Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/VKSnjE4k1-kSSSSSS

Суспільство

«Вклад у перемогу»: переселенка відкрила антикафе на Вінниччині (ВІДЕО)

Опубліковано

10 лютого Діана Максименко разом зі своїм хлопцем відкрила точку ремонту гаджетів у торговельному центрі Краматорська. Наприкінці лютого планувала переїхати з Києва на рідну Донеччину, шоб ефективніше вести там бізнес.

Натомість, як і 2014-го, мусила втікати від війни. На цей раз на Вінниччину. Втім, саме там здійснила свою давню мрію – відкрила кав’ярню.

Як їй це вдалося та що не дає опускати руки, розповідає ШоТам.

Вона двічі втікала від війни. Перший раз – дитиною – з Авдіївки у 12 років, другий – у 20 уже з Києва. Це навчило її ніколи і нічого не відкладати на потім.

Тож Діана в самий розпал війни наважилась здійснити свою мрію. Вона відкрила кав’ярню в містечку, яке стало для неї новим домом.

«Ми поїхали саме в Теплик, бо тут живуть батьки мого хлопця. Саме сюди поприїжджало багато людей, і цього не вистачало. Не вистачало людям місця, де вони можуть провести свій час», — розповідає власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику Діана Максименко.

Це мав бути сімейний заклад, де б усім було цікаво. Так звичайна кав’ярня трансформувалася в антикафе. З єдиною відмінністю – за час, проведений тут, платити не потрібно.

Читайте також: З Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів

«Ми вирішили спочатку поставити розмальовки для дітей, а потім подумали, чому не зробити, як в антикафе, ті ж самі ігри для дорослих. У нас є багато ігор. І до нас приходять люди, беруть чай, каву, десерти. Вони приходять компанією, беруть ігри та грають – мені це дуже подобається», — ділиться досвідом Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

«Milk&Honey» став одним із улюблених закладів жителів Теплика.

«Дуже тут комфортно, смачна кава – це найперше, що подобається. Гарний персонал, гарні власники. Дуже добре, що вони не опускають рук, що вони мають якісь сили, щоб продовжувати щось далі, тому що там їм було несолодко. Стараємося підтримувати. Хочеться, щоб у них усе вийшло», — каже відвідувачка.

«Незважаючи на те, що заклад відкрився, можна сказати, зовсім недавно – про нього знає вже не тільки весь Теплик, але і район», — розповідає Денис Гливий, бариста кафе «Milk&Honey» у Теплику.

У команді Діани  троє місцевих жителів і кондитер із Вінниці.

«Працюємо ми ще й із хлібзаводом місцевим. Вони виготовляють нам трубочки, крем я сама придумала. І вони погодились робити такі трубочки, які ми хочемо бачити в своїй кав’ярні», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

Також допомагають місцевій художниці.

«Ми продаємо картини. Тут малює місцева дівчинка дуже гарні картини. Вона нам і стіни розмальовувала, і вуличний фасад. І ці всі картини – вони на тему війни. І ми з цих картин відправляємо кошти на ЗСУ», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

Читайте також: Замовив піцу – допоміг безхатченку: як на Львівщині працює успішне соціальне кафе

У найближчих планах Діани – відкрити такі кав’ярні в невеличких містечках Вінниччини та Київщини. Та найбільше дівчина мріє про повернення на рідну Донеччину.

Хоче відкрити кав’ярню-кондитерську в Щурово. А ще – відбудувати там батьківський дім, зруйнований окупантами.

«Я дуже люблю свою батьківщину, і я туди дуже часто їздила. У нас там залишилась тільки дача, яку я дуже любила. Там дуже гарно – озера, ліс. Коли приїжджаєш туди, відпочиваєш душею», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

Нагадаємо, родина з Рубіжного відкрила кафе за 14 днів.

Також ШоТам повідомляв раніше, у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому: як цим можна скористатися

Опубліковано

Євген Клопотенко запустив новий сервіс Makitra, який дозволяє замовляти шеф-кухаря додому. Головна мета цього сервісу – звільнити людей від щоденних клопотів з приготування їжі, щоб вони мали більше часу на спілкування з родиною та відпочинок.

Про це повідомляє видання village

Також Makitra створює нові можливості для українських шеф-кухарів, які часто стикаються з професійним вигоранням.

Сервіс пропонує можливість замовити приготування їжі на 4-5 днів для сім’ї на щодень або обслуговування сімейних обідів та зустрічей з друзями. Меню для платформи розробив сам Євген Клопотенко, воно включає понад 200 страв, які поєднують українські традиції з сучасними гастрономічними трендами.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

При замовленні команда Makitra враховує побажання клієнтів щодо улюблених продуктів та особливостей харчування. Шеф-кухарі купують продукти у магазинах великих мереж за кілька годин до візиту та готують страви на кухні замовника. Кожна страва упаковується в спеціальні контейнери з маркуванням та інструкціями з розігріву й сервірування. Також шеф-кухар відповідає за чистоту на кухні та зберігає конфіденційність клієнтів.

Нагадаємо, Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото.

Фото: Makitra

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: