Суспільство
Закарпатські школярі майструють FPV-дрони для ЗСУ (ВІДЕО)
На Закарпатті школярі власноруч паяють та конструюють сучасні комплекси FPV-дронів «Джміль». А навчають їх цьому два винахідники з Київщини.
Про юних помічників наших оборонців розповідає ШоТам.
Ігор Дуженко ще 2008 року навчав дітей у Києві збирати наземні та повітряні дрони. Щоправда, тоді ці вироби були суто для змагань із технічних видів спорту.
Згодом до справи долучився інженер Данило Холявко — разом викладали в школі «Моделіст». Та через початок великої війни їм з родинами довелося евакуюватися на Закарпаття.
І там винахідники знову навчають юнаків майструвати дрони, але вже не для змагань.
«Був запит від військових: потрібно щось таке, щоб то був не Mavic за 3000$, було трошки дешевше, доступніше», — Ігор Дуженко, інженер.
Ігор і Данило розробили унікальний комплекс БПЛА «Джміль» для ЗСУ. І разом зі своїми учнями, яких навчили паяти та збирати, поставили виробництво на потік.
Читайте також: «Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює
«Польоти на цих дронах проходять у режимі FPV. Це політ від першої особи, коли пілот бачить картинку в масці і керує дроном, а іншу картинку бачить на планшеті командир і корегує його польоти», — Ігор Дуженко, інженер.
«Джмелі» дозволяють вести розвідку вздовж усієї лінії фронту. Такі дрони виявляють позиції росіян і техніку, а ще корегують вогонь української артилерії.
«Запуск цього дрона з коробки займає близько двох хвилин. Дістали, поставили, дістали пульт, прикрутили антену», — Ігор Дуженко, інженер.
Розмір «Джмеля» всього кілька сантиметрів, а його собівартість значно нижча за іноземні аналоги. Розробники вже провели навчання з керування дроном для захисників.
«Теоретичне було враження, що я це ніколи не засвою. А практично це вдалося. Дуже класне від цього отримав задоволення. І дрон цілий, бачите?», — Денис, військовослужбовець ЗСУ.
Наші воїни у захваті від «Джмелів», скоро мінідрони масово «вітатимуть» окупантів.
Нагадаємо, в Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові.
Також ми розповідали, як український ударний дрон привіз допомогу людям на окуповану частину Херсонщини.
Коментарі