Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Лікарка з віддаленого села на Харківщині створила сучасну приватну практику

Опубліковано

Сімейна лікарка з маленького села Козіївка Харківської області Алла Столова відкрила приватну практику і попри поважний вік і труднощі створила для сільських пацієнтів комфортні умови, не гірші, ніж у місті.

Про це пише Слобідський край.

Алла Столова тривалий час працювала лікаркою в Козіївці. Спочатку – дільничним терапевтом, потім головним лікарем сільської лікарні. Згодом медзаклад у селі перетворилася на амбулаторію.

Коли почалася медична реформа, Алла Столова першою в районі набрала мінімально необхідну кількість пацієнтів – 1800. Згодом пацієнтів було понад 2000. І хоча лікарка вже була на пенсії, у 2018-му вона вирішила піти «у вільне плавання».

Читайте такожВідроджуємо дух ремісництва. Як любов до крафту перетворилася на виробництво свічок

Алла Олександрівна стала цікавитися темою реформи, спілкувалася з однокурсниками, колегами з інших міст. Лікарка згадує, як у 2018 році потрапила на конференцію, що перевернула її уявлення про сімейну медицину та стала відправною точкою для прийняття рішення створити ФОП. Тоді у Львові зібралося засідання, присвячене оновленню медичної класифікаційної програми, приїхали представники з Євросоюзу, північних країн, Австралії та інших куточків світу.

На конференцію після великого відбору запросили 50 лікарів первинної ланки з усієї України. Запрошення отримала і Алла Столова.

«Це була дуже надихаюча подія. Я тоді зрозуміла, що нема нічого неможливого. Треба тільки дуже цього хотіти», – згадує лікарка.

«Я тоді вже була пенсіонеркою і мала б сидіти на місці. А мені хотілося змін. У повітрі висіло це відчуття невідворотних змін», – додала пані Алла.

Читайте такожФішинг-туризм в Україні. Куди їхати за вдалим уловом?

Тоді Алла Олександрівна вперше подумала, чи не відкрити їй приватну справу. Але заважало багато страхів: відсутність прикладу в нашому регіоні, страх починати щось нове, та ще й умов для цього в маленькому селі зовсім не було.

Але далі справа реформи набирала обертів і на Харківщині, почали створюватися ФОПи, деякі лікарі укладали декларації, і це додало лікарці з Козіївки впевненості у своїх силах.

Наприкінці 2018 року Алла Столова дізналася, що Харківщина єдина з усієї України долучилася до Швейцарсько-німецького проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що фінансується ЄС.

Лікарка отримала запрошення на програму для лікарів, які хочуть відкрити приватну практику. І із задоволенням занурилась у навчання.

Читайте такожОзеленення замість бетону. Євгенія Кулеба про те, як створити сквер у великому місті

Для лікарів були організовані семінари, тренінги, практикуми. З ними ділилися досвідом їх колеги, експерти розповідали про світові практики та про те, як саме відкрити приватну практику в первинній медицині.

Алла Олександрівна із захватом розповідає про своїх колег, які також училися за цією Програмою та надихали її своїм прикладом.

Після завершення програми Алла Столова почала створювати свою приватну практику. Процес цей був нелегким. І на цьому шляху їй продовжували допомагати експерти Програми консультаціями і порадами. Тільки на отримання ліцензії пішло три місяці. Усіма документами жінка займалася сама. Довелося опанувати комп’ютер, навчилася користуватися Інтернетом. Удень вона займалася пацієнтами, а вночі – документами. Вивчала, читала, друкувала, шукала інформацію, редагувала і знову відправляла документи в Київ.

Читайте такожОдна здача крові може врятувати три життя. Історії українців, які стали донорами

Але найскладніше було знайти приміщення для приватного кабінету. За словами Алли Столової, вона отримала багато відмов. Чомусь не підтримували в селі її ініціативу. Довелося тимчасово орендувати приміщення, яке згодом виявилося замалим для лікарської амбулаторії.

І тоді Алла Столова взяла в оренду напівзруйнований колгоспний готель. Ремонтувати там довелося все: від покрівлі до підлоги. Увесь ремонт лікарка робила за власні кошти. Допомагала жінці тільки її родина. Робили так, щоб затишно було і людям похилого віку, і немовлятам.

Навіть приміщення для очікування називають у цьому закладі не приймальним відділенням, а вітальнею. Дитячий куточок, м’які меблі, телевізор і кулер з джерельною водою – очікуючи прийому лікаря, пацієнти одночасно і відпочивають. Крім вітальні, є два оглядові кабінети і санвузол.

Читайте також«‎Індекс допомагає молоді бути почутою»‎. Як завдяки опитуванню змінюються українські міста

Після того, як приміщення було готове, лікарка закупила обладнання для надання первинної допомоги: апарати для вимірювання тиску, пульсоксиметри, безконтактні та електронні термометри, обладнання для маніпуляційного кабінету, кардіограф тощо.

А вже згодом уклала договір з Національною службою здоров’я на пакет послуг з первинної медицини. До речі, цей пункт підготовки був найпростішим, згадує лікарка.

У 2020-му жінці вдалося втілити свою мрію – відкрити ФОП. На сьогодні з лікарем загальної практики – сімейним лікарем Аллою Столовою уклали декларації 1553 пацієнти. З усіма ними вона працює сама. Допомагає медсестра, а незабаром почне працювати ще одна помічниця.

Нагадаємо, на Житомирщині відкрили нове відділення екстреної медичної допомоги.

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині відкрили новий кардіоцентр

Усі фото: slk.kh.ua.

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: