Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
капелюхи капелюхи

Суспільство

Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова

Опубліковано

Її капелюхи одягають на обіди до королеви Великої Британії, вечері до експрезидента США Дональда Трампа, найпопулярніші кінні перегони світу, ефіри відомих шоу та просто на світські вечірки. Дизайнер з Чернігова Валентина Свистун вже понад 11 років займається виготовленням вишуканих головних уборів, які підкорили не тільки українських красунь, а й жінок з усього світу. 

Як їй вдається просто на кухні створювати капелюхи, які користуються популярністю далеко за межами України? Майстриня поділилась своєю історію з ШоТам. 

капелюхи

Валентина Свистун

Дизайнер капелюхів та аксесуарів для волосся з Чернігова. Займається улюбленою справою вже 11-й рік. Її вироби купують у 14 країнах світу.

Аксесуар для сміливих та самодостатніх

Капелюшок доповнює образ жінки на будь-якій події – чи то весілля, вечірка, побачення, чи просто вечірня прогулянка містом. Жінки, які носять капелюшки – впевнені в собі, задоволені своїм життям, точно знають, чого вони хочуть, сміливо сприймають критику, не бояться виділятись та ловити на собі погляди. Тому мій товар не для всіх і не всі його розуміють.

Мої головні убори різних форм, складності та напрямків. Я навіть не можу виділити один стиль. Це і щоденні фетрові капелюхи та картузи, і літні солом’яні капелюхи, і капелюшки з вуаллю, пір’ям, камінням, оксамитом на світські події. Я також роблю різноманітні обідки, кокошники, українські віночки, мереживні пов’язки для новонароджених. Словом, немає нічого неможливого. Якщо клієнтка хоче щось незвичайне – це для мене виклик, який я з радістю приймаю. 

Кожен виріб, а у мене їх за 11 років роботи немало, унікальний. Ніколи не вдається виконати щось ідентичне.

Колись у мене навіть замовили два однакових капелюхи для весільного салону. Але вони все одно вийшли різні. Іноді навіть за бажання не вдасться повторити роботу, бо деякі виготовлені з таких рідкісних матеріалів, які я вже не зможу знайти. 

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Ціни у мене різні. Оскільки кожне замовлення індивідуальне, вартість може коливатись. Але менше тисячі гривень не коштує нічого. Це повністю ручна робота, якісні матеріали, унікальний дизайн. Є вироби і по 4000-5000 гривень. 

Все почалось з декретної відпустки

Почалось все у першому декреті, коли у мене з’явився додатковий час. Тоді мене не лишало бажання щось творити, але я довго не могла зрозуміти, що саме. Я пам’ятаю, що дивилась “Світське життя з Катериною Осадчою” і мене так надихнули її головні убори. В один момент, коли моя донька заснула, я просто сіла і спробувала змайструвати собі капелюшок. Я зробила невеликий обідок з досить цікавою мереживною квіткою. Одягла його на своє 25-річчя. Коли я прийшла на вечірку, то справила на всіх ефект “вау”. Тоді я помітила, що дівчатам це подобається, це цікаво. Так маленькими кроками почала йти далі. 

Капелюхи майстрині вдягають на різні заходи – від весіль та світських вечірок, до побачень, прогулянок та тематичних фотосесій.

Спочатку це були не повноцінні капелюшки, а лише обідки та пов’язки. Але з часом я розвивалась і вдосконалювалась. Цьому сприяли клієнти, які замовляли щось незвичайне, а відмовити їм я не могла. Доводилось вчитись чомусь новому. Скажу одразу – заробляти спочатку не виходило. Лише роки через три, коли я почала давати рекламу у весільні журнали, з’явилися стабільні замовлення. Але я досі пам’ятаю перший виріб, який зробила на замовлення. Це був невеличкий весільний капелюх з трьома квітками кали та вуаллю.

Як вийшла на міжнародний ринок

Щоб заробляти ті гроші, на які можна жити, потрібно було виходити на міжнародний ринок. Тож три роки тому я загорілась ідеєю. Я витратила пів року на те, що розібратись, як і на якій платформі продавати іноземцям, вчила мову, розбиралась у сайтах. Зараз у мене власний інтернет-магазин на платформі Etsу, де продають всі, хто створює щось своїми руками.

 Читайте також: Як отримати гроші за продані на Amazon та Etsy товари – поради Олександри Томашевської

Для іноземних клієнтів враховуючи комісію мої капелюшки коштують від $70. Нещодавно я рахувала – за ці три роки капелюшки вже розлетілось у 14 країн світу. Основні клієнти з США. Потім йде Англія, Австралія, Швейцарія, Німеччина, Швеція, Франція, Росія, Білорусь. Навіть в Китаї є замовниці. 

У капелюшках чернігівської майстрині на обід до Єлизавети ІІ 

За цей час я зустрічала чимало цікавих клієнтів. Наприклад, була замовниця з Англії, яка йшла на званий обід до королеви Єлизавети ІІ у моєму капелюшку. Вона мені навіть запрошення відфотографувала. Ще є клієнтка, яка ходила на звану вечерю до Дональда Трампа і також вдягала мій головний убор. Вона, до слова, українка, але вже багато років живе у США. 

Полюбляють замовляти вишукані шляпки на кінні перегони. У травні у США проходить Кентукське дербі – перегони у штаті Кентуккі. На цьому заході чимало традицій, зокрема і шоу модних дамських капелюхів. Так, у 2018 році дівчинка у моєму головному уборі виграла у номінації “Найкращий капелюх”. 

Капелюхи Валентини Свистун користуються попитом далеко за межами України. Їх замовляють буквально з усіх куточків планети.

Нещодавно мій виріб засвітився і на вітчизняних Танцях з зірками. Одного дня дівчина замовила у мене молочний капелюшок. Їй він потрібен був терміново. Я виконала роботу і забула. А потім знайомі у Facebook написали, що бачили мій виріб на Санті Дімопулос. Я списалась з клієнткою і виявилось, що вона працює на “1+1”, де підбирає образи на зйомки. 

Вишукані капелюхи за $200 можна робити просто на кухні

До того, як я вдруге пішла у декрет, у мене була невеличка майстерня. Зараз же моє робоче місце на кухні. Це велика кімната з вітражними вікнами, там багато світла, тож я встановила стіл, полички й творю там. У планах, звичайно, знову з’їхати з дому і найняти помічницю, бо досі я працювала сама. Але я навіть не уявляю, чому цю людину потрібно навчити і як це зробити. Вироби настільки різноманітні. 

Унікальність моїх робіт в тому, що вони повністю ручної роботи та виконані з високоякісних матеріалів. Якісні пір’я та вуаль, наприклад, краще замовляти з Англії. Можна замовити готові квіти з Китаю, наклеїти їх на обідок і робота готова. Я ж кожну квіточку і кожен елемент створюю сама – через це і велика різниця у якості роботи та у її ціні. 

Капелюхи
Майстриня завжди береться за замовлення різної складності. На фото бесільний обідок, над виготовленням якого пані Валентина працювала два місяці.

Нещодавно, наприклад, я робила один з найскладніших виробів. На його виготовлення пішло два місяці. Це був червоний обідок на весілля. Я довго чекала пір’я з Великобританії, сама його фарбувала, багато обговорювала з клієнткою кожен елемент дизайну. У підсумку це, певно, найдорожчий виріб, бо обійшовся нареченій більш як у $200. Але їй так сподобалось, що вона навіть назвала мене “хрещеною мамою всіх капелюшків”. 

Та не всі роботи займають так багато часу. У середньому на те, щоб виготовити один капелюх, йде десь 5-6 годин. Якщо я працюю з 9:00 до 17:00, як я зазвичай це роблю, то створюю одне замовлення за день. Звичайно, якщо садочок не на карантині, як зараз (сміється)

Карантин дав можливість мислити по-новому

Хоча карантин дав мені можливість мислити по новому. Світських вечірок та весіль майже не було, кінні перегони скасували, тож роботи влітку було мало. З’явився час розібрати і спробувати те, до чого довго не доходили руки. 

Я ще років п’ять тому розмірковувала над капелюхами на кожен день, навіть купила відеоуроки з роботи з фетром, але все не складалось. І ось цього літа я знайшла єдину в  Україні фабрику на Закарпатті, яка може робити фетрові ковпаки, знайшла майстра, який робить дерев’яні колодки, замовила всі необхідні матеріали і почала роботу. Вже у вересні я презентувала нову колекцію фетрових капелюхів, які можна носити щодня.

Якийсь період навіть шила маски. Звичайні медицинські маски. Я не планувала взагалі цього робили, але мене часто за них питали. Тож довелось спробувати. 

Секрет в тому, щоб вчитись новому та вірити у себе

За 11 років я ніколи не припиняла вчитись чомусь новому. Завжди є куди рости. Щоб опанувати одні техніки, я купую відеоуроки, інші вивчаю, як то кажуть, методом “спроб та помилок”. Наприклад, працювати з соломою я їздила вчитись до автентичних майстрів, які цим займались все життя. Я вже була на 6-му місяці вагітності, але мені дуже захотілось опанувати техніку. Я знайшла пару літніх людей з Чернігівської області. Їм на той момент було 83 і 85 років.  За добу у них я навчилась, як працювати з натуральною соломою та плести стрічку. Це дуже клопітка робота. 

На фото солом’яний капелюх пані Валентини, виготовлений за давньою технологією чернігівських майстрів, у яких вона вчилась.

Для соломи, з якої я плету свої капелюхи, вирощується спеціальний сорт пшениці. Вона зрізається зеленою, сушиться на сонці, поки не пожовкне. Потім кожну соломинку потрібно розділити на три частини – працювати можна тільки з двома з них. Після того нарізані частинки замочуються в окропі, замотуються у рушник і тільки потім з них можна плести стрічки. На один капелюх потрібно 12-15 метрів такої стрічки. Її треба пропустити під пресом, а далі спеціальною ниткою, змощеною натуральним воском, зшити. 

Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну

Нещодавно клієнтка замовила у мене солом’яну сумку. Інша побачила – теж захотіла. Тож, тепер і сумочки вмію робити. Взагалі, мої клієнти – це моє натхнення. Коли я отримую їх слова подяки, їх фото, одразу хочеться творити щось нове. Після слів про хрещену маму капелюхів я навіть плакала. 

А ще я вірю у себе. Коли я тільки починала, чоловік сказав мені таку фразу: “Якщо ти не будеш вірити у свій продукт, то в нього ніхто ніколи не повірить”. Це дійсно мені допомагає, бо весь час я вірю, що це комусь потрібно.

Коментарі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Станьте святим Миколаєм для інших: шість ініціатив, аби підтримати дітей, літніх людей і тварин

Опубліковано

Свята — це час для подарунків і зустрічей з близькими, а також для можливості робити добро. ШоТам зібрали ініціативи, які можна підтримати та стати святим Миколаєм для тих, хто цього потребує.

Олені святого Миколая від ВО «Українські рубежі»

Термін: до 6 грудня

Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі» ще з 2015 року організовує свята для дітей по всій Україні. Аби стати для когось чарівником, варто обрати на сторінці обʼєднання лист із Бази дитячих мрій і підготувати подарунок. Надіслати його варто організаторам, які вже після 6 грудня почнуть розвозити подарунки по Харківщині, Херсонщині та інших регіонах, щоб понад 2 тисячі дітей невдовзі отримали своє святкове диво!

Приклад листа від дитини. Фото: сайт ВО «Українські рубежі».

Дві тисячі подарунків для дітей від БФ «Твоя опора»

Термін: до 25 грудня

Благодійний фонд «Твоя опора» запрошує долучитися до акції та привітати дітей зі святами, виконавши їхні мрії.  

«Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну; діти з родин військовослужбовців; діти з багатодітних сімей; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах; ті, хто зростають у родинах різних форм сімейного влаштування (усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу)», — пишуть організатори.

За посиланням оберіть мрію дитини та пройдіть реєстрацію, а тоді придбайте подарунок.

Діти з подарунками від благодійників. Фото: БФ «Твоя опора»

Благодійний проєкт «Старість НА радість» 

Термін: до 6 грудня

Підтримати й створити святкову атмосферу можна не тільки для дітей, а й для літніх людей у геріатричних пансіонатах. Для цього варто обрати лист із побажаннями на сторінці проєкту та дочекатися відповіді від волонтерів, а тоді надіслати подарунки.

Так волонтери проєкту вітали літніх людей зі святами минулого року. Фото із соцмереж «Старість НА радість» 

«У кожного з вас знову є можливість стати Миколаями для літніх людей і подарувати їм безмежну радість. Цього року ми підтримуємо аж шість геріатричних пансіонатів, а саме Львівський, Чернівецький, Луцький, Золочівський, Підбузький і геріатричний пансіонат в Івано-Франківській області!» — пишуть організатори. 

Набір тепла та світла від БФ «Старенькі» 

Термін: до 7 грудня

Благодійний фонд «Старенькі», що працює з 2017 року, закликає підтримати літніх людей з Чернігівської області. Дивом для них стануть теплі речі й теплі слова. До набору вартістю 3 000 гривень, на який можна задонатити, входять:

  • плед;
  • світлодіодний ліхтар-лампа;
  • термос із нержавіючої сталі на 1 літр;
  • комплект постільної білизни з двома наволочками;
  • ковдра;
  • подушка;
  • листівка зі словами підтримки (їх теж можна залишити на сайті).
Літні люди, які отримали допомогу. Скриншот із сайту ініціативи

Читайте також: «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

«Миколай в домівку» від «Домівки врятованих тварин»  

Термін: до 6 грудня

Щоб привітати хвостатих друзів з львівської «Домівки врятованих тварин» зі святами, варто обрати «лист» на сторінці шелтеру, придбати речі для тваринок і надіслати подарунки на адресу прихистку. Серед підопічних акції є котики, песики, бабак, кінь, голуби та лелеки.  

Приклад «листа» від «Домівки врятованих тварин». Фото: соцмережі «Домівки».

Іграшки своїми руками для котів і собак від UAnimals

Термін: до 6 грудня

День святого Миколая — це хороший привід підтримати хвостатих друзів іграшками, тому спільнота UAnimals пропонує долучитися до створення таких забавок.

«Іграшки не тільки розважають, а й знімають стрес у тварин, які перебувають у притулках, допомагаючи їм залишатися активними та щасливішими», — пишуть організатори.

Для цього треба подивитися майстер-клас на YouTube, зробити іграшки та завезти їх у притулки чи надіслати поштою. Зараз запити є від девʼяти притулків у Київській, Одеській, Харківській та Полтавській областях.
Аби дізнатися деталі ініціативи, звертайтеся до @community_uanimals_bot у телеграмі чи на сайт UAnimals.

Кіт грається з іграшкою. Фото ілюстративне з Unsplash

Коментарі

Читати далі