Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«‎Індекс допомагає молоді бути почутою»‎. Як завдяки опитуванню змінюються українські міста

Партнерський матеріал

Опубліковано

Українські міста один за одним запроваджують проєкти, які допомагають змінити життя на краще. І це можливо зробити завдяки… опитуванню! Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) запустив в Україні муніципальний Індекс благополуччя молоді (ІБМ), який допомагає молоді бути почутими. Крім того, таке опитування допомагає містам побачити сильні і слабкі сторони та яких саме змін вони потребують. І вже є чудові результати! Міста встановлюють відеокамери, щоб зробити безпечною найтемнішу вулицю, запускають проєкти для навчання молоді та розвивають інші галузі. Не відстає у цьому і Львів. У 2019 році місто долучилось до ініціативи за підтримки міського молодіжного простору МолоДвіжЦентр.Львів та КУ Інститут міста.

Як завдяки опитуванню змінюється Львів, які результати отримали та яких проєктів чекати у місті Лева – читайте у нашому матеріалі. 

Роман Цудний

Роман Цудний

Проєктний менеджер Львівського міського молодіжного простору МолоДвіжЦентр.Львів. Координатор проєкту “Індекс благополуччя молоді” у Львові.

 

Довідка. UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. У 2019 році UNFPA Україна та Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України. розробили Індекс благополуччя молоді. Це онлайн-інструмент для допомоги муніципалітетам у вдосконаленні молодіжної політики та проєктів щодо розвитку молоді. Індекс визначають по 7-ми важливих темах – освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному житті, участь у громадському житті, інформаційні та комунікаційні технології, безпека та захищеність. До ініціативи вже долучитись 10 міст України. На основі опитування молоді та офіційної статистики міські органи управління отримують дані для ухвалення обґрунтованих рішень. Долучитись до ініціативи можна тут.

Створили МолоДвіжЦентр, щоб допомогти молоді розвиватись

Львів – молодіжне місто, і ми намагаємось зробити все для того, аби молодим людям тут було комфортно. Для цього і працює наш МолоДвіжЦентр. Ще у 2018 році місто виграло конкурс «Молодіжна столиця України 2018», і основним завданням перед нами було створити молодіжний форум. Крім того, наш міський голова оголосив, що місту потрібні молодіжні центри. Адже місця, де молодь могла б розвиватись, просто не було. Так ми почали працювати, й у 2020 році відкрили МолоДвіжЦентр.  Зараз у місті вже ціла мережа молодіжних просторів ТВОРИ!, зокрема три такі центри, кожен з яких відповідальний за певну тематику. От ми працюємо над стратегією підвищення якості роботи громадських організацій, тобто це соціальні ліфти, неформальна освіта для молоді та різноманітні курси. 

До речі, перед тим як відкривати МолоДвіжЦентр, ми зробили опитування серед молоді Львова за допомогою ботів. Отримали понад 70% так. І вже спираючись на ці цифри, почали працювати. 

Такі центри – це чудова можливість для молоді проводити час з користю. Вони можуть тут працювати за ноутбуком чи просто спілкуватись. Є величезна проблема, що активній молоді чи громадським організаціям ніде збиратись чи проводити події. Центри надають таку можливість. 

У 2019 році наше місто долучилося до ініціативи Індекс благополуччя молоді, яку запустили UNFPA. Це чудова можливість завдяки опитуванню перевірити, як йдуть справи у львівської молоді, а також що можна зробити, щоб змінити все на краще. 

Пройди опитування – зміни Львів за 22 хвилини!

Як виміряти рівень благополуччя молоді? Індекс складається з двох етапів. Перший – опитування молодих людей віком від 14 до 35 років. Другий – це статистика міської ради за сімома аспектами, що передбачені муніципальним ІБМ: кількість учнів у середніх загальноосвітніх закладах, результати ЗНО й загальна кількість студентів в ВНЗ та рівень смертності, підліткової вагітності, поширеності ВІЛ тощо. Завдяки спеціальній формулі ці дані сумуються та визначається Індекс благополуччя молоді. Саме таким чином муніципалітет отримує повну картинку і може чітко побачити, наскільки якісно працює молодіжна політика в місті і як її підвищити. Опитування молоді відбувається в 7-х важливих сферах – освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному житті, участь у громадському житті, інформаційні та комунікаційні технології, безпека та захищеність. 

Що дає ІБМ місту? Ми отримуємо дані, соціологи допомагають проаналізувати ці цифри, й ми вже вибудовуємо стратегію нашої подальшої роботи.

Інші міста роблять точкові проєкти. Наприклад, у Кременчуці отримали низький показник у сфері безпеки, тому вони на вулицях поставили освітлення та камери. Ти не можеш помацати Індекс, але ці дані допомагають тим, хто працює з молоддю. Завдяки результатам ми розуміємо, що потрібно зробити, аби рівень добробуту тільки зростав.

Читайте також: Відеоспостереження та школа волонтерів. Як у Мелітополі турбуються про благополуччя молоді

Опитування ІБМ у Львові ми розпочали в кінці 2019 року. Ми трохи зачекали, поки пройдуть канікули, бо зима для будь-якого міста – дуже низький період активності. Опитування пройшли 400 респондентів. Ми поширювали інформацію через знайомі громадські організації, університети, розвішували рекламу по місту, розказували про ініціативу у Фейсбуці. Саме опитування займає до 30 хвилин, і тому потрібно було заохотити молодь пройти його до кінця. Тому ми вигадали таке гасло – зміни Львів за 22 хвилини. І це така була мотивація, бо витративши трохи часу, молодь має можливість долучитися до ухвалення рішень на рівні свого міста. Крім того, за кожне опитування людина отримувала бали, які потім можна було обміняти на промокоди. За місяць до проведення опитування ми домовлялися з локальними бізнесами, щоб вони надали знижку чи подарунки. Тому Індекс корисний не тільки для місцевої влади та молоді, а й місцевого бізнесу, який має змогу отримати потенційних покупців. 

Результати дають можливість будувати стратегію

Після проведення опитування Львів отримав результат 0,71 з можливих 1. Насправді я очікував більшого результату. Така вже українська натура. Але насправді я думаю, що якби голосувало моє коло оточення, то результат був би вищий. Кожен живе у своїй бульбашці, для когось вона прекрасна, для когось ні. Але особисто для мене ІБМ у Львові набагато вищий. Найнижчі показники ми отримали у сфері «Політична участь»‎ – 0,54. Ми були дуже здивовані, адже Львів таке активне місто, тут молодь про політику та вибори завжди говорить. Але поки немає з чим порівнювати, тому сподіваємось, що наступні результати будуть вищими. 

Ми не робимо конкретних проєктів по кожній сфері. Бо ми мислимо глобально, й один проєкт, наприклад, «Школа молодого політика»‎ нам картину не змінить. Львів також є учасником ініціативи «Громада, дружня до молоді та дітей»‎ від UNICEF, яка спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей. Тому ми працюємо більше у стратегічному плані. Це все в купі з проєктами та проведення перемовин з комісіями з різних департаментів дасть змогу покращити результат. Наша соціологиня розказувала, що результати дуже залежать від часу проведення опитування. Взимку молодь більш пригнічена, можливо, тому ми отримали результати, які були нижчі за очікувані.

Але ми поставили для себе таку внутрішню ціль, щоб кожен рік Індекс зростав на 0,4. Якщо у 2019 у нас був результат 0,71, то у цьому році очікуємо кращий. 

До речі, багато хто говорить, що завдяки Індексу можна порівняти ситуацію в різних містах. Але я вважаю це не зовсім правильним. Адже кожне місто має свої особливості та кількість молоді. Індекс – чудовий інструмент, який є помічником для аналізу роботи. Тому краще перевіряти роботу конкретного міста за 3-4 роки. Тоді вже буде реальна картина, наскільки місто прогресує та наскільки молоді стає якісніше жити.

Проводимо бізнес-курси та залучаємо молодь до здорового способу життя

Ми намагаємося розвивати економічні можливості молоді. Ще минулого року розробили місячний курс про власну справу, правильне ведення бізнесу та як влаштуватися на першу роботу. Одна людина з групи навіть відкрила свій інтернет-магазин, а троє знайшли хорошу роботу. Але тут питання глобальніше. Ми проводимо зустрічі з місцевим самоврядуванням і потроху лупаємо цю скалу. 

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

Ще один важливий показник, який досліджує Індекс – здоров’я. Ми плануємо зробити кілька проєктів стосовно здорового харчування та ментального здоров’я. Також проводимо курси з емоційного вигорання та стресостійкості. У львівських молодіжних просторах часто проводимо різноманітні курси з графічного дизайну та запроваджуємо наукові лабораторії.

Обговорювали результати 7 тижнів

Як я вже казав, опитування проводилося по семи субіндексах, де максимальний результат – 1. Після отримання результатів по кожному з них наша команда Львівського міського молодіжного центру провела обговорення, які тривали 7 тижнів. На кожне обговорення ми шукали представників профільного управління, соціологів, представників UNFPA, а також громадського сектору. Останні – це такий голос молоді, адже вони активно працюють у цій сфері і можуть розповісти, що саме потрібно змінити. Ми довго думали, як правильно презентувати результати Індексу, адже зробити просто круглий стіл не має сенсу. Тому вирішили достукатися до людей, які займаються конкретно цими питаннями. До речі, наш формат сподобався колегам з UNFPA. 

Точкових проєктів за кожним із блоків ми вирішили не робити. Бо тут треба дивитися глобальніше і систематично. Але можу сказати головне – місто в стратегуванні та цьогорічній концепції базувалося саме на даних ІБМ. Завдяки результатам опитування ІБМ наші проєктні менеджери та люди, які займаються розвитком молоді, мають змогу отримати відповідь на питання для чого і навіщо вони працюють. І це не просто вигадані проблеми – ми маємо конкретні цифри. І якщо для звичайної людини цифра 0,71 нічого не каже, то для тих, хто працює з молоддю, це надзвичайно важливо. 

Суспільство

У Києві відкрили резонансну виставку «Пектораль. Знахідка століття» (ФОТО)

Опубліковано

У Музеї історичних коштовностей України – філіалі Національного музею історії України відкрилася Виставка «Пектораль. Знахідка століття».

Про це повідомили у пресслужбі Мінкульту у фейсбуці.

Зазначається. що Скіфська Золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою 20 століття, шедевром світового мистецтва.

 

Прикраса розповідає про життя і вірування скіфів, які здійснили величезний вплив на наші традиції. Нині пектораль є гордістю колекції музею.

Українців запрошують скористатися унікальною можливістю побачити знахідку.

Відомо, що Скіфську пектораль знайшли 21 червня 1971 року. Це сталося під час дослідження кургану Товста Могила поблизу м. Орджонікідзе, нині це місто Покров на Дніпропетровщині.

Читайте такожНа околицях Дніпра виявили курган із давнім похованням (ВІДЕО)

Цього ж дня 50 років тому експедиція Інституту археології під керівництвом Бориса Мозолевського завершила свою роботу, а знайдені старожитності набули нового статусу – музейних експонатів.

Виставка «Пектораль. Знахідка століття» представлена до уваги відвідувачів на 2-му поверсі Музею історичних коштовностей України (вул. Лаврська, 9, корп. 12) і триватиме до 31 жовтня 2021 року.

Читайте такожНа Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру

Нагадаємо, на Черкащині знайшли один з найперших мегаполісів в історії людства.

Як ми повідомляли раніше, на околицях Львова виявили монети давнього Рима.

Усі фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ.

Читати далі

Суспільство

Уперше в Україні командувачем у Збройних силах стала жінка

Опубліковано

Уперше у Збройних силах України командувачем стала жінка – Тетяна Остащенко.

Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.

Зазначається, що призначення жінки-командувача – це крок до оновлення Збройних Сил України.

 

Служба військових-жінок на рівні з чоловіками є одним з принципів Північноатлантичного Альянсу.

Підкреслюється, що Тетяна Остащенко має великий досвід в організації медичного забезпечення.

Читайте такожЛьвівська майстерня мила: Про воду з Трускавця, запуск у кризу та конкуренцію з закордонною косметикою

Відомо, що наразі 25% складу в українській армії – саме жінки, і їхня роль в армії зростає.

Тетяні Остащенко наразі 46 років, вона родом зі Львова. Здобула освіту в медичному інституті, а також у військово-медичній академії.

Новопризначена командувачка проходила військову службу на різних посадах, донедавна працювала Головною інспекторкою в Міноборони.

Читайте такожСтрибає з парашутом і кидає гранати: як дівчина зі Слов’янська стала десантницею (ВІДЕО)

Торік Остащенко здобула оперативно-тактичний рівень військової освіти.

Нагадаємо, в Україні з’явилася перша футбольна коментаторка-дівчина.

Як ми повідомляли раніше, в ООН створили ролик про українок з нетиповими професіями.

Головне фото: mil.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Миколаївський суднобудівний завод спустив на воду після ремонту два кораблі для ВМС України

Опубліковано

Миколаївський суднобудівний завод завершує ремонт двох кораблів для Військово-Морських Сил України.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

За інформацією, після докового ремонту спустили на воду рейдовий тральник «Генічеськ» і ракетний катер «Прилуки» Військово-морських сил ЗС України.

 

За три місяці фахівці підприємства відновлювали зовнішню обшивку, гвинто-рульовий комплекс, силові установки, механізми.

Читайте також«Мозок як у тумані». Що таке синдром хронічної втоми, чим він небезпечний та як уникнути

Ремонт військових кораблів відбувся в рамках контракту з Міністерством оборони України, всі роботи завершено в обумовлені терміни.

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?

«Генічеськ» і «Прилуки» зайшли в акваторію заводу 1 квітня 2021 року.

Для того, щоб рейдовий тральник і ракетний катер потрапили туди, у Миколаєві тимчасово розвели три мости.

Нагадаємо, Британія й Україна домовилися про спільне будівництво військових кораблів.

Як ми повідомляли раніше, у Румунії спустили на воду пором, створений за проєктом миколаївських інженерів.

Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Читати далі