Людмила у своєму селищі на місці старих звалищ побудувала парки та сквери. Привчила односельчан висаджувати дерева та квіти. А тепер влаштовує екскурсії ветеранам Доброславської громади.
Історія Людмили
Людмила Прокопечко все життя прожила на Одещині. Любила бути серед дітей, тож вступила в педагогічний. Згодом очолила першу українську школу в місті Южне Одеської області. А у 2015 році Людмилу попросили очолити ще й Доброславську громаду.
“Це не було моїм бажанням із самого початку — я не бачила себе головою громади. Але мешканці Доброслава прийшли й попросили піти очолити цю громаду, піти на вибори”, – розповідає жінка.
Шлях голови громади
Перше, що побачила Людмила на новій посаді — сміттєзвалища.
“Подивилися ми навколо, і я зрозуміла, що це капець. У громаді не було ні доріг нормальних, ні світла, ні води, не було тротуарів – я вже не кажу про парки, зони відпочинку. На будь-якому вільному шматочку землі був смітник”, – згадує голова Доброславської громади.
Тоді жінка ухвалила дуже ризиковане рішення.
“Я сказала: для того, щоб сміття не було, на цьому місці має бути щось таке абсолютно протилежне, куди вже ніхто не посміє викинути сміття. І ми вирішили робити парки”, – каже вона.
Не все в Людмили з жителями громади йшло гладко на початку.
“Було, що ми висадили ялиночки, збирали на них копійки, а вони [люди] їх вночі викинули, зламали. Я приходила зранку, плакала, але казала, що ми маємо посадити більше тепер“, – відзначає жінка.
Пів року знадобилось, аби люди зрозуміли — обʼєднуватись із владою можна. Коли Людмила оголошувала толоку, доброславці приходили навіть після роботи. Вручну виносили мішки зі сміттям і згрібали листя.
За 9 років разом висадили тисячі рослин та відкрили вже 15 парків і скверів. Значну підтримку громада отримала від Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”, а саме — екскаватор та контейнери для сміття.
Повномасштабне вторгнення
Але докорінно життя громади, коли почалось повномасштабне вторгнення. Тоді місцеві самі організувались і почали зносити їжу захисникам. А Людмила будувала укріпрайони та годувала бійців.
А в травні 2023 року разом відкрили в Доброславі Veteran Hub. Поки одні займаються в хабі, для інших захисників Людмила проводить екскурсії парками рідного краю. І мріє зібрати всю громаду за одним переможним столом.
“Оце, напевно, те перше – коли можна буде кожного обійняти, кожному подякувати, а далі вже працювати”, – каже Людмила Прокопечко.
Нагадаємо, що київська дитяча залізниця відкрила сезон руху поїздів.
Також ми повідомляли, що рідні загиблого капітана втілили його мрію.
У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.
Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.
Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.
Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.
Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.
За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.
Про премію «100 жінок року»
Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.
Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.
Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.
Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Коментарі