Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842 19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842

Суспільство

Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Опубліковано

Хороша ідея для бізнесу має бути реалізована. Якщо не пощастило стати спадкоємцем Рокфеллерів – не засмучуйтесь. Існують грантові програми, які допомагають підприємцям-початківцям стартовим капіталом.

Зазвичай, усі грантові програми мають схожі вимоги: чіткий бізнес-план та створення робочих місць.

То ж, розбираємо п’ять успішних кейсів підприємців, які ризикнули, отримали гранти на розвиток та як розвинули бізнес.

Як відкрити кав’ярню

Переселенка із Хрустального (колишній Красний Луч), що на Луганщині, відкрила кав’ярню-кондитерську в Маріуполі. Заклад називається Lekontina. Там продають цукерки, шоколад, торти і тістечка.

Щоб запустити з нуля кафе-кондитерську, потрібно 500 тисяч гривень

За словами власниці Поліни Леконцевої, щоб запустити такий бізнес потрібно 500 тисяч гривень. Найбільше витратили на оренду приміщення, розміром в 70 м² та його ремонт.

Жінка почала виробництво із того, що робила невеликими порціями шоколадні цукерки. Згодом вона вирішила розширитися. Взяла участь у грантовій програмі від ПРООН, отримала 150 тисяч гривень на розвиток. Ці гроші підприємиця витратила на закупівлю обладнання. На оренду приміщення і ремонт будівлі – її родина витрачала власні кошти. Грант став третьою частиною усіх витрат.

Читайте також: В Україні вироблятимуть чіпси і шоколадки з амаранту

Родина веде бізнес із 2017 року. Вже влітку 2018 року, завдяки гранту, підприємцям вдалося “вийти в нуль”, тобто відбити кошти, які вкинули в бізнес.

Два гранти на ландшафтний дизайн

Раніше ми розповідали про підприємицю з Донеччини Ніну Радченко, яка у невеликому селі Олександрівка заснувала бізнес на ландшафтному дизайні.

З початком бойових дій у 2014 році жінка змушена була переїхати з Горлівки, залишивши там власний бізнес і поля з саджанцями рослин. Але це не завадило їй розвинути таку ж справу на новому місці.

Ніна Радченко отримала два гранти на розвиток бізнесу

У 2015 році Ніна подала заявку на грант в організацію ПРООН, на суму 100 тисяч гривень. Умовою отримання грошей було, що підприємиця забезпечить одне робоче місце та додасть до суми підтримки 25% власних коштів. За три місяці підприємиця отримала перший грант.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Вже за рік жінка вирішила розширити свій бізнес, відкривши теплиці. Подала заявку на грантову програму у “Донецький куркуль”. Написала бізнес-план на 240 тисяч гривень. Їй вдалося отримати донорську допомогу. Хоча повна вартість тепличного комплексу обійшлася у 450 тисяч, але тепер у невеличкому селі на Сході функціонує теплиця, розміром у 220 м².

Манікюрний кабінет

Майстер манікюру Микола Рубан із Краматорська демонструє своєю історією успіху, що незламність духу і наполегливість – найкращі мотиватори підприємця.

У 2008 році чоловік потрапив у ДТП, внаслідок якого отримав І групу інвалідності. Після років реабілітації він вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю.

21 тисячі гривень вистачить на все необхідне обладнання для манікюру. Проте ще близько 5 тисяч треба витратити на матеріали

Микола три місяці відвідував курси, навчався на майстра манікюру. У 2016 році вдало складений бізнес-план допоміг йому виграти грант на 21 тисячу гривень від Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

На ці кошти чоловік облаштував повністю робоче місце: стіл, лампу настільну, фрезер для підпилювання. Купив набір інструментів, насадки, стерилізатор, сухожар, лампу для сушки нігтів і витяжку. А витратні матеріали на свої кошти купував.

Тепер на манікюр до Миколи Рубана клієнти шикуються чергами.

Соляна печера і лампи

У Бахмуті на Донеччині підприємець Володимир Савчук облаштовує соляні кімнати у житлових будинках.

Ідея його бізнесу полягає в тому, що бізнесмен робить плитку із солі, яку купують для ламп, або щоб обкласти соляну кімнату. Одна така плитка коштує 230 гривень. Матеріали замовляє у підприємства “Артемсіль”.

За словами підприємця, на соляних лампах можна заробити від 15 тис грн щомісяця

На старті такого бізнесу Володимир мав 2 каменерізних верстати. Один із них він зібрав своїми руками із запчастин.

Читайте також: У Краматорську роблять солодощі за рецептом 18 століття

Згодом підприємець подав заявку на грант від Програми розвитку ООН в Україні від уряду Польщі. Після вдалого захисту ідеї, отримав 150 тисяч гривень на розвиток. На ці кошти закупив 6 високоякісних верстатів, а також кілька супутніх маленьких верстатів для обробки менших виробів.

Дерев’яні іграшки

Підприємиця із Сєвєродонецька Наталка Кравцов разом із чоловіком відкрила майстерню “Таша Подєлкіна”. Тепер подружжя має бізнес на дерев’яних іграшках, та роблять різні вироби з дерева і фанери.

Найдешевші дерев’яні іграшки фірми “Таша Подєлкіна” коштують 100 гривень

За словами бізнес-леді, щоб відкрити деревообробну майстерню, потрібно було 100 тисяч гривень. Від грантової програми ПРООН отримали 96 тисяч гривень. На кошти придбали професійний електролобзик, стрічкову пилку, свердлильний верстат, шліфувальний, токарний, промисловий пилосос для роботи зі стружкою та компресор.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Найменші вироби подружжя продає вартістю від 100 гривень. Перші зароблені на продажах гроші вклали у розширення виробництва. Придбали верстат з числовим програмним управлінням для розкрою більш товстої фанери. Тепер бізнесмени можуть робити товари для творчості (скрапбукінгу, декупажу).

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі