Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Суспільство

Стендап-комік Тарас Яремій запустив нове шоу, у якому прокачує простори людей (ВІДЕО)

Опубліковано

Український стендап-комік Тарас Яремій розпочав новий проєкт на ютубі під назвою «PromПрокачка». У межах шоу команда перетворює занедбані або перевантажені роботою простори на комфортні, сучасні та естетично привабливі локації.

Про це повідомили у команді проєкту.

Усі зміни команда реалізує за допомогою доступних товарів з маркетплейсу. Мета проєкту — показати, як навіть прості рішення можуть покращити якість життя та створити відчуття безпеки й затишку.

«Ми часто недооцінюємо який вплив має простір навколо на якість нашого життя. Коли все навкруги дуже неспокійно, створювати спокій та комфорт біля себе — просто необхідність. Я отримав велике задоволення від зйомок проєкту, класно переживати разом емоції людей, які вперше бачать своє звичне місце після прокачки. Запрошую і вас подивитись як це було»‚ поділився Тарас Яремій.

Героїнею першого випуску стала Люба — власниця квіткової крамниці в Києві. Команда «PromПрокачка» допомогла їй оновити приміщення, перетворивши його на яскраву й затишну сучасну студію.

Читайте також: Добро в дії: як пост в тіктоці допоміг маленькому видавництву знайти читачів на «Книжковій країні»

«Ми відзняли п’ять серій шоу, і студія Люби зазнала, мабуть, найбільших і найяскравіших змін. Ми дозволили собі впустити колір у цей простір і він відразу “заграв” новими емоціями»‚ — розповіла експертка шоу, декораторка Вероніка Зубко.  

Перший випуск уже доступний для перегляду на ютуб-каналі Тараса Яремія. Під відео також можна долучитися до збору «Дронопад» на модернізовані дрони для українських захисників.

Відео: ютуб-канал Тараса Яремія

Нагадаємо, що українські зірки долучилися до кампанії «Титри Визнання» для подяки вчителям (ВІДЕО).

Фото обкладинки: команда проєкту

Читати далі

Суспільство

У Києві на ВДНГ відбудеться фестиваль адопції тварин AdoptMe Days: як відвідати

Опубліковано

3 та 4 травня в Києві на ВДНГ пройде фестиваль адопції тварин AdoptMe Days, організований Gostomel Shelter та Pethouse. У межах фестивалю охочі зможуть безплатно прихистити собаку чи кота з понад 60 притулків Києва та області.

Про це повідомили організатори.

Про захід

AdoptMe Days покликаний не лише знайомити людей із майбутніми улюбленцями, а й популяризувати відповідальне ставлення до домашніх тварин. Організатори зазначають, що навіть якщо відвідувачі не можуть прихистити тварину, вони можуть підтримати притулки інформаційно або фінансово.

Процедура адопції складатиметься з кількох етапів: знайомство з твариною, консультація з представниками притулку та ветеринаром, реєстрація.

Усіх тварин підготували до адопції: вони вакциновані, стерилізовані (залежно від віку), проліковані від паразитів та мають ветеринарні паспорти.

Читайте також: UAnimals презентували нову колекцію, присвячену зникненню дельфінів (ФОТО)

Нові господарі отримають подарункові набори з кормом, мисками, іграшками та іншими речами для першого періоду адаптації тварини.

Фестиваль триватиме 3 та 4 травня з 13:00 до 19:00 на першому павільйоні ВДНГ за адресою: проспект Академіка Глушкова, 1.

Нагадаємо, що у Києві відбудеться «Нашебачення» на підтримку ЗСУ за участі українських зірок.

Фото обкладинки: організатори події

Читати далі

Суспільство

ГУР та МЗС евакуювали останню українку з дітьми із табору в Сирії

Опубліковано

Українська розвідка спільно з Міністерством закордонних справ успішно провели складну евакуаційну операцію із сирійського табору Родж. Завдяки цьому вдалося повернути останню громадянку України, яка перебувала там понад шість років, та її двох дітей.

Про це повідомили в ГУР.

Жінка перебувала в таборі фактично як полонянка в непридатних для життя умовах. Зараз врятована українка разом із дітьми вже перебуває на території України, де її зустріли рідні.

Табір Родж відомий тим, що там опинилися українські жінки, зокрема з Криму, які колись виїхали до Сирії в пошуках кращого життя, але потрапили в складні життєві обставини. За весь період евакуацій в Україну повернули 14 жінок та 41 дитину — усіх, хто висловив бажання на евакуацію.

«Громадянки, яких вдалось успішно евакуювати з сирійського табору, здебільшого виказують жаль, що колись вирішили покинути рідну Україну», — написали в ГУР.

Читайте також: Після переслідувань і тортур 25-річний Денис із Енергодара зміг вибратися з окупації

Нагадаємо, що українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо1 тиждень тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство2 тижні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...