Суспільство
Закарпатець зібрав понад 250 радіоприймачів і планує відкрити музей
Житель Сваляви на Закарпатті Петро Дербаль зібрав унікальну колекцію з понад 250 приймачів: пристрої виготволені у Великій Британії, США, Франції, Швеції, Нідерландах, Угорщині, Польщі, Латвії, а також у колишніх Чехословаччині та Радянському Союзі.
Про це пише Суспільне Закарпаття.
Один із його експонатів – жіноча сумочка-радіо, що брали з собою на пікнік у Канаді дівчата в 50-х роках ХХ століття.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Петро Дербаль почав цікавитися радіо й телетехнікою ще в дитинстві, а потім в армії. Раніше будував військовий телецентр і обслуговував його 4 роки. Він не тільки збирає, а й ремонтує старі приймачі.
Читайте також: «Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?
За його словами, деякі приймачі потребують косметичного ремонту, наведення зовнішнього виду і ремонту внутрішнього. А деякі – потребують запчастини, на які треба чекати роками.
У його колекції — радіоприймачі від 20-х до 60-х років минулого століття.
«Радіо взагалі закінчилося в 50-60-х роках. Нового нічого не появилося, окрім того, що транзистори замінили лампи», — каже колекціонер.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Деталі для відновлення приймачів Петро Дербаль шукав на ринках, пізніше вже в Інтернеті, а також на аукціонах. Замовляє як в Україні, так і за кордоном. Вартість такої техніки, каже, різниться залежно від моделі, віку і країни-виробника. Колекціонери, розповідає, мають свій клуб любителів і можуть обмінюватися технікою.
Чоловік ділиться, що є такі радіоприймачі, особливо у Європі і США, які можуть коштувати, як три сучасні автомобілі. Також є своєрідний клуб колекціонерів старого радіо. І не тільки в Україні, а й за кордоном. Особливо у США. Кожне місто у США намагається мати якийсь свій музей радіо чи клуб любителів старої техніки.
Він впевнений, що на Закарпатті також буде музей радіотехніки. Петро Дербаль хоче відкрити його у себе вдома у Сваляві. Тут розповідатиме не тільки про радіо, а й про телебачення. Відвідувачам покаже радянський телевізор 1949 року випуску, який, каже, транслював три канали.
Музей радіотехніки буде починатися з приміщення, де найстаріші приймачі.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
«Мої найулюбленіші приймачі – це 1938 і 1932 років. Один із них мав уже весь діапазон частот і таку чутливість, що міг приймати зі США радіо «Ватикан»», – каже колекціонер.
Музей радіотехніки запрацює влітку цього року. Крім музики можна послухати угорські, польські, румунські радіостанції на середніх і довгих хвилях.
Нагадаємо, у Миколаєві збирають елементи LEGO для майстра, який відтворює архітектуру міста у мікромасштабі.
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі