Суспільство
ЄС виділив близько 260 тисяч євро на популяризацію вікенду в Карпатах
Транскордонний проєкт «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці» презентували в Івано-Франківську. Його мета – запропонувати туристам цікаво провести 52 вікенди в чотирьох країнах, повідомляє Укрінформ.
Відомо, що проєкт триватиме до 2021 року. На його реалізацію українська сторона отримала з боку ЄС близько 260 тисяч євро.
Чим цікавий проєкт?
Як розповіла експерт Туристичної асоціації Івано-Франківщини Лада Маланій, проєкт цікавий тим, що демонструє повноцінне партнерство чотирьох транскордонних країн.
“Ідея про 52 вікенди отримала життя. Як провести вікенди, справа кожної людини. Можна просто вдома сидіти на дивані, а можна насолодитися тим, що відкриваєш для себе Карпати…Ми знаємо, який мають вигляд наші старі хати, як готувати кутю, як косити сіно, але пів світу цього не знає. Відкрити ці можливості для відпочивальників, ділитися інформацією про ці принади, відкривати забуті традиції як повноцінні туристичні продукти – це наше завдання в проєкті”, – говорить Маланій.
Читайте також: На Львівщині відкриють новий велосипедний маршрут для туристів
Всі відкриття – попереду
Кожна з чотирьох країн – Україна, Угорщина, Румунія та Словаччина – береться створити свої 13 нових туристичних продуктів. Не виключено, що їх об’єднають в один, а кількість регіонів зростатиме. Так українська сторона, окрім гірських районів Прикарпаття, хоче долучити до проєкту цікавинки у Закарпатській області. Нині, зазначає експерт, пошуки лише розпочинаються, а всі відкриття – попереду.
«Насамперед маємо віднайти ці стилі життя, людей, які є носіями нематеріальної спадщини, й допомогти їм розвиватися – зробити усе, щоб ці надбання, інколи навіть архаїчні й такі, які можуть зникнути, стали повноцінним туристичним продуктом і конкурентоздатним», – зазначила Маланій.
На всіх людей, які долучаться до проєкту, чекає спеціальне навчання та обмін досвідом про роботу в туристичному бізнесі. Експерти припускають, це допоможе не лише вберегти українську спадщину, але й, в окремих випадках, затримати людей, які в пошуку роботи нині залишають свою країну.
Завершити свій проєкт про 52 стилі життя в Карпатах експерти хочуть міжнародним форумом транскордонного туризму, але до цього – обов’язково створити онлайнмузей, який і допоможе туристам знайти для себе цікаву мандрівку в гори на вікенд. Адже більшість людей, стверджують експерти, нині шукають собі відпочинок саме в інтернеті.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі