Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Опубліковано

Музика і кліп — це не лише поєднання звуків і картинки, а й певний меседж, який можна донести до слухачів. Виконавці все частіше у своїй творчості апелюють до різних соціальних тем, намагаються через зміст та форму передати важливу проблематику. Серед них — екологія, толерантність, права людей та свідоме споживання. На фоні заїждженої «попси» є дійсно потужні музичні роботи. Пропонуємо підбірку українських кліпів останніх двох років, знятих із важливим проблемним підтекстом.

The HardKiss — «Гора»

Це історія про планету, природу і те, який жахливий слід людство залишає після себе. Написана як рефлексія на кліматичні проблеми. Перший куплет фронтвумен гурту Юлія Саніна написала, коли восени 2019 року в Києві стояв сильний смог. Вона розповіла, що після цього подумала: «Який же світ ми залишимо дітям?». Гора у кліпі постає як рятування, вона востаннє дарує людству живу росу, гасить полум’я, наповнює водойми, змиває хаос і ненависть.

У цьому кліпі можна побачити кадри з вуличними заворушеннями, в яких беруть участь самі учасники The Hardkiss. При цьому солістка постає перед глядачами у войовничому образі — з мечем у руках і в кольчузі на тілі. Іншу частину кліпу зняли в згорілому лісі біля Києва, де вокалістка продовжила співати у темній вуалі на обличчі. Наприкінці кліпу музиканти позують серед тропічної рослинності у ботанічному саду, там Юлія одягнена в розкішне сріблясте плаття із довгим рукавом на одній руці.

15 музикантів — «Різні.Рівні»

Це соціальний кліп про толерантність, у створенні якого взяли участь 15 музикантів, серед яких Аліна Паш, Сергій Бабкін, KrutЬ та Yuko. Вони намагаються донести українцям важливу думку: ми всі рівні, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. На думку організаторів соціального проєкту, музика — це саме той інструмент, який допоможе зрозуміло пояснювати складні речі. А ще в музиці немає місця для ксенофобії та булінгу.

Сергій Бабкін розповідав, що дуже хоче, аби молоде покоління жило у вільному, толерантному суспільстві без засудження, стереотипів. А водночас із розумінням, що таке свобода слова, рівність та самовираження. Alina Pash вважає, що українцям вже час дорослішати, переходити на нові рівні свідомості, аби нарешті здобути легкість та приємність життя, без агресії та страху.

Alyona Alyona та «Океан Ельзи» — «Країна дітей»

Реперка та рок-гурт до Міжнародного дня дітей й травня 2021 року презентували нову пісню, присвячену українським дітям, які постраждали від війни й терактів. Український поет і прозаїк Сергій Жадан наприкінці минулого року запропонував Святославові Вакарчуку створити пісню на його вірш. Поезію він присвятив Данилу Дідіку — хлопцю, який загинув внаслідок теракту під час Маршу єдності в Харкові у 2015 році.

Alyona Alyona написала свою частину тексту, а Вакарчук — музику. Як розповіла реперка, разом вони довго міркували, як поділитися зі слухачами історією, яка болить у їхніх серцях не один рік. Тому після творчих роздумів вирішили зробити дві версії треку. Кліп до пісні знімали на початку травня у Лисичанську, що на Луганщині. У відео з’являються діти 8-13 років, які проживають у місті.

Gorchitza — Shkoura

Цей кліп електронний гурт створив у співпраці з однойменним карпатським брендом одягу. Останній у своїй діяльності пропагує усвідомлене виробництво й раціональне споживання. Всю продукцію виготовляють без використання електроенергії та інших ресурсів, які можуть осушити планету. Нитки прядуть за допомогою ручного шпинделя, вироби плетуть на ткацькому верстаті XVIII століття, занурюють у гірську річку і сушать на вулиці. Якраз ці процеси автори показали у своєму кліпі.

Трек виконаний без вокалу, сама ж мелодія яскраво доповнює тематику кліпу. Сам гурт Gorchitza стартував свою діяльність у 2007 році. Проєкт активно гастролював із 2008 до 2014, змінюючи вокалісток. Кліп Shkoura світ побачив у 2019 році, після п’ятирічної паузи у кар’єрі виконавців. 

Друга Ріка — «Сьомий день»

Це саундтрек до повнометражного фільму «Я, Ніна», у якому знімається телеведуча Яніна Соколова, яка пережила рак. Боротьба з онкологією надихнула її створити мультимедійний проєкт, а «Сьомий день» став його гімном. Автори кліпу хочуть змінити ставлення суспільства до онкохворих, адже, згідно з різними даними, щороку приблизно у 140 тисяч українців діагностують рак. Тому не дивно, що так чи інакше ця хвороба зачіпає майже кожну четверту родину в Україні.

Лідер гурту Валерій Харчишин розповідав, що знає, як важно буває людині прийняти такий діагноз, а тим більше знайти у собі сили для подальшої боротьби. Проте називає й позитивні приклади, як от його подруга Яніна, яка «навіть у найтемніші часи не втрачала надії та жаги до життя». Він вірить, що кліп допоможе людям пережити страшну мить і подарує надію на щастя, що б не сталося.

Samuum — Maria

Українсько-вірменський гурт Samuum випустив пісню та кліп Maria, де іронічно, але водночас серйозно викривають одну з проблем близькосхідної культури — порушення людських прав жінки. Головну героїню викрадають для весілля. Під церковні дзвони здійснюють злочин проти людської свободи — саме так релігія виправдовує насилля. А проте наречена покірно лежить, загорнута у килим, розуміючи, що така її доля, передана їй у спадок. Це історія дівчини, якій доводиться зіштовхуватися з багатьма труднощами, щоб її поважали в суспільстві, в якому вона живе.

Samuum — це музичний проєкт, створений співачкою Лусіне Кочарян і саунд-продюсером, режисером Андраніком Берберяну. У своїх творах музиканти розкривають «виворіт» життя на Близькому Сході, виступають на підтримку жіночого руху в регіоні та по всьому світу. 

Zwyntar — «Кажани»

Київський дарк-кантрі гурт називає свій кліп до пісні «Кажани» найдорослішим з усіх, що вони випускали. Артисти порушують тему сприйняття деякими людьми кажанів як чогось страшного. Вони показують, як люди готові вбивати цих тварин, хоча вони віднесені до Червоної книги України. Кліп виконаний у готичному стилі, але місцями є приводи усміхнутися. Після виходу ролика виконавці почали звертатися до своїх фанатів як «Кажани і кажанеси».

Читайте також: «Приймаємо пологи та лікуємо грижі». Як у Харкові рятують кажанів від загибелі

На відео учасники гурту перевтілились у людиноподібних кажанів із пірсингом, які тероризують місто і періодично ходять на вечірні шоу. Під кінець кліпу глядачу показують газету. Крім заголовків, там весь текст — це оповідання Едгара По «Маска Червоної Смерті» про готичний маскарад, де всі присутні помирають у кінці. Сенс твору полягає в «невідворотності смерті», що перегукується з долями персонажів у відео.

Koloah і Otoy — «Байдуже, хто ти, якщо тобі не байдуже»

Саундпродюсер Koloah і музикант Otoy у своєму маніфесті закликають українців голосувати на виборах, доводячи те, що це відповідальність кожного громадянина та його внесок у своє ж майбутнє. Автори треку наголошують, що нам не дарма дали право голосу, так само як дідусям чи бабусям, що активно вибирають майбутнє. Вони закликають українців бути соціально усвідомленими, щоб мати час на інвестицію або хоча б її спробу у майбутнє.

Koloah і Otoy намагаються зробити голосування модним. На їхню думку, українець може бути будь-ким за кольором, гендером, бажанням кохати чи вірити. Але єдине, яким він може бути досить сумнівно — аполітичним. Саундтрек музиканти створювали під місцеві вибори 25 жовтня 2020 року, однак за своїм змістом і метою він залишатиметься актуальним і надалі.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі