Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність

Опубліковано

Елегантним рухом розпалити яскраве багаття з одного поліна – замість того, аби бігати лісом у пошуках хмизу і витрачати час на його распалювання. 

Вогнер – охайна дерев’яна свіча, що запалюється одним сірником. Коштує така колода від 200 до 250 гривень і горить до 3,5 годин.  Його автор Микола Паламарчук розповів, чим вогнер відрізняється від звичайного багаття, і чому таке поліно цілий ліс береже.  

  Микола Паламарчук

Микола Паламарчук

підприємець, власник VOGNER

Перші вогнери робив для себе, бо любить подорожувати й рибалити. Каже, є такі моменти, коли просто незручно шукати десь хмиз – тому й перепробував багато компактних вогнищ. Особливо, його зацікавили дерев’яні свічки – зокрема, індіанська. Вона-то й стала прототипом вогнера.

Що можна готувати на палаючому поліні?

На вогнері готується все, що тільки можна приготувати на вогні – спокійно можете смажити від яєчні до м’яса. У мене уже зібралась купа улюблених рецептів саме для приготування на вогнері.

Спочатку ми не планували його як засіб для приготування їжі – скоріше, для атмосфери створювали. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Проте потім клієнти почали питати, як на ньому готувати – і ми зробили металеву фірмову підставку, яка розміщується на дерев’яній свічці, а на неї вже ставиться пательня, казан чи інший посуд.

На спеціальній пательні для вогнера можна приготувати все що завгодно – навіть посмажити мясо замість того, аби витрачати купу деревини на шашлик

Трохи пізніше почали виготовляти пательні з диска борони, які найкраще підходять для приготування їжі на відкритому вогні. На такій пательні дуже зручно картоплю посмажити чи м’ясо.

Пізніше зробили ще й чашу для вогню, в якій можна розпалити вогнер або звичайне багаття, не боячись зіпсувати поверхню вашої тераси або галявини.

Вогнер чи фінська свічка?

Зараз у нас продаться три моделі – за 200, 220 та 250 гривень (ціна залежить від розмірів і часу горіння). 

Хтось може сказати, що вогнер дорогий. А фінські свічки – майже те саме, але дешевше. 

Читайте також: Мопси та Фредді Мерк’юрі зі шкіри. Як слов’янська майстриня продає сумки за $150

Але відмінності є – і разючі. По-перше, це час горіння. Колода за рахунок того, що вогонь охоплюватиме її не одразу, палатиме близько 2,5 годин, і потім на залишках можна буде ще з кілограм шашлику посмажити. Тоді як фінську свічу полум’я охоплює повністю – і згоряє вона за годину-півтори.  

Вогнер можна ставити на будь-які поверхні – навіть на воду за умови, що вона не затікає у отвір із запалювальною сумішшю

По-друге, для вогнера навмисне дерева ми не ріжемо, а використовуємо короткі стовбури, які завжди є у залишках в лісгоспах.

До того ж, він – на відміну від інших дерев’яних свічок – не забруднить ні ваш одяг, ні багажник вашого авто.

Завдяки особливій технології виготовлення ви зможете поставити його і на сніг, і на пісок, і навіть у воду.

Але найголовніше в вогнері – це атмосфера, яку він створює. Чим відрізняється від звичайного багаття? Складно висловити словами, потрібно відчути.

Якась магія відбувається, коли запалюється вогнер – всі замовкають, сідають біля нього, А коли починають спілкуватись знов – розмови дуже глибокі виходять.

Я не знаю чому, але це саме так працює. Можливо, тому, що робив вогнер з любов’ю.

Спершу робив лише для себе

Цю ідею я побачив 10 років тому – в Youtube знайшов посилання на ролик про індіанську свічку. Там технологія така: поліно перерубується навпіл, з нього сокирою видовбується серцевина, знову складається і обв’язується шнурком. У результаті виходить така собі труба з дерева – вона ставиться на землю, під нею підкопується ямка, розпалюється вогонь.

Читайте також: Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000

Я технологію удосконалив – просвердлив у поліні два отвори: вертикальний, що просвердлений не до кінця, десь на три чверті поліна. І другий – зроблений під кутом 90 градусів, що відіграє роль піддувала.

На перетині їх знаходиться розпалювальний брикет з тирси і парафіну, який дозволяє розпалити вогнер. Також вогнер має зручну ручку для переносу, містить сірник та чиркало, що робить його повністю автономним джерелом вогню.

Робив їх для себе – але друзі з часом сказали, мовляв, чому б не продавати мої “свічки”? І я подумав – дійсно, треба спробувати. З самого початку я вирішив, що найголовніше у виробництві –  максимально класний, красивий і зручний продукт.

Конкуренти і 10 тисяч доларів на запуск

Для того, щоб запуститися, мені знадобилося 10 тисяч доларів.

Мабуть,що й більше – але гроші з обороту трохи відшкодували витрати.

Читайте також: Торби й авоськи: українські бренди шиють стильні альтернативи пакетам

Скажімо так, найбільша сума пішла на маркетинг, і набагато менша – на виробництво.

Тільки здається так, що досить зробити кілька таких моделей, і можна виходити на ринок – один такий вогнер виготовляється за спеціальною технологією більше місяця. 

Звісно, ми нічим його не просочуємо, але дуже багато ручної праці – і полірування, і шліфування.

Можна було зробити набагато простіше, але це був би вже не вогнер.

Уже були спроби вкрасти цю ідею. Але у мене є патент на корисну модель, тож є можливість захистити права на інтелектуальну власність. 

Хто купує?

Портрет покупця у нас не гіпотетичний, а вималювався вже в процесі продажів. Це, як правило, чоловік близько 35 років – людина-лідер, яка готова спробувати щось нове і здивувати цим своїх друзів і близьких.

Люди, які купують вогнер, цінують свій час та люблять якісні речі.

Раніше жінки більше коментували наш продукт, але не купували. Тепер же покупців жіночої статі значно додалось. Припускаю, що такі вогнери здебільшого все ж йдуть на подарунок чоловікам.

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Тисяча висаджених дерев та співпраця з закордоном

Зараз у світу проблеми з екологією, а ця історія для мене дуже близька.

Взагалі у мене є мрія – засадити лісами усю планету. Я і волонтерив, і організовував прибирання лісу.

А потім прийшла ідея, що з прибутку за кожний вогнер ми можемо садити нове дерево.

Нас підтримало лісництво в Київській області. Тож у серпні 2018 року ми задекларували, що з кожної проданої колоди висаджуватимемо нове дерево. І вже восени команда “Вогнера” та волонтери провели першу висадку на 1000 дерев. Робили це під керівництвом досвідченого лісника.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Із кожного проданого вогнера Микола Паламарчук виділяє суму на посадку одного дерева. Минулої осені вже посадили 1000 дерев у київському лісництві

Я переймаюсь проблемою лісів, бо їх масово винищують. Ви знали, що для приготування так званого деревного вугілля, на якому готують шашлик, вирубують сотнями гектарів цілі дубові рощі? Більшість не знає, коли смажить собі шашлик.

Але насправді через деревне вугілля знищується дуже багато лісів. Не тільки в Україні, але і у світі.

Через виробництво деревного вугілля деякі ліси взагалі зникли з поверхні планети.

А це м’ясо – його ж можна приготувати, і просто посмаживши. Від готування м’яса на вогнері буде менше шкоди для довкілля, а вийде воно не менш смачним за той самий шашлик. 

Ми підрахували, що при готуванні їжі на вогнері порівняно з приготуванням на вугіллі, об’єм спалюваної деревини зменшується у три рази!

З одного боку ми економимо деревину, яка пішла б на вугілля. З іншого боку, висаджуємо дерева. 

Ми вже вийшли на європейський ринок – після одного посту-історії у Фейсбуці нас знайшли іспанські партнери. Зараз до них приєдналась Японія.

Розраховую на те, що вони зацікавляться цією ініціативою і теж будуть залучати людей – не просто до використання вогнера, але і до відновлення екології. 

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі