Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
51933352 2237606476462626 694377352838250496 n 51933352 2237606476462626 694377352838250496 n

Суспільство

Як зробити бізнес на старих джинсах

Опубліковано

Переселенка із Донецька заснувала власний еко-бренд, шиє сумки та рятує довкілля. Наталя Кобзар у 2014 році виїхала разом з родиною до Кривого Рогу, рятуючись від війни.

Перебуваючи в декреті, жінка не могла відлучатися на роботу на цілий день. Тож вирішила шукати способи підробітку на дому. Так їй прийшла ідея шити сумки зі старих джинсів.

Читайте також: Горішки в шоколаді. Як розпочати свій бізнес у 19 років?

Тепер її екофрендлі вироби купують українські та закордонні модниці. А в планах – вихід на міжнародні платформи продажу хендмейду.

Наталя Кобзар шиє екосумки зі старих джинсів. Щомісяця робить 30-80 таких виробів

“Війна зробила з мене бізнесвумен”

2014 року переїхала з родиною із Донецька до Кривого Рогу. Було складно фінансово перший час на новому місці. Наші донечки були зовсім маленькими. Я шукала варіанти роботи, якими можна займатися в декреті.

Я виросла у творчій родині. Мама була художницею і швачкою. Навчила мене шити і подарувала спеціальну машинку. Тато теж працював у творчій сфері. Тому ця тема мені близька з дитинства. Хоча за освітою я соціальна психологиня і бухгалтерка.

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Виявилось, що робота – актуальна. Не сиджу і не чекаю, коли будуть замовлення. Працюю весь час. Так би шила 2-3 сумки для себе і подруг. А тепер це бізнес.

Почала з пари ношених джинсів

Скільки потрібно грошей для такої справи – складно сказати. Я почала, маючи лише просту побутову швейну машину і кілька пар джинсів. Її мені передали друзі з Донецька у 2015 році. Ще мала праску. Але не було навіть прасувальної дошки, коли починала працювати.  

Кілька сотень гривень витратила на фурнітуру, флізелін і дублюючі матеріали. Думаю, що старт такого бізнесу може потягнути на 5 тисяч гривень.

Екосумка із принтом Мерлін Монро. Кожен такий вирбі унікальний, адже шиється із комбінованих клаптиків тканини

Деякий час орендувала майстерню у соціальному центрі, але вона закрилась. Довелося перенести виробництво додому. Поки працюю у тій же кімнаті, де і спимо. Не дуже зручно. Зараз в процесі пошуку зручного куточка.

Читайте також: Як переселенка з Горлівки озеленює Донбас і робить бізнес на цьому

Перші сумки перешивала з власних джинсів. Потім кинула запит серед друзів. Вони допомогли зі збором матеріалів. Цього було достатньо, аби вийти з першою партією сумок на місцевому ярмарку і продавати.

Продавала у Францію і Польщу

Сезон продажів триває з квітня по вересень, у цей час продається найбільше. Попит на текстильні сумки зростає, коли тепло.

Середня вартість 250-400 гривень. Шию на замовлення. Бувають запити на дуже функціональні сумки, тоді і ціна відповідно зростає.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Вироби можна придбати через групу у Facebook, або на ярмарках. Були перші продажі закордон. Клієнтки замовляли із Франції і Польщі.

Кожна сумка унікальна. Хоча є лекала, але двох однакових створити не вдасться. Вироби прикрашаю цікавими аплікаціями.

30 – 80 сумок щомісяця

Одні джинси 42 розміру вдасться перетворити на одну сумку. Маленькі джинси підходять для пошиву невеликих прогулянкових сумок. Із цієї тканини не використовується від 10 до 20%. Чоловічі джинси великих розмірів можна перетворити на великі шопери (сумки для покупок).

Наталя власноруч оздоблює сумки різними незвичайними аплікаціями

Фішка моїх виробів – комбіную тканини. Не роблю так, щоб сумка була повністю пошита з одного фасону. Роблю це для того, аби вони були більш гармонійними на вигляд і пасували по кольору під ті джинси, які є у вашому гардеробі.

Читайте також: Кафе як соціальний бізнес. Приклад Добропілля

Протягом місяця шию від 30 до 80 виробів. Попит є. Поки працюю самостійно. На аутсорс знайомим швачкам віддаю деякі вироби. А, наприклад, розпустити джинси, уже допомагають донечки, хоча вони ще маленькі.

Ектотренд і порятунок довкілля

Коли вперше прийшла на виставку хендмейду – була єдиною продавчинею екосумок із вторсировини. Згодом тренд підхопили інші рукоділлі.

Приймаю старі джинси, яким вже час на смітник, але рука не підіймається викинути. Зі мною можна зв’язатися через Facebook чи Instagram.

Основний потік використаних джинсів присилають знайомі з усієї України, майже, 70%. Виходить, що я їх з користю для довкілля позбавляю від сміття. Решту добираю у секондхенді.

Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Було так, що принесла на пошту виріб для відправки, поштарки роздивлялися сумку. А потім вияснили, що я їх шию зі старих джинсів. Вирішили допомогти з матеріалами. Принесли великий пакет зі штанами.

Якось мені пощастило, і волонтери з гуманітарного складу передали велику партію речей, які не були придатними для носіння. Я тоді завалила джинсами весь свій балкон.

“Старі джинси можна повторно використати із користю для довкілля”, – переконана Наталя Кобзар

Підходять будь-які джинсові матеріали, навіть стрейчеві. Хоча найкращі матеріали у старих штанах. Такі використовую на великі сумки, щоб збільшити вантожопідйомність.

У планах – міжнародна торгівля

Планую вийти у жовтні на міжнародний сайт Етсі. Зараз там дуже висока конкуренція сумок. Те, що подобається українцям, може не сподобатися європейській аудиторії. Тому зараз шукаю ідеї, які спрацюють.

А ще хочу собі знайти помічника, якому можна делегувати частину своїх обов’язків. Хочу більше займатися творчістю. Маю багато задумів, які треба втілити.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі