Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

На Львівщині військовий з родиною завдяки гранту розвиває власну кузню

Опубліковано

У Трускавці військовий після служби Леонід Федевич вирішив зайнятися ковальством після поради молодшого сина. Вони починали з гаража та мінімального набору інструментів. Чоловік разом із синами виготовляє ковані вироби для приватних об’єктів, металеві скульптури на честь полеглих воїнів та буржуйки для військових.

Історію підприємця розповідає Дія.Бізнес.

Служба у війську та кузня в гаражі  

Леонід Федевич — учасник Революції Гідності, волонтер та ветеран. Перший раз пішов до війська у 2014 році. Брав участь у бойових операціях поблизу Горлівки та Станиці Луганської. Додому повернувся у 2016 році. Після демобілізації працював юристом, а потім став керівником муніципальної варти в місті Бориславі та очолив юридичний відділ одного із санаторіїв у Трускавці.

Робота в офісі після служби на війні виявилася важкою. Одного разу молодший син, який цікавився ковальством, запропонував батькові спробувати свої сили в цій справі.

Чоловіки організували майстерню в гаражі, інструментів мали мало, але невеличка кузня поступово розвивалася. Згодом до роботи долучився й старший син.

Дивіться відео: Історія українки, яка відкрила першу вітчизняну фабрику солодощів

У день початку повномасштабного вторгнення Леонід Федевич вже о сьомій ранку був у військкоматі, а за кілька днів — на передовій. Воював у складі 24-ї окремої механізованої бригади. До рідного міста повернувся після поранення у вересні 2022 року.

Розвиток власної справи

Після повернення вдома ветеран відновив роботу в ковальській майстерні. Щоб отримати фінансування на розвиток власного бізнесу, вирішив подати заявку на конкурс проєктів “Варто: підтримка ветеранського бізнесу” від Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів. Леонід Федевич став одним із переможців програми та отримав 650 000 гривень. За грантові кошти він придбав матеріали для роботи та потужні плазморізи, за допомогою яких можна вирізати металеві деталі.

Завдяки новому обладнанню справа пішла швидше. Вже думають про те, щоб взяти людей на роботу.

Зараз у кузні Федевичів, крім кованих виробів на замовлення, виготовляють печі-буржуйки для українських бійців. Минулого року ветеран разом із синами відправив на фронт 60 буржуйок, а цього року — вже понад 30. Окрім цього, чоловік переобладнує автомобілі для потреб військових.

Ковані скульптури

Найбільше пишається ветеран своїми металевими скульптурами. Зокрема, разом із синами він виготовив хрест загиблим за Україну, який встановили у Стебнику, пам’ятник либаку (робітнику, який видобуває нафту) в Бориславі, скульптуру на могилі воїнів УПА у Верхньому Синєвидному. Нещодавно родина ковалів завершила роботу над Алеєю пам’яті у Дрогобичі.

За словами ветерана, саме ці витвори дозволяють відчувати, що він робить щось значуще.

Нагадаємо, вуличний котик Мурчик надихнув дівчину з Рівненщини на створення бізнесу.

Також ми розповідали про українку, яка створює шоколад на гречаному чаї з амарантом.

Фото: Дія.Бізнес.

Економіка і бізнес

Одна з провінцій Канади стане партнером Київської області: сфери співпраці

Опубліковано

Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Як співпрацюватимуть регіони

У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:

  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • економіка;
  • культура;
  • співпраця між громадами;
  • енергетика.

«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.

Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).

Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.

Фото: сайт КОВА

Читати далі

Економіка і бізнес

У Мінекономіки планують боротися з безробіттям завдяки ШІ

Опубліковано

Міністерство економіки України працює над впровадженням штучного інтелекту (ШІ) для пошуку роботи безробітним. Цей підхід — один із дев’яти напрямів, які презентував Інститут Тоні Блера для посилення ринку праці.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

ШІ допоможе шукати вакансії та кадри

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, використання ШІ стане одним із ключових інструментів у боротьбі з безробіттям. Технологія пришвидшить пошук вакансій для українців і дозволить роботодавцям ефективніше знаходити потрібних спеціалістів.

«Ми залучаємо провідні інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб запроваджувати найефективніші практики розвитку ринку праці. Інститут Тоні Блера запропонував дев’ять напрямів для збільшення зайнятості населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — зазначила Тетяна Бережна.

Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Три ключові напрями

Наразі Мінекономіки зосередило зусилля на трьох основних напрямах:

  1. Залучення штучного інтелекту для пошуку вакансій і кадрів.
  2. Подолання бар’єрів для працевлаштування жінок.
  3. Перенавчання та опанування нових професій.

За даними дослідження, проведеного Інститутом Тоні Блера, 37% безробітних українців готові змінити професію або пройти перенавчання. Минулого року в Україні близько 100 000 людей опанували нові спеціальності або підвищили свою кваліфікацію в межах державних програм.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Шопочитати