Суспільство
Які українські інновації підкорили світ? (ВІДЕО)
Суперлегкий вертоліт, гідроскальпель, який допомагає лікувати рак, приборкувач ураганів! ШоТам підготував нову добірку винаходів українців часів незалежності.
Український гідроскальпель
Унікальний гідроскальпель, який допомагає оперувати хворих на рак. Його створили вчені українського Національного авіауніверситету ще 2012 року.
Зі скальпеля, як із шприца, під високим тиском б’є тонкий струмінь води.
«Від 0,1 до 0,2 мм — це розмір цього струменя. Ось ви видавлюєте із шприца водичку. Приблизно такого діаметра цей струм», — Валерій Бадах, в.о. завідувача кафедри гідрозованих систем НАУ.
Читайте також: Україна стала лабораторією інновацій на полі бою — CNN
За допомогою цього струменя можна безпечніше видаляти пухлини. А також ювелірно проводити складні операції.
Цей винахід уже використовують у низці медзакладів України.
Приборкувач ураганів
А як вам приборкувач ураганів, розроблений у Рівному вченим Віктором Бернадським? Цей пристрій зменшує енергію буревію, примушуючи його знищити самого себе!
Прилад працює автономно та приводиться в рух ураганом, тому не потребує власної енергії. За свій винахід Бернадський отримав нагороду Європейської науково-промислової палати.
Дивіться відео: Історія українця, ім’я якого закарбоване в музеї NASA
А його приборкувачем ураганів зацікавилися в США, де люди часто потерпають від стихійних лих.
Petcube для тварин
Наступний український винахід — Petcube, який поєднав людей і домашніх тварин за допомогою інтернету!
Цей винахід входить чи не до кожного рейтингу успішних стартапів світу. Куб розміром 10х10 см містить ширококутну камеру, лазерну указку, мікрофон і динамік.
За домогою гаджету можна стежити за своїми улюбленцями та гратися з ними навіть за межами домівки.
«У нас є амбіція — поєднати всіх тварин з їхніми людьми і під’єднати всіх тварин до інтернету», — Ярослав Ажнюк, співзасновник Petcube.
Суперлегкий вертоліт
Ще один український винахід — суперлегкий вертоліт АК1-3 «Слава». Його створили 1999 року в Полтаві в компанії КБ Аерокоптер.
Маса цього красеня — всього 390 кг, тож його можна перевозити на невеличкому причепі автівки. Гвинтокрил призначений для патрулювання, навчання курсантів і для аматорських польотів.
«Конструкція ця є літаковою, зробленою у вигляді балок. Балка верхня, балка вертикальна, потім рама, моторама», — Володимир Киреєв, головний конструктор.
Дивіться відео: Що винайшли українці за 30 років незалежності?
Уперше офіційно його підняли в повітря 2001 року. Вертоліт настільки високо оцінили в ОАЕ, що 2009 року викупили його виробництво.
А наступна українська розробка захопила весь світ — серія відеоігор S.T.A.L.K.E.R. У цей культовий шутер вже 16 років грають по всій планеті.
Завдяки грі іноземці дізнавалися про трагедію Чорнобиля, коли про це ще не знімали кіно. Розробники — українська компанія GSC Game World.
Під час повномасштабного вторгнення компанія зібрала вже $800 000 на підтримку України. А один із розробників — Володимир Єжов — віддав своє життя, захищаючи Бахмут…
І це ще далеко не все, чим українці здивували світ. Далі буде!
Нагадаємо, рівненські тероборонівці розробили «Поліський Хаймарс».
Також ми повідомляли, як інженери Укртрансгазу виготовили САУ з трофейного бронетранспортера.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі