Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/semwboRbtwcSSSSSS

Суспільство

У Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя (ВІДЕО)

Опубліковано

Родина переселенців із Маріуполя відкрила у Львові ресторан, про який тепер пише навіть The New York Times.

Як вдалося «з нуля» розпочати нове життя і власну справу, розповідає ШоТам.

Bluefin заснували дві родини з Маріуполя – Кондратенки та Дмитрієви. Окупанти зруйнували два їхні заклади на Донеччині.

Рятуючись від війни, вони сіли у потяг, не обираючи напрямку. У Львові їх із дітьми прихистив незнайомець на вулиці. Оговтавшись, вони взялися відновлювати свою мрію у Львові.

«Якщо ви не берете у руки зброю, то візьміть те, що допоможе країні»

«Треба робити зараз те, що ви хочете робити, якось допомагати країні. Якщо ви не берете у руки зброю, то візьміть те, що зараз допоможе країні», — розповідає співзасновниця Bluefin Дарина Дмитрієва.

«Ми запитали себе: – Що ми вміємо? Що ми можемо? Що можуть маріупольські люди робити тут, у Львові? Ми, наприклад, можемо смачно годувати нашими ролами, суші, удонами…», – додає Дарина Дмитрієва.

У Львові команда Bluefin відтворила маріупольську атмосферу, фірмове меню. З одним важливим вдосконаленням – тепер все лише українською!

«Це такий ніби захист від того «руського міру» – показати, що якщо ми не взяли зброю до рук, то ми взяли слово. Навіть наші діти вже не хочуть розмовляти російською. Вони самі поступово переходять на українську», – каже Дарина Дмитрієва, співзасновниця Bluefin

«У деяких випадках це важко. Але це потрібно для нас. Для наших дітей. Ми – українці і ми маємо розмовляти нашою державною мовою», – впевнений шеф-кухар Bluefin Станіслав Дмитрієв.

Читайте такожВикорінюємо російське. Як ІТ-компанія з Краматорська переводить підприємців на український софт

А ще на новому місці втілили мрію – відкрити залу з власним дизайном.

 «Це такий дух Маріуполя. Там море, там мушлі, там пісок… Це спогад того Маріуполя українського, де були ми», — каже співзасновниця Bluefin Дарина Дмитрієва.

«Ця зона – з’єднання всієї країни. Тут карта наша, де починає Донецьк, закінчує Львів… Центр, Схід, Захід – всі разом. Вся наша красива, квітуча і сильна Україна!», — впевнена співзасновниця Bluefin Дарина Дмитрієва.

Нагадаємо, переселенці із Запоріжжя відкрили у центрі столиці бар «Характерники».

Також ШоТам повідомляв, як родина переселенців із Харкова відкрила кондитерську в Ужгороді «з нуля».

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: