Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
капелюхи капелюхи

Суспільство

Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова

Опубліковано

Її капелюхи одягають на обіди до королеви Великої Британії, вечері до експрезидента США Дональда Трампа, найпопулярніші кінні перегони світу, ефіри відомих шоу та просто на світські вечірки. Дизайнер з Чернігова Валентина Свистун вже понад 11 років займається виготовленням вишуканих головних уборів, які підкорили не тільки українських красунь, а й жінок з усього світу. 

Як їй вдається просто на кухні створювати капелюхи, які користуються популярністю далеко за межами України? Майстриня поділилась своєю історію з ШоТам. 

капелюхи

Валентина Свистун

Дизайнер капелюхів та аксесуарів для волосся з Чернігова. Займається улюбленою справою вже 11-й рік. Її вироби купують у 14 країнах світу.

Аксесуар для сміливих та самодостатніх

Капелюшок доповнює образ жінки на будь-якій події – чи то весілля, вечірка, побачення, чи просто вечірня прогулянка містом. Жінки, які носять капелюшки – впевнені в собі, задоволені своїм життям, точно знають, чого вони хочуть, сміливо сприймають критику, не бояться виділятись та ловити на собі погляди. Тому мій товар не для всіх і не всі його розуміють.

Мої головні убори різних форм, складності та напрямків. Я навіть не можу виділити один стиль. Це і щоденні фетрові капелюхи та картузи, і літні солом’яні капелюхи, і капелюшки з вуаллю, пір’ям, камінням, оксамитом на світські події. Я також роблю різноманітні обідки, кокошники, українські віночки, мереживні пов’язки для новонароджених. Словом, немає нічого неможливого. Якщо клієнтка хоче щось незвичайне – це для мене виклик, який я з радістю приймаю. 

Кожен виріб, а у мене їх за 11 років роботи немало, унікальний. Ніколи не вдається виконати щось ідентичне.

Колись у мене навіть замовили два однакових капелюхи для весільного салону. Але вони все одно вийшли різні. Іноді навіть за бажання не вдасться повторити роботу, бо деякі виготовлені з таких рідкісних матеріалів, які я вже не зможу знайти. 

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Ціни у мене різні. Оскільки кожне замовлення індивідуальне, вартість може коливатись. Але менше тисячі гривень не коштує нічого. Це повністю ручна робота, якісні матеріали, унікальний дизайн. Є вироби і по 4000-5000 гривень. 

Все почалось з декретної відпустки

Почалось все у першому декреті, коли у мене з’явився додатковий час. Тоді мене не лишало бажання щось творити, але я довго не могла зрозуміти, що саме. Я пам’ятаю, що дивилась “Світське життя з Катериною Осадчою” і мене так надихнули її головні убори. В один момент, коли моя донька заснула, я просто сіла і спробувала змайструвати собі капелюшок. Я зробила невеликий обідок з досить цікавою мереживною квіткою. Одягла його на своє 25-річчя. Коли я прийшла на вечірку, то справила на всіх ефект “вау”. Тоді я помітила, що дівчатам це подобається, це цікаво. Так маленькими кроками почала йти далі. 

Капелюхи майстрині вдягають на різні заходи – від весіль та світських вечірок, до побачень, прогулянок та тематичних фотосесій.

Спочатку це були не повноцінні капелюшки, а лише обідки та пов’язки. Але з часом я розвивалась і вдосконалювалась. Цьому сприяли клієнти, які замовляли щось незвичайне, а відмовити їм я не могла. Доводилось вчитись чомусь новому. Скажу одразу – заробляти спочатку не виходило. Лише роки через три, коли я почала давати рекламу у весільні журнали, з’явилися стабільні замовлення. Але я досі пам’ятаю перший виріб, який зробила на замовлення. Це був невеличкий весільний капелюх з трьома квітками кали та вуаллю.

Як вийшла на міжнародний ринок

Щоб заробляти ті гроші, на які можна жити, потрібно було виходити на міжнародний ринок. Тож три роки тому я загорілась ідеєю. Я витратила пів року на те, що розібратись, як і на якій платформі продавати іноземцям, вчила мову, розбиралась у сайтах. Зараз у мене власний інтернет-магазин на платформі Etsу, де продають всі, хто створює щось своїми руками.

 Читайте також: Як отримати гроші за продані на Amazon та Etsy товари – поради Олександри Томашевської

Для іноземних клієнтів враховуючи комісію мої капелюшки коштують від $70. Нещодавно я рахувала – за ці три роки капелюшки вже розлетілось у 14 країн світу. Основні клієнти з США. Потім йде Англія, Австралія, Швейцарія, Німеччина, Швеція, Франція, Росія, Білорусь. Навіть в Китаї є замовниці. 

У капелюшках чернігівської майстрині на обід до Єлизавети ІІ 

За цей час я зустрічала чимало цікавих клієнтів. Наприклад, була замовниця з Англії, яка йшла на званий обід до королеви Єлизавети ІІ у моєму капелюшку. Вона мені навіть запрошення відфотографувала. Ще є клієнтка, яка ходила на звану вечерю до Дональда Трампа і також вдягала мій головний убор. Вона, до слова, українка, але вже багато років живе у США. 

Полюбляють замовляти вишукані шляпки на кінні перегони. У травні у США проходить Кентукське дербі – перегони у штаті Кентуккі. На цьому заході чимало традицій, зокрема і шоу модних дамських капелюхів. Так, у 2018 році дівчинка у моєму головному уборі виграла у номінації “Найкращий капелюх”. 

Капелюхи Валентини Свистун користуються попитом далеко за межами України. Їх замовляють буквально з усіх куточків планети.

Нещодавно мій виріб засвітився і на вітчизняних Танцях з зірками. Одного дня дівчина замовила у мене молочний капелюшок. Їй він потрібен був терміново. Я виконала роботу і забула. А потім знайомі у Facebook написали, що бачили мій виріб на Санті Дімопулос. Я списалась з клієнткою і виявилось, що вона працює на “1+1”, де підбирає образи на зйомки. 

Вишукані капелюхи за $200 можна робити просто на кухні

До того, як я вдруге пішла у декрет, у мене була невеличка майстерня. Зараз же моє робоче місце на кухні. Це велика кімната з вітражними вікнами, там багато світла, тож я встановила стіл, полички й творю там. У планах, звичайно, знову з’їхати з дому і найняти помічницю, бо досі я працювала сама. Але я навіть не уявляю, чому цю людину потрібно навчити і як це зробити. Вироби настільки різноманітні. 

Унікальність моїх робіт в тому, що вони повністю ручної роботи та виконані з високоякісних матеріалів. Якісні пір’я та вуаль, наприклад, краще замовляти з Англії. Можна замовити готові квіти з Китаю, наклеїти їх на обідок і робота готова. Я ж кожну квіточку і кожен елемент створюю сама – через це і велика різниця у якості роботи та у її ціні. 

Капелюхи
Майстриня завжди береться за замовлення різної складності. На фото бесільний обідок, над виготовленням якого пані Валентина працювала два місяці.

Нещодавно, наприклад, я робила один з найскладніших виробів. На його виготовлення пішло два місяці. Це був червоний обідок на весілля. Я довго чекала пір’я з Великобританії, сама його фарбувала, багато обговорювала з клієнткою кожен елемент дизайну. У підсумку це, певно, найдорожчий виріб, бо обійшовся нареченій більш як у $200. Але їй так сподобалось, що вона навіть назвала мене “хрещеною мамою всіх капелюшків”. 

Та не всі роботи займають так багато часу. У середньому на те, щоб виготовити один капелюх, йде десь 5-6 годин. Якщо я працюю з 9:00 до 17:00, як я зазвичай це роблю, то створюю одне замовлення за день. Звичайно, якщо садочок не на карантині, як зараз (сміється)

Карантин дав можливість мислити по-новому

Хоча карантин дав мені можливість мислити по новому. Світських вечірок та весіль майже не було, кінні перегони скасували, тож роботи влітку було мало. З’явився час розібрати і спробувати те, до чого довго не доходили руки. 

Я ще років п’ять тому розмірковувала над капелюхами на кожен день, навіть купила відеоуроки з роботи з фетром, але все не складалось. І ось цього літа я знайшла єдину в  Україні фабрику на Закарпатті, яка може робити фетрові ковпаки, знайшла майстра, який робить дерев’яні колодки, замовила всі необхідні матеріали і почала роботу. Вже у вересні я презентувала нову колекцію фетрових капелюхів, які можна носити щодня.

Якийсь період навіть шила маски. Звичайні медицинські маски. Я не планувала взагалі цього робили, але мене часто за них питали. Тож довелось спробувати. 

Секрет в тому, щоб вчитись новому та вірити у себе

За 11 років я ніколи не припиняла вчитись чомусь новому. Завжди є куди рости. Щоб опанувати одні техніки, я купую відеоуроки, інші вивчаю, як то кажуть, методом “спроб та помилок”. Наприклад, працювати з соломою я їздила вчитись до автентичних майстрів, які цим займались все життя. Я вже була на 6-му місяці вагітності, але мені дуже захотілось опанувати техніку. Я знайшла пару літніх людей з Чернігівської області. Їм на той момент було 83 і 85 років.  За добу у них я навчилась, як працювати з натуральною соломою та плести стрічку. Це дуже клопітка робота. 

На фото солом’яний капелюх пані Валентини, виготовлений за давньою технологією чернігівських майстрів, у яких вона вчилась.

Для соломи, з якої я плету свої капелюхи, вирощується спеціальний сорт пшениці. Вона зрізається зеленою, сушиться на сонці, поки не пожовкне. Потім кожну соломинку потрібно розділити на три частини – працювати можна тільки з двома з них. Після того нарізані частинки замочуються в окропі, замотуються у рушник і тільки потім з них можна плести стрічки. На один капелюх потрібно 12-15 метрів такої стрічки. Її треба пропустити під пресом, а далі спеціальною ниткою, змощеною натуральним воском, зшити. 

Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну

Нещодавно клієнтка замовила у мене солом’яну сумку. Інша побачила – теж захотіла. Тож, тепер і сумочки вмію робити. Взагалі, мої клієнти – це моє натхнення. Коли я отримую їх слова подяки, їх фото, одразу хочеться творити щось нове. Після слів про хрещену маму капелюхів я навіть плакала. 

А ще я вірю у себе. Коли я тільки починала, чоловік сказав мені таку фразу: “Якщо ти не будеш вірити у свій продукт, то в нього ніхто ніколи не повірить”. Це дійсно мені допомагає, бо весь час я вірю, що це комусь потрібно.

Суспільство

Рідні загиблого капітана втілили його мрію

Опубліковано

На його честь було названо корабль, а доньки в памʼять про нього заснували та розвивають ферму у рідному місті.

Капітан І рангу Юрій Олефіренко хотів займатися власним сільським господарством. А коли у 2014 росія напала на Україну, став на захист Батьківщини та віддав за неї своє життя у битві за Маріуполь… Після загибелі капітана його ім’я присвоїли десантному кораблю, який від початку повномасштабної війни давав відсіч окупантам!

Історія Юрія Олефіренко

Капітан І рангу Юрій Олефіренко був командиром 73-го морського центру спецпризначення. Коли у 2014 росія напала на Україну, він вже 1,5 року як був на пенсії, але повернувся.

“Я кажу: “Куди ти йдеш”?” Я йду за рідну країну, за Україну, за український народ”, – розповідає дружина героя.

16 січня 2015 Юрій давав відсіч навалі окупантів під Маріуполем та отримав тяжкі поранення. Він закрив собою та врятував трьох бійців, однак сам загинув…Посмертно Юрія нагородили відзнакою “Народний герой України”. А на його честь назвали флагман українського флоту – десантний корабель “Юрій Олефіренко”.

Фермерська справа – на честь батька

Після загибелі капітана родині виділили земельну ділянку на ведення сільського господарства. І його доньки вирішили втілити його давню мрію та відкрити власну ферму.

“Десь у цих краях працювала бабуся, тому що вона була передовою дояркою. Ія знаю, що ще маленьким хлопчиком він прибігав туди, до неї. Він був людиною ерудованою, дуже розвиненою, знав багато мов, але не боявся такої роботи: він брав і орав город”, – ділиться Олеся Олефіренка, донька Юрія.

Через рік в Ольги було вже 50 телят, і, здавалося, на ферму чекає велике майбутне. Та через рік ресурсів на її утримання почало не вистачати і ферма припинила своє існування.

Читати також: Саша Махов. Історія журналіста і воїна з Луганська

Подолання кризи

Однак рік тому завдяки конкурсу #Варто “РобитИ” Оля отримала можливість відродити справу. А рідні підтримали та допомогли їй почати з нуля.

Зараз на фермі Олефіренків вже 28 свиней та 45 поросят – завдяки гранту справа рухається вперед. Родина покращує умови утримання та планує збільшити поголівʼя худоби. Справа, про яку мріяв капітан, продовжує жити та розвиватись завдяки його донькам.

Нагадаємо, що переселенка із Сєвєродонецька відкрила сучасну клініку в Києві, де працюють тільки ВПО.

Також ми повідомляли, що в “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Читати далі

Суспільство

На одній зі станцій метро в Харкові зняли таблички зі старою назвою

Опубліковано

На станції метро Пушкінська в Харкові зняли таблички зі старою назвою, тепер вона носить назву: станція Ярослава Мудрого.

Про це повідомляють Bykvu.

Про зміну назви

Унаслідок ударів армії РФ по Харкову 23 січня 2024 року, місцева влада прийняла рішення перейменувати кілька вулиць, включаючи вулицю Пушкінську, яку перейменували на вулицю Григорія Сковороди.

Читати також: У “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Також було вирішено змінити назву станції метро, що раніше мала аналогічну назву. 26 квітня 2024 року топонімічна комісія вибрала нову назву – Ярослава Мудрого, обравши її серед двох пропозицій.

Загалом, 26 січня 2024 року в Харкові перейменовано 65 топонімів, повʼязаних з Росією. 

Також ми повідомляли, що Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Нагадаємо, що з онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

Суспільство

alyona alyona & Jerry Heil вперше заспівали на сцені Євробачення-2024 (ВІДЕО)

Опубліковано

Представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona та Jerry Heil провели свою першу репетицію виступу на сцені у Мальме, де цього року пройде конкурс.

Про це повідомляє МКІП.

Про виступ

На сцені представниці України на 68-му пісенному конкурсі зʼявилися самі – без танцівників та беквокалу. Під час їх виступу сцена Malmö Arena стала полотном для оспівування жіночої сили, стійкості та єдності, необхідної для подолання життєвих викликів.

Друга репетиція представниць України відбудеться вже 1 травня. Півфінали Євробачення проведуть 7 та 9 травня. Alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першому півфіналі під номером 5.

Читати також: Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, що на книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд.

Фото: Eurovision Song Contest та Суспільне Євробачення

Читати далі