Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
капелюхи капелюхи

Суспільство

Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова

Опубліковано

Її капелюхи одягають на обіди до королеви Великої Британії, вечері до експрезидента США Дональда Трампа, найпопулярніші кінні перегони світу, ефіри відомих шоу та просто на світські вечірки. Дизайнер з Чернігова Валентина Свистун вже понад 11 років займається виготовленням вишуканих головних уборів, які підкорили не тільки українських красунь, а й жінок з усього світу. 

Як їй вдається просто на кухні створювати капелюхи, які користуються популярністю далеко за межами України? Майстриня поділилась своєю історію з ШоТам. 

капелюхи

Валентина Свистун

Дизайнер капелюхів та аксесуарів для волосся з Чернігова. Займається улюбленою справою вже 11-й рік. Її вироби купують у 14 країнах світу.

Аксесуар для сміливих та самодостатніх

Капелюшок доповнює образ жінки на будь-якій події – чи то весілля, вечірка, побачення, чи просто вечірня прогулянка містом. Жінки, які носять капелюшки – впевнені в собі, задоволені своїм життям, точно знають, чого вони хочуть, сміливо сприймають критику, не бояться виділятись та ловити на собі погляди. Тому мій товар не для всіх і не всі його розуміють.

Мої головні убори різних форм, складності та напрямків. Я навіть не можу виділити один стиль. Це і щоденні фетрові капелюхи та картузи, і літні солом’яні капелюхи, і капелюшки з вуаллю, пір’ям, камінням, оксамитом на світські події. Я також роблю різноманітні обідки, кокошники, українські віночки, мереживні пов’язки для новонароджених. Словом, немає нічого неможливого. Якщо клієнтка хоче щось незвичайне – це для мене виклик, який я з радістю приймаю. 

Кожен виріб, а у мене їх за 11 років роботи немало, унікальний. Ніколи не вдається виконати щось ідентичне.

Колись у мене навіть замовили два однакових капелюхи для весільного салону. Але вони все одно вийшли різні. Іноді навіть за бажання не вдасться повторити роботу, бо деякі виготовлені з таких рідкісних матеріалів, які я вже не зможу знайти. 

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Ціни у мене різні. Оскільки кожне замовлення індивідуальне, вартість може коливатись. Але менше тисячі гривень не коштує нічого. Це повністю ручна робота, якісні матеріали, унікальний дизайн. Є вироби і по 4000-5000 гривень. 

Все почалось з декретної відпустки

Почалось все у першому декреті, коли у мене з’явився додатковий час. Тоді мене не лишало бажання щось творити, але я довго не могла зрозуміти, що саме. Я пам’ятаю, що дивилась “Світське життя з Катериною Осадчою” і мене так надихнули її головні убори. В один момент, коли моя донька заснула, я просто сіла і спробувала змайструвати собі капелюшок. Я зробила невеликий обідок з досить цікавою мереживною квіткою. Одягла його на своє 25-річчя. Коли я прийшла на вечірку, то справила на всіх ефект “вау”. Тоді я помітила, що дівчатам це подобається, це цікаво. Так маленькими кроками почала йти далі. 

Капелюхи майстрині вдягають на різні заходи – від весіль та світських вечірок, до побачень, прогулянок та тематичних фотосесій.

Спочатку це були не повноцінні капелюшки, а лише обідки та пов’язки. Але з часом я розвивалась і вдосконалювалась. Цьому сприяли клієнти, які замовляли щось незвичайне, а відмовити їм я не могла. Доводилось вчитись чомусь новому. Скажу одразу – заробляти спочатку не виходило. Лише роки через три, коли я почала давати рекламу у весільні журнали, з’явилися стабільні замовлення. Але я досі пам’ятаю перший виріб, який зробила на замовлення. Це був невеличкий весільний капелюх з трьома квітками кали та вуаллю.

Як вийшла на міжнародний ринок

Щоб заробляти ті гроші, на які можна жити, потрібно було виходити на міжнародний ринок. Тож три роки тому я загорілась ідеєю. Я витратила пів року на те, що розібратись, як і на якій платформі продавати іноземцям, вчила мову, розбиралась у сайтах. Зараз у мене власний інтернет-магазин на платформі Etsу, де продають всі, хто створює щось своїми руками.

 Читайте також: Як отримати гроші за продані на Amazon та Etsy товари – поради Олександри Томашевської

Для іноземних клієнтів враховуючи комісію мої капелюшки коштують від $70. Нещодавно я рахувала – за ці три роки капелюшки вже розлетілось у 14 країн світу. Основні клієнти з США. Потім йде Англія, Австралія, Швейцарія, Німеччина, Швеція, Франція, Росія, Білорусь. Навіть в Китаї є замовниці. 

У капелюшках чернігівської майстрині на обід до Єлизавети ІІ 

За цей час я зустрічала чимало цікавих клієнтів. Наприклад, була замовниця з Англії, яка йшла на званий обід до королеви Єлизавети ІІ у моєму капелюшку. Вона мені навіть запрошення відфотографувала. Ще є клієнтка, яка ходила на звану вечерю до Дональда Трампа і також вдягала мій головний убор. Вона, до слова, українка, але вже багато років живе у США. 

Полюбляють замовляти вишукані шляпки на кінні перегони. У травні у США проходить Кентукське дербі – перегони у штаті Кентуккі. На цьому заході чимало традицій, зокрема і шоу модних дамських капелюхів. Так, у 2018 році дівчинка у моєму головному уборі виграла у номінації “Найкращий капелюх”. 

Капелюхи Валентини Свистун користуються попитом далеко за межами України. Їх замовляють буквально з усіх куточків планети.

Нещодавно мій виріб засвітився і на вітчизняних Танцях з зірками. Одного дня дівчина замовила у мене молочний капелюшок. Їй він потрібен був терміново. Я виконала роботу і забула. А потім знайомі у Facebook написали, що бачили мій виріб на Санті Дімопулос. Я списалась з клієнткою і виявилось, що вона працює на “1+1”, де підбирає образи на зйомки. 

Вишукані капелюхи за $200 можна робити просто на кухні

До того, як я вдруге пішла у декрет, у мене була невеличка майстерня. Зараз же моє робоче місце на кухні. Це велика кімната з вітражними вікнами, там багато світла, тож я встановила стіл, полички й творю там. У планах, звичайно, знову з’їхати з дому і найняти помічницю, бо досі я працювала сама. Але я навіть не уявляю, чому цю людину потрібно навчити і як це зробити. Вироби настільки різноманітні. 

Унікальність моїх робіт в тому, що вони повністю ручної роботи та виконані з високоякісних матеріалів. Якісні пір’я та вуаль, наприклад, краще замовляти з Англії. Можна замовити готові квіти з Китаю, наклеїти їх на обідок і робота готова. Я ж кожну квіточку і кожен елемент створюю сама – через це і велика різниця у якості роботи та у її ціні. 

Капелюхи
Майстриня завжди береться за замовлення різної складності. На фото бесільний обідок, над виготовленням якого пані Валентина працювала два місяці.

Нещодавно, наприклад, я робила один з найскладніших виробів. На його виготовлення пішло два місяці. Це був червоний обідок на весілля. Я довго чекала пір’я з Великобританії, сама його фарбувала, багато обговорювала з клієнткою кожен елемент дизайну. У підсумку це, певно, найдорожчий виріб, бо обійшовся нареченій більш як у $200. Але їй так сподобалось, що вона навіть назвала мене “хрещеною мамою всіх капелюшків”. 

Та не всі роботи займають так багато часу. У середньому на те, щоб виготовити один капелюх, йде десь 5-6 годин. Якщо я працюю з 9:00 до 17:00, як я зазвичай це роблю, то створюю одне замовлення за день. Звичайно, якщо садочок не на карантині, як зараз (сміється)

Карантин дав можливість мислити по-новому

Хоча карантин дав мені можливість мислити по новому. Світських вечірок та весіль майже не було, кінні перегони скасували, тож роботи влітку було мало. З’явився час розібрати і спробувати те, до чого довго не доходили руки. 

Я ще років п’ять тому розмірковувала над капелюхами на кожен день, навіть купила відеоуроки з роботи з фетром, але все не складалось. І ось цього літа я знайшла єдину в  Україні фабрику на Закарпатті, яка може робити фетрові ковпаки, знайшла майстра, який робить дерев’яні колодки, замовила всі необхідні матеріали і почала роботу. Вже у вересні я презентувала нову колекцію фетрових капелюхів, які можна носити щодня.

Якийсь період навіть шила маски. Звичайні медицинські маски. Я не планувала взагалі цього робили, але мене часто за них питали. Тож довелось спробувати. 

Секрет в тому, щоб вчитись новому та вірити у себе

За 11 років я ніколи не припиняла вчитись чомусь новому. Завжди є куди рости. Щоб опанувати одні техніки, я купую відеоуроки, інші вивчаю, як то кажуть, методом “спроб та помилок”. Наприклад, працювати з соломою я їздила вчитись до автентичних майстрів, які цим займались все життя. Я вже була на 6-му місяці вагітності, але мені дуже захотілось опанувати техніку. Я знайшла пару літніх людей з Чернігівської області. Їм на той момент було 83 і 85 років.  За добу у них я навчилась, як працювати з натуральною соломою та плести стрічку. Це дуже клопітка робота. 

На фото солом’яний капелюх пані Валентини, виготовлений за давньою технологією чернігівських майстрів, у яких вона вчилась.

Для соломи, з якої я плету свої капелюхи, вирощується спеціальний сорт пшениці. Вона зрізається зеленою, сушиться на сонці, поки не пожовкне. Потім кожну соломинку потрібно розділити на три частини – працювати можна тільки з двома з них. Після того нарізані частинки замочуються в окропі, замотуються у рушник і тільки потім з них можна плести стрічки. На один капелюх потрібно 12-15 метрів такої стрічки. Її треба пропустити під пресом, а далі спеціальною ниткою, змощеною натуральним воском, зшити. 

Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну

Нещодавно клієнтка замовила у мене солом’яну сумку. Інша побачила – теж захотіла. Тож, тепер і сумочки вмію робити. Взагалі, мої клієнти – це моє натхнення. Коли я отримую їх слова подяки, їх фото, одразу хочеться творити щось нове. Після слів про хрещену маму капелюхів я навіть плакала. 

А ще я вірю у себе. Коли я тільки починала, чоловік сказав мені таку фразу: “Якщо ти не будеш вірити у свій продукт, то в нього ніхто ніколи не повірить”. Це дійсно мені допомагає, бо весь час я вірю, що це комусь потрібно.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі