Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відроджуємо дух ремісництва. Як любов до крафту перетворилася на виробництво свічок

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

«Львівська свічкова мануфактура» виникла у сім’ї Сидорів як проєкт-мрія. Сімейний затишок і вечері за свічками переросли в ідею власного виробництва. Вже сім років їхню крамницю не можуть оминути любителі крафту та родинного тепла. Зараз це двоповерхова будівля, де гості обирають свічки за келихом вина. Майстерня також має соціальну складову. Раніше вона допомагала жінкам, які опинилися у кризі, а зараз шукає людей, які ще потребують підтримки.

Оксана Сидор,
Оксана Сидор,

Співзасновниця крафтового виробництва «Львівська свічкова мануфактура»
Раніше працювала в івент-агенції свого чоловіка DikArt Creative Marketing, а зараз перебуває у декретній відпустці

 

Родинне тепло перенесли у бізнес

«Свічка — це більше, ніж світло» — це є девізом нашого виробництва. Це якісь традиції, емоції, тепло, затишок. Ми намагаємося це донести нашим покупцям. Тому що раніше у людей була думка, що свічка — це дуже така сумна тема. Ми досі боремося з цим стереотипом, намагаємося переконати, що це щось більше. І в людей дійсно змінюється сприйняття, вони переважно купують нашу продукцію вже задля домашнього затишку та тепла.

Ми з чоловіком, Андрієм Сидором, є власниками «Львівської свічкової мануфактури» вже сім років. Ми з ним взагалі дуже родинні, маємо трьох діток, обожнюємо посиденьки з вином разом із друзями. Дуже багато подорожуємо, любимо заїжджати в маленькі австрійські містечка, заходити у крафтові майстерні. Вдома маємо купу різних дрібничок, які ми привезли з подорожей або нам їх подарували — всі вони мають для нас важливе значення. Щовечора традиційно ми палимо свічки, також вони є частиною нашого інтер’єру. Під час однієї з поїздок за кордон в Андрія виникла ідея відкрити власну майстерню свічок. Виробництво виникло як проєкт-мрія, першочергово це не була бізнес-ідея.

Перші свічки виготовляли власноруч

Перед запуском проєкту Андрій поїхав навчатися в Нідерланди на професійні курси з виготовлення свічок. Це дало йому хороший старт, адже перш ніж щось починати, треба самому зрозуміти процес. Ми з чоловіком вважаємо, що якщо людина не цікавиться справою, з якої вирішила зробити бізнес, і вона їй не до душі — особливо якщо йдеться про крафт — тоді вона просто інвестор. Вона не зможе розбудувати це, створити справді хорошу річ, адже не буде отримувати задоволення. Це зараз усі дивляться Youtube та роблять свічки, а тоді це було дивним — запускати не просто крамницю свічок, а ціле виробництво. Відповідно, перш ніж починати, він зрозумів, що це за виробництво, і тоді вже розпочав справу. Зараз я теж вже розібралася в цій темі, хоча раніше більше відповідала за менеджмент та організацію процесу.

Ми захотіли створити особливий простір у Львові — місце для розмов при свічках та з келихом вина, для зустрічей з друзями за горнятком кави, для творчості та натхнення, для спогадів та традицій. А ще цей простір ми обов’язково хотіли наповнити світлом свічок ручної роботи, створених із любов’ю. А для особливої атмосфери потрібне особливе місце. І взимку 2013 року воно знайшлося. 

Ми знайшли невеличке приміщення, яке обладнали під крамницю та виробництво. Але з часом нам стало тісно, тому збільшили наш простір. Спочатку свічки виготовляли дві майстрині разом з Андрієм. Одна з них вже мала подібний досвід, іншу ми навчали. Сьогодні у нас працюють три майстрині. В цілому, кожен може прямо вдома виготовити свічку, і для цього по суті потрібні лише парафін і гніт — стрічка або шнур, що використовується для горіння. Однак для того, щоб вона не гасла і пахнула так, як ви забажаєте, потрібно дуже багато експериментувати. 

Відроджуємо дух ремісництва

Своєю мануфактурою ми намагаємося відроджувати дух ремісництва. Всі наші свічки — це майже повністю ручна робота. Хоча у нас і професійне обладнання, воно все одно передбачає повну залученість людини. Ми не хочемо це змінювати, адже це частина нашої концепції. Наприклад, у нас є колекція столових свічок, які майстер робить повністю вручну. Він багато разів занурює гніт у парафін, і так утворюється парафінова свічка. Це старий метод виробництва, але він дуже якісний, адже тоді вона довше горить. Такий спосіб створення виробу — справжня магія.

Ми постійно влаштовуємо різні майстер-класи для дітей та дорослих. Наприклад, наші гості можуть власноруч зробити свічку до різдвяного чи великоднього столу. Таким чином ми вчимо українців робити свічки власноруч, показуємо, як правильно підбирати матеріал, щоб вони могли повторити це вдома. Хоча ми помічаємо, що дуже часто на майстер-класи до нас приходять не для розваги, а щоб підгледіти технологію. Це насправді не дуже приємно, однак все одно всі тонкощі ось так одразу вони не дізнаються.

Кожна справа вимагає майстерності й повного занурення в процес, так і в нас. І гості, які купують свічки, повинні бачити, як ми це робимо. Майстер-класи платні, однак гості потрім отримують свої свічки, а також знижки на нашу продукцію. Адже найкращий подарунок — зроблений своїми руками, а ми якраз допомагаємо виготовити гостю саме таку свічку, яку йому потрібно. 

Думали, що свічка — це легко… і помилилися

Мені спочатку здавалося, що свічку зробити дуже легко — просто потрібен віск, гніт і форма, в яку ви хочете залити. Але насправді є тонкощі підбору самого гноту, вибору бджолиного воску. Це дуже важливо, адже під кінець найголовніше, щоб формована свічка чи канделябр горіли. Всюди потрібен експеримент. Якщо це ароматизована свічка, то потрібно відчути, скільки треба додати запаху, щоб він був збалансований, а не надто різкий. Зазвичай люди купують її для дому задля комфорту, а не щоб вона тиснула на простір.

Окрім ароматів, ми ще експериментуємо з кольорами. Наприклад, коли до нас приходять наречені за свічками для вінчання, то ми спеціально для них декоруємо їх квітами та сухоцвітами, підбираємо ніжні відтінки. Наші гості навіть почали надсилати нам побажання: «Зробіть свічку саме такого кольору для моєї скатертини». Після цього ми розширили палітру наших канделябрових свічок, наша майстриня підбирає для них колір. І потім нам надсилають фото, як ця свічка вже стоїть на скатертині, і це дуже зворушливо.

Основним складником більшості наших свічок є віск рослинного походження. Це натуральний матеріал, абсолютно екологічний та нетоксичний. Свічки з рослинного воску підходять людям, які мають алергію на продукти бджолиної життєдіяльності. А ще такі свічки довго горять та абсолютно не виділяють запаху при горінні.

Знайомимо зі свічками за келихом вина

Ми працюємо з локальним бджолиним воском та імпортованим парафіном. Насправді це велика проблема, тому що дуже важко знайти в  Україні якісні матеріали, необхідні для виготовлення свічок. Ми б хотіли виготовляти річ повністю з українського, однак поки такої можливості немає. Сумно, що до львівської свічки доводиться додавати імпортні складові, як от гніт та аромамасла, бо інакших на ринку немає. 

Нещодавно у колаборації з художниками розробили колекцію «Особлива свічка для особливого Різдва». Наша мета була в тому, щоб ця свічка стояла з року в рік на родинному столі. Вона горить 50 годин, що дозволяє провести з нею багато вечорів. Також маємо продукцію з дуже символічним орнаментом, як от вертеп та зірка. Дуже хочемо, щоб наша свічка стала традиційним елементом на кожному святі.

Сьогодні наша крамниця розташована у Львові на вулиці Музейна, 1. Ця будівля — двоповерхова. На другому поверсі, власне, крамниця свічок і їхнє часткове виробництво, а на першому — кав’ярня та винарня. Це такий спільний простір, в який гості приходять за свічками, а потім сидять на терасі біля свічок, п’ють вино та їдять еклери. Ми дуже хотіли зберегти цю атмосферу, адже вона додає більшого розуміння, що таке свічка. І ця кав’ярня дуже класно доповнює нашу концепцію. Також ми працюємо онлайн, нашу продукцію купують по всій Україні.

В яблуці з корицею — затишок і тепло

Свічка в нас коштує від 70 до 800 гривень. Все залежить від матеріалу, адже працювати з гутним склом чи керамікою — це недешеве задоволення. Також є певні авторські речі, важко навіть їх порівняти з іншою продукцією. І ми хочемо йти до того, щоб все робити авторське у колабораціях із художниками та керамістами. У нас є лімітовані серії, такі як гутне скло. Таких виробів на цілу колекцію може бути лише 300, тому що їх дуже довго автор робить вручну. Може бути тисяча однакових свічок, а може бути й п’ять штук — все залежить від колекції, яку ми випускаємо, та від її специфіки.

Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

В нас є колекція під назвою «Прянощі та трави». Для неї ми підібрали неймовірні аромати, а саму свічку доповнили декором зі спецій та трав. Це додає нереального шарму. Найчастіше гості купують «Яблуневі пахощі» — аромат яблука та кориці. Свічку ми оздобили паличками кориці та сушеним яблуком, і запах справді дуже затишний і теплий. Дуже подобаються покупцям також аромати сандалу, кави та лаванди.

Створюємо романтику не лише в холодну пору

Колись була дуже відчутна сезонність. Осінь, зима — найкращі періоди для продажу свічок, адже у цей час всім хочеться тепла і світла. Також є певні моменти, пов’язані з традиціями свят, як от обов’язковість свічки на різдвяному столі. Але зараз ми бачимо, що людям подобається свічка, і сезонність для нас вже згладжується. Люди почали вечеряти та читати книги при свічках, декорувати ними будинки, тобто в них вже зовсім інше сприйняття цього предмету.

Також ми виготовляємо ароматки — кольорові парафінові пластинки, які ароматизуємо парфумерними оліями з Грассу. Це містечко на півдні Франції, яке славиться своєю парфумерною історією. З різними ароматами можна створити різну атмосферу та налаштувати себе на відповідний настрій. Лаванда знімає стрес, кориця бадьорить, а пачулі допоможе створити романтичну атмосферу.

Підтримували жінок у кризі

Для нас було дуже органічно, що варто додати якусь соціальну часточку у наше виробництво. Раніше у співпраці з громадською організацією «Народна допомога» ми працевлаштували в нашій майстерні жінок із кризового центру.  Через певні обставини вони були змушені виїжджати на заробітки на Захід. Ми ж пропонували їм альтернативу — виготовляти у нас свічки, і кілька жінок дійсно певний час у нас працювали, доки не пішли за власним бажанням. А також ми скеровували певну суму з продажів на підтримку цього центру. 

З 2013 року ми також долучились до благодійної ініціативи «Добра справа», яку започаткувала громадська організація «Етновир». Щороку частину коштів від проданих свічок та проведених майстер-класів під час Великодніх свят ми передаємо їм, а фонд вже скеровує їх на міські благодійні проєкти, як от підтримують «Охматдит». Шукаємо партнерів для нової соціальної складової. Вивчаємо, де є потреба і кому ми могли б бути справді корисними.

Зараз ми з художниками працюємо над новою колекцією з бджолиного воску, який я дуже люблю. Також нещодавно поповнили наше виробництво декорами для свічок та свічниками. Ми з командою мріємо про гарні колаборації, відкриті до ідей і творчих спільних проєктів. Хочемо дійти до того, що з України туристи вивозитимуть нашу класну якісну стильну свічку як сувенір. 

Суспільство

У Києві на Солом’янці з’явився безкоштовний тенісний корт

Опубліковано

У столиці в Солом’янському районі завершують капітальний ремонт спортивного майданчика з тенісним кортом.

Про це й фейсбуці повідомили у пресслужбі Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації.

Сучасний майданчик зі штучним покриттям, розміткою та сітками облаштовують на вулиці Івана Пулюя, 1.

 

За інформацією, фінансування капремонту цього майданчика передбачене відповідно до Програми капітальних ремонтів, затверджених Солом’янською районною в місті Києві державною адміністрацією на 2021 рік.

Киян просять дбайливо ставитися до цього спільного спортивного майна та не мовчати у випадках засмічення, руйнування чи вандалізму.

Читайте також: Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

«Тепер усі охочі мають змогу займатися тенісом у гідних та безпечних умовах на безоплатній основі», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що теніс – універсальний і цікавий вид спорту і для дорослих, і для дітей. Тренування на тенісному корті заряджає енергією, дарує позитивні емоції і покращує самопочуття.

Нагадаємо, 97-річний український тенісист потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Як ми повідомляли раніше, найбільший спорткомплекс ДЮСШ на Закарпатті відкрили у Мукачеві.

Усі фото: facebook.com/solorgovua.

Читати далі

Суспільство

Укроборонсервіс навчатиме Дипполіцію Лівії розміновувати вибухівку

Опубліковано

Укроборонсервіс організував навчання зі зменшення оперативних загроз від вибухонебезпечних предметів для 32 представників Дипломатичної поліції Лівії.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Зазначається, що українське державне підприємство має глобальну передкваліфікацію ООН з усіх видів протимінної діяльності. 

 

Учасники проєкту відвідають заняття з виявлення вибухонебезпечних загроз і пошуку та протидії саморобним вибуховим пристроям, організації роботи контрольно-пропускного пункту та планування мобільних операцій, а також курс  підготовки інструкторів за цими темами. 

Читайте також: Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Під час практичних вправ будуть відпрацьовані:

  • організація пропускного режиму,
  • виявлення вибухонебезпечних предметів,
  • обшук людини, місцевості, будівлі, дороги,
  • дії під час руху конвоїв,
  • оцінка ризиків,
  • робота з дистанційно керованою технікою,
  • застосування роботів і дронів. 

До проведення курсів Укроборонсервіс залучатиме найкращих фахівців з Великої Британії, Лівії, України та інших країн. 

Теоретичні знання та практичні навички лівійці отримуватимуть у навчальному центрі державного підприємства, який має всю необхідну матеріально-технічну базу. 

Крім цього, проєкт передбачає навчання в Лівії 440 представників Дипломатичної поліції. Вони вчитимуться надавати первинну самодопомогу. 

Читайте такожЕкотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»

Також у межах проєкту заплановано продовження внутрішнього навчання з кожної дисципліни по завершенню програми. Після навчання Дипломатичній поліції Лівії буде передано комплект обладнання для забезпечення щоденної роботи. 

Фінансування проєкту відбувається за підтримки Уряду США, а замовником і координатором є Служба протимінної діяльності ООН. 

Читайте також«‎Індекс допомагає молоді бути почутою»‎. Як завдяки опитуванню змінюються українські міста

Нагадаємо, в українській миротворчій місії в Конго відбувся «парад медалей».

Як ми повідомляли раніше, українські миротворці у Конго виконали пошуково-рятувальні роботи на воді.

Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Читати далі

Суспільство

ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України

Опубліковано

Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами офіційно відкрили два оновлені медичні колцентри у Краматорську на Донеччині та Сєвєродонецьку на Луганщині.

Про це повідомили у пресслужбі ПРООН в Україні.

Чому це важливо?

За інформацією, відтепер для понад 180 тисяч жителів Донецької та Луганської областей надання медичних послуг відбуватиметься зручніше та ефективніше.

 

У колцентрах пацієнтам пропонують комплексну підтримку, а крім того, дзвінки до медичного закладу перенаправляються координаторам, залишаючи можливість персоналу повністю зосередитись на допомозі пацієнтам.

Обладнання

Обладнання для потреб колцентрів на суму близько $20 тис. (близько 540 тисяч гривень) придбано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У колцентрах задіяно до шести координаторів та налагоджено спеціальну систему збереження дзвінків, завдяки якій координатори мають можливість перетелефонувати тим, хто не зміг додзвонитися одразу.

Читайте також«Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами

Медичні працівники колцентрів Краматорська та Сєвєродонецька забезпечені ергономічно облаштованими й сучасними робочими місцями. Колцентри діють на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Краматорська та Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні.

Завдяки колцентрам пацієнти впевнені, що мають постійний доступ до медичної допомоги. Співробітники колцентру записують їх на прийом до лікаря, передзвонюють і нагадують про наступний візит до лікаря. Крім того, для ефективного обслуговування під час пандемії, координатори записали голосові повідомлення з інформацією про COVID-19 та вакцинацію.

Про програму ООН

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Читайте такожЗахисник Луганського аеропорту створює оригінальні речі з текстилю (ВІДЕО)

Нагадаємо, ЄС та ПРООН запускають в Україні нову ініціативу «Мери за економічне зростання».

Також фонд UNFPA запустив проєкт для подружніх пар «Щастя в 4 руки».

Як ми повідомляли раніше, ПРООН оголошує конкурс інноваційних рішень для громад східної України.

Головне фото: ua.undp.org.

Читати далі