

Військо
В Україні створили дрон TROPA для дистанційного розмінування (ВІДЕО)
Компанія SkyLab UA створила дистанційний модуль для розмінування TROPA. Його застосовуватимуть із наземним роботизованим комплексом Sirko-S1. Установкою розчищатимуть шлях довжиною до 150 метрів.
Про це повідомляє SkyLab UA.
Винахід допоможе зменшити ризики для життя саперів та військових, адже модулем TROPA керують дистанційно. Оператор UGV Sirko-S1 може розчищати шлях шириною 60 сантиметрів до 150 метрів уздовж.
Нагадуємо, що українські військові почали підкорювати Кіліманджаро: деталі експедиції (ФОТО).
Що особливого в установці
За словами розробників, у світі немає подібних винаходів, бо для розмінування застосовують повноцінні бойові машини типу «УР77» або Miclic. Серед переваг наземного робота з дистанційним керуванням:
- мобільність;
- швидкість;
- керування не потребує великої кількості особового складу;
- дешевий спосіб розмінування порівняно з іншими.
Як працює
Оператор оцінює напрямок вітру та рельєф місцевості, щоб забезпечити правильне розгортання шнура в зоні розмінування. Далі він виводить UGV Sirko-S1 на позицію для запуску ракети, яку активує дистанційно.
Система накопичує енергію для розігріву спіралі за вісім секунд, чим запалює маршовий двигун ракети. Після старту пускової установки розмотується шнур довжиною 150 метрів.
Далі розкривається парашутна система, формуючи рівну лінію на землі. За 10 секунд шнур повністю розгортається, детонує й утворює стежку шириною 60 сантиметрів та глибиною до 5 сантиметрів. Вибухова хвиля знищує міни на відстані до одного метра вздовж усього маршруту. У результаті оператор за допомогою установки робить безпечний прохід.
Читайте також: українські розробники створили застосунок для підтримки людей, які втратили кінцівки.
Фото обкладинки: скриншот з відео Evgenii Rvachov
Військо

12 червня 2025 року в межах чергового етапу великого обміну, погодженого у Стамбулі, до України повернулися військовополонені з-поміж важкопоранених і тяжкохворих захисників.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про новий обмін
Серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, зокрема Десантно-штурмових військ, ВМС, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі визволені — чоловіки з рядового та сержантського складу.
Усі воїни воювали на Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. Частину оборонців вважали зниклими безвісти. Деякі з них захищали Маріуполь та перебували в полоні понад три роки.
Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)
Після повернення додому захисники пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також належні державні виплати за весь час перебування у полоні.
Сьогоднішній обмін є частиною ширшого процесу повернення військових у категоріях: віком до 25 років, поранені та хворі. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом відбудеться наступний етап звільнення.




Нагадаємо, що 23-річний військовий вивчив українську мову у російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Військо

У ніч на 12 червня Сили безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони завдали удару по важливому об’єкту російського воєнно-промислового комплексу. Ціллю атаки став завод у технопарку «Резоніт» у Зубово Московської області.
Про це повідомили в Генштабі.
Що відомо про підприємство
За повідомленням Генштабу, на території підприємства зафіксували вибухи. «Резоніт» займається серійним виробництвом друкованих плат і електроніки для високотехнологічної зброї. Результати вогневого ураження ще уточнюють.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зазначив, що ураження заводу «Резоніт» — це влучання по «жирній цілі» лише за 40 км від Москви. На базі технопарку розташовані підприємства, що працюють над розробкою електроніки, мікросхем і систем навігації для ракетного та морського озброєння.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
«Резоніт» виготовляє багатошарові друковані плати, у тому числі гнучкі та високоточні мікроелектронні компоненти. Ці плати інтегрують у системи управління польотом, навігації та наведення, які використовують в ракетах «Іскандер», «Калібр», Х-101, дронах «Орлан-10», «Ланцет», «Куб», а також в артилерійських системах.
Нагадаємо, що Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Росія втратила понад мільйон військових з початку повномасштабного вторгнення в Україну. До цієї цифри входять як загиблі, так і поранені окупанти. Понад 628 тисяч втрат припадають на останні півтора року бойових дій.
Про це повідомили в Генштабі.
«Агресор увесь час лякав світ російським чоботом. Сьогодні сотні тисяч цих “чобіт” гниють і проростають травою по всій Україні: в Рудому лісі під Чорнобилем, у водах Дніпра біля Антонівського мосту, на териконах Донбасу, на Харківщині. Деякі з них — на дні Чорного моря, де затонув крейсер “Москва”»‚ — написали в Генштабі.
Такі масштаби втрат суттєво зменшили наступальний потенціал російської армії. Українські захисники продовжують стримувати значно більші сили супротивника, завдаючи йому суттєвих втрат у живій силі та техніці.
Читайте також: Перший військовий підрозділ УНР. Історія Богданівського полку (ВІДЕО)
Як зазначають у Генштабі, ці втрати стали відповіддю на злочини, вчинені російською армією в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Куп’янську та багатьох інших українських містах.
У Генштабі додали:
«Вдячність кожному солдату, матросу, сержанту, офіцеру й генералу. Вдячність за стійкість у боротьбі, за вірність присязі, за професіоналізм і за віру в перемогу. Кожен знищений окупант — це наш крок до справедливого миру. Сьогодні ми зробили понад мільйон таких кроків».
Нагадаємо, що Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»