Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Показали термальні джерела Херсонщини з висоти пташиного лету (ВІДЕО)

Опубліковано

На Херсонщині презентували відеоролик про гарячі джерела, що чудово підійдуть для зимового відпочинку.

Зазначається, що гарячі джерела – це справжня знахідка для тих, хто хоче оздоровити тіло й душу, особливий хімічний склад термальних вод допомагає, покращує стан шкіри та зменшує наслідки стресу й покращує психологічне здоров’я.

Термальне джерело біля с. Залізний Порт

Унікальний цілющий гейзер знаходиться на відстані 30 км від курортного населеного пункту Залізний Порт, в районі сіл Облої та Бехтери. Джерело було відкрите випадково під час пошуку родовищ природного газу на початку 80-х років минулого століття. Свердловину законсервували, а потім повторно відкрили майже через тридцять років.

На території термального джерела знаходяться два басейни: з цілющою водою та лікувальними грязями. Купання в гарячому джерелі корисне як для дорослих, так і для дітей, однак процедуру варто проводити після попередньої консультації з лікарем. Вода термала багата йодом, бромом та набором мінеральних солей. Завдяки унікальному мінеральному складу за своїми лікувальними властивостями джерело не поступається Мертвому морю. Купання у джерелі допомагає при захворюваннях суглобів, щитоподібної залози, дихальної та нервової систем.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

Для зручності відпочивальників на території гейзеру облаштовані кабінки для переодягання й гігієнічні приміщення, однак чисту воду для змивання грязей варто взяти с собою. Їжу та напої слід придбати заздалегідь.

Вартість входу – 50 гривень.

Термальне джерело поблизу клініки В. Козявкіна

Це термальне джерело з’явилося у 80-х роках минулого століття під час будівництва центру реабілітації для спортсменів біля селища Щасливцеве на Арабатській Стрілці. Пізніше проєкт було заморожено, у наш час клініка В. Козявкіна перебуває на етапі відродження будівництва.

На сьогодні місцеві жителі та гості Арабатської Стрілки можуть безкоштовно купатися у термальному джерелі, температура води в якому досягає +65°C. Йодо-бромна хлоридно-натрієва вода має унікальні лікувальні властивості. Приймати термальні ванни варто після попередньої консультації з лікарем й не проводити у воді більше ніж 15-20 хвилин за одне купання. Встановлено, що термальні ванни мають протизапальний, знеболюючий, спазмолітичний (покращує мікроциркуляцію та капілярному рівні) ефект. Наявність брому сприяє лікуванню вегето-судинної дистонії, астенічних синдромів та нервозних станів.

На території гарячого джерела обладнані гігієнічні приміщення й каскадний душ. Дістатися до термалу біля клініки В. Козявкіна можна дорогою Генічеськ-Стрілкове.

«Арабатські терми»

Лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми» розкинувся біля села Стрілкове на березі озера Сиваш. Наразі на території комплексу знаходяться термальна купальня зі зручними спускам, три мініатюрні басейни з мінеральною водою, два гліцеринових та два солоних озера, зона відпочинку з шезлонгами й парасольками, каскадний душ, алея з виходом до озера Сиваш.

Вода термального джерела сприяє відкриттю пор, максимальному проникненню мінералів і ферментів, очищує організм від шлаків та токсинів, поліпшує кровообіг. Додаткове надходження йоду до організму важливе для покращення здоров’я людей зі зниженою функцією щитоподібної залози, та осіб, які проживають в екологічно несприятливих районах, працюють у шкідливих умовах. Крім того, йод сприяє поліпшенню пам’яті, збереженню розумової діяльності  у людей похилого віку, покращенню станів при хворобах Альцгеймера та Паркінсона.

Читайте також«Хочемо, щоб намисто передавалося у спадок». Як бренд Roots створює етноприкраси

Мікроорганізми сапрофіти, що знаходять у воді термального джерела, є особливо цінними, адже вони виробляють фермент каталозу, що розщеплює надмірну кількість перекису водню. У результаті зміцнюється імунітет, покращуються процеси обміну в усіх органах, а тканини організму збагачуються киснем.

У майбутньому автори проєкту планують побудувати цілорічний готель та водолікарню, обладнати додаткові зони відпочинку, футбольне поле у мініатюрі та тенісний корт.

Вартість входу:

  • з 08:00 до 19:00 – 100 грн з особи
  • з 19:00 до 23:00 – 200 гривень з особи
  • для дітей до 12 років вихід безкоштовний.

Херсонщина туристична приваблива цілий рік! Тож швиденько обирайте гаряче джерело до смаку та вирушайте у теплу зимову прогулянку!

Нагадаємо, на Львівщині за кошти ЄС створять туристичні центри бойківської культури.

Як ми повідомляли раніше, на Донеччині відновили унікальний підводний маршрут.

Усі фото: visitkherson.gov.ua.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: