Суспільство
Як зробити бізнес на сушених грибах
Зробити бізнес на білих сушених грибах, коли уся сировина з екологічно чистого району Закарпаття Іршавщини – виконано.
Щосезону змушувати українських емігрантів у США і Канаді пускати сльозу ностальгії, смакуючи грибну юшку із дарів лісу – є.
Як перетворити грибну лихоманку на прибутковий бізнес – знає власниця магазину “База лісу” 24-річна Мирослава Савіцька.
До бізнесу підштовхнули одногрупники
Сім років тому приїхала навчатися в місто Умань (Черкащина). Коли одногрупники і знайомі чули, що я із Закарпаття – просили привезти білих грибів. Тоді у мене і зародилася думка, що продукція стане популярною у будь-якому куточку України.
Читайте також: Як зробити успішний бізнес на грибах
Коли мені виповнився 21 рік, разом з чоловіком почали організовувати справу. Першими клієнтами були друзі і знайомі. Грошей у нас було 0. Почали своїми силами. Самі ходили до лісу, збирали, сушили, продавали.
Зрозуміла, що треба більше працювати над продажем – почала вивчати маркетинг. Тепер маю власний сайт і групи в соцмережах.
Нині живемо на Черкащині, а коли починається сезон збору урожаю – їду на Закарпаття.
Грибний бізнес на полонині
Коли починається сезон білих грибів – по них до лісу йдуть всі. Забезпечують роботою наше село і сусідні.
Зібрати самому і купити гриби у населення – не так просто, як здається. У Лисичово, крім нашого двору, є ще 10 точок, де у населення їх приймають.
Читайте також: В моді зухвалі рішення: як українська акустика підкорила Китай
У боротьбі за урожай в хід іде все. На воротах кожен скупник вивішує оголошення, за яку ціну він готовий купити завтра гриби. Вранці я об’їжджаю велосипедом село, дивлюся, хто яку ціну поставив. Агітую, щоб йшли до мене Можу запропонувати на 1-3 гривні вищу суму.
Важливу роль відіграють і стосунки між людьми. З ким добре ладнаєш – обов’язково прийдуть до тебе.
Розташування пункту прийому – вирішальний момент. Села на полонині можуть тягнутися на кілька кілометрів догори. Не всім зручно ходити під гору. Прийдуть туди, де ближче.
Сезон: з квітня по листопад
Збір врожаю залежить від погодних умов. Перші гриби збираємо весною, у квітні-травні. Вони згодяться на висушування. Але не підходять для консервування.
Протягом літа приймаємо у населення сировину. Можуть приносити по 5 кілограмів, ми і такі порції беремо.
Читайте також: Instagram не продає, як з цим боротись
Наступні серйозні партії врожаю надходитимуть вже на початку вересня. І до глибокої осені. Щодня збирачі можуть приносити до кількох десятків кілограмів.
Гриби мають еталони
Ми приймаємо викручені, а не зрізані гриби. Це дозволяє їм довше зберігатись свіжими.
Продукт ділимо на категорії. Перша – гриб маленький, нижня частина шапочки білого кольору. Друга – більший розмір, але шапочка світлого кольору. Третій сорт – великий і жовтий під шапочкою.
Читайте також: Як ІТ-ішник із Запоріжжя підкорив Таїланд флейтами
Відповідно до категорії коливаються і ціни. З літніми – вгадати найважче. Бувають маленького розміру і здається, що всередині хороші. Але коли починаєш різати, виявляються зіпсованими. І навпаки з осінніми. Приносять величезні гриби з жовтими шапками – виявляються всередині чистими.
Сезон 2018
За сезон 2018 року продали понад 100 кілограмів сушених білих грибів. Фасуємо сушку у пакуночки по 50 і 100 грамів (вартістю 75 і 140 гривень відповідно).
Минулого року урожай з квітня по червень був чудовим. Вартість за кілограм сирих коливалась у межах 40-60 гривень.
Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах
Але наше підприємство робить акцент на осінніх грибах, у яких вищі показники якості і вони рідко бувають поточені. Годяться для консервування.
Осінню 2018-го очікували, що ціна буде такою ж, як навесні. Проте літня засуха погано позначилась на грибах. Урожай був мізерним і ціна підскочила до 250 гривень за кілограм свіжих.
Сушать гриби під сонцем
Виробничий цех – маленьке приміщення, яке побудували поруч з батьківським будинком. Там обладнали кілька електричних сушильних машин. Їх чоловік зібрав власноруч. Це великі дерев’яні шафи із системою вентиляції. Але стараємось не сушити гриби електрикою. Робимо це тільки коли погана погода.
Зібрані гриби чистимо, ріжемо на шматочки і розкладаємо на спеціальних підкладках на відсонні. Так вони будуть ароматніші. Обов’язково підстеляємо чорну структуру, щоб краще притягувало тепло. Здебільшого – це скло.
За день урожай підсихає. Із одного кілограма сирих грибів вийде близько 80-90 грамів сушених.
Продукт для емігрантів
На замовлення відправляли посилки закордон: у Болгарію, Туреччину, США і Канаду. Там маємо постійних клієнтів. Пишуть, що скучають за смаком юшки грибної, яку мама варила. Тому й часто замовляють.
Читайте також: Як зробити бізнес на мікрозелені? Рецепт від шеф-кухаря з Одеси
Але щоб продавати офіційно закордон – потрібно оформити багато документів і сертифікатів. Поки ще не маємо фінансової можливості зробити це. Але перспектива є. І пропозиції від міжнародних партнерів уже надходили.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.
Фото: «Шахтар»
Коментарі