Суспільство
Звичайна дівчина об’єднала односельців і змінює Шацьку громаду на Волині (ВІДЕО)
Руслана Сидорук — мама двох дітей та справжня патріотка Шацької громади на Волині. Вона хоче, щоб її улюблене селище було не гірше за місто, а її діти не мріяли кудись поїхати, бо їм і тут добре.
Дівчина створила сільський комітет. Разом із 15-ма однодумцями та місцевою владою вона організувала сортування сміття, облаштування доріг, збір коштів для наших захисників.
Про активістку та позитивні зміни завдяки їй розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Вона дуже любить свою Шацьку громаду і нізащо не проміняє її на великий мегаполіс. Тож за власною ініціативою об’єднала сусідів у сільський комітет.
Аби разом розвивати громаду та допомагати країні у непростий воєнний час. Руслана Сидорук — логопедка та мама двох дітей.
Жінка прагнула, аби її улюблене селище не залишалося осторонь у час війни. Щоб облаштувати місцевий побут та разом підтримувати військо, започаткувала сільський комітет.
«У селі можна жити не гірше, ніж у місті. Можна облаштувати і дозвілля, і розвиток молоді. І одночасно є в нас у селі свіже повітря, природа, в місті такого немає», — розповідає Руслана Сидорук, голова сільського комітету «Мельники».
Разом з місцевою владою сільський комітет творить позитивні зміни. Вже полагодили дві дороги, на черзі — третя.
«Ми розчищаємо земельну ділянку, де за генеральним планом повинна проходити в нас дорога.Тому зараз ми прибираємо чагарники», — Руслана Сидорук, голова сільського комітету «Мельники».
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
«Це плюс роботи сільського комітету, коли об’єднуються ресурси. Ресурс і місцевих людей, які своєю працею допомогли нам облаштувати цю дорогу, а також ресурси Шацької селищної ради і комунального господарства», — Сергій Карпук, голова Шацької громади.
А ще Руслана організувала у селі сортування сміття.
«Для нас проєкт роздільного сміття є дуже важливим, адже до нас приїжджає дуже багато туристів, так як в нас є мальовниче озеро Пісочне. І сміття в літній період дуже багато», — Руслана Сидорук, голова сільського комітету «Мельники».
Раз на місяць Руслана та однодумці збираються, щоб власноруч перебрати сміття. Потім його продають, а кошти йдуть на потреби комітету.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Торчинська громада на Волині знайшла безкоштовні дрова для переселенців.
Також ШоТам розповідав, як переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі