології

Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Опубліковано

Сервіс ОСББ, який доступний у застосунку “Київ Цифровий”, отримав перемогу в міжнародній премії у категорії “Демократичні технології”.

Про це повідомляє КМДА.

“Київ відзначили в номінації “Демократичні технології” за розвиток і впровадження електронної демократії на місцевому рівні. Цього року за перемогу змагалися понад 300 проєктів з усього світу, і для нас честь отримати цю нагороду”, – зазначив Петро Оленич, заступник голови КМДА.

Про премію

нститут інновацій у політиці, міжнародна організація, яка пропагує демократію в Європі, висунув сервіс ОСББ для нагородження за досягнення у впровадженні демократичних цінностей в житлових об’єктах.

Кожного року громадське журі, складене з понад 1 000 європейців, оцінює проєкти, щоб визначити фіналістів і переможців у категоріях премії. Організатори повідомляють, що цього року 314 проєктів відповідали критеріям і пройшли оцінювання журі. Із них 70 проєктів, по десять у кожній категорії, були визнані винятковими фіналістами і першопрохідцями інновацій.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Про сервіс

Номінанти демонструють, як громади та країни знаходять нові способи покращити життя в містах. Сервіс ОСББ забезпечує активну участь громадян у прийнятті рішень через онлайн-режим. Голови ОСББ можуть реєструватись за посиланням (https://kyiv.digital/osbb/login), проводити офіційні голосування через “Дія. Підпис” і використовувати е-документи, а співвласники можуть впливати на життя будинку без зайвих зусиль.

Успішна реалізація демократичних сервісів, таких як ОСББ онлайн, сприяє зміцненню зв’язку між місцевою владою та громадою, робить управління прозорішим та ефективнішим. Спільні зусилля на шляху до побудови сучасної, демократичної та цифрової міської громади продовжуються, а перемога Сервісу ОСББ в номінації “Демократичні технології” є важливим кроком у цьому напрямі.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення