Технології
В моді зухвалі рішення: як українська акустика підкорила Китай
Звикли до словосполучень “крафтове пиво” чи “крафтовий сир”? Український бренд Contrast здивував, підкинувши “крафтову акустику”.
Команда розробників із Києва відома від США до Австралії завдяки виробництву колонок за старовинними технологіями, на натуральних компонентах, які вони роблять власноруч.
Це бізнес родини Сапегів. Разом працюють двоє братів і батько, який у 1996 році запустив виробництво акустичних систем hi-end класу (у електроніці – вищий, преміальний).
Китайці поважають “Made in Ukraine”
Чим українські підприємці виділилися, так це рішенням вийти на ринок Китаю. Почали конкурувати з місцевими виробниками. Якість і ціна виявилися співмірною для місцевого споживача.
Читайте також: Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись
“Рішення вийти на Китай виявилося на стільки вдалим, що продавці просять, аби на коробках і виробах ставили маркування “Made in Ukraine”. Це вигідно виділяє на ринку, бо місцеві покупці не сприймають китайський продукт. А наш – купують”, – каже Олександр.
Секрет успіху – тональність
Українські розробники врахували, особливості вокального виконання та звучання інструментів музикантів з Китаю. Для них важливо, щоб акустика відтворювала весь спектр високої тональності, що не завжди вдається системам інших виробників.
За словами Олександра, вийшовши на ринок Китаю у 2016 році, за цей час встигли продати там понад 40 акустичних систем.
Заробили $1 мільйон на ідеї
“За 24 роки роботи ми заробили, мабуть, понад мільйон доларів. Більшість грошей витрачено на зарплати, оренду приміщень і додаткове обладнання на виробництві”, – каже Олександр Сапега, один зі співзасновників підприємства.
У модельному ряді Contrast всього 6 акустичних систем. Чотири з них поличкового типу і дві – підлогового. Ціни від €1800 до €8 тисяч.
Читайте також: Бізнес-бабусі продають сумки через Instagram: історія соціального підприємства Gudzyk
Чим унікальний продукт – акустичні системи створені з мінімальною кросоверною системою фільтрації звуку. Це допомагає відображати повний спектр записаного треку, не спотворюючи його. Надає ефект “живого звучання”. А досягають цього, завдяки натуральним компонентам.
“Світ купує дешевий Китай. Що пропонує масмаркет? – У виробах пластик, алюміній. Але немає якості звучання. Ми вирішили повернутися до технологій, які застосовували у виробництві акустики в 40-х роках ХХ століття. Якщо взяти мобільний телефон – його собівартість по компонентах низька. Але коштують дорого ідеї: як розробили чіп, додаток. Так і в нашому бізнесі”, – пояснює концепцію ціноутворення підприємець.
На виробництві деревина і целюлоза
Виробництво повністю побудоване на власних компонентах. Їх підприємці виготовляють самостійно у орендованій майстерні.
Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута
Корпуси роблять із матеріалу МДФ, дизайн розробляли самостійно. Обробку деревини проводять, як для роялю. Спочатку матеріал грунтують, потім шліфують і фарбують. Процедуру знову повторюють, і на фінальній стадії – покривають лаком. Пояснюють, що це потрібно, аби зберегти акустичні характеристики виробів і візуальну привабливість.
“Неправильно робити звукові провідники із застосуванням алюмінію чи кевлару. Це суттєво змінює характер звучання”, – наголошує Олександр.
За словами підприємця, нині виробники рідко використовують у акустиці натуральні товари чи зроблені вручну компоненти, адже вони складніші в обробці. Тому Contrast із целюлозного паперу робить дифузори (конічний висилач звуку). Вручну мотають котушки. Власноруч збирають магнітну систему. Ніжки-підставки виточують на токарному станку.
Бізнес пішов після Майдану
У 90-х планували співпрацювати із магазином “Фокстрот”. Через їхню мережу мали продавати колонки. Але через зміну керівництва, угоду розірвали. Гроші було витрачено на спец станки та інше обладнання. Тому вирішили трохи переформатуватися і запустити виробництво акустичних систем. Одразу налагодили експорт. На українському ринку довгий час не продавалися.
Читайте також: $200 за ремінець для годинника. Як це вдалось бізнесмену з Краматорська
“До Майдану наша продукція в Україні не мала попиту. Але тоді у людей щось змінилося в свідомості. Більше клієнтів почали цікавитися, чи є українські аналоги закордонним товарам. Нам вдається боротися зі стереотипом, що українці не можуть робити якісні речі”, – ділиться Олександр.
Продають від Австралії до США
Підприємці активно продають свої вироби в США, Китай, Угорщину, Іспанію, Гонг-Конг, Австралію. У тих країнах, де налагоджений ринок збуту, мають і своїх торгових представників. До прикладу, у Каліфорнії такий представник отримав від компанії авторські права. Тому має змогу брати участь у техно виставках та публікувати рекламу у офіційних виданнях.
Купують акустику, здебільшого, для домашнього користування. Хоча якось компанії вдалося виграти тендер на те, аби обладнати звуково-інженерну кімнату українського телеканалу СТБ.
У планах – нарощування об’ємів виробництва. Також бізнесмени весь час працюють над вдосконаленням дизайну. Переконані, що зараз продає не лише якість звучання, а й зовнішня обгортка.
Технології
Коментарі
Технології
Грант на модернізацію
- Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Користь від модернізації закладів
Коментарі
Технології
Ключові особливості Dronarnya 5.0:
Три радіопередавачі
- Система підтримує одночасну роботу трьох передавачів, що значно ускладнює виявлення та блокування сигналу РЕБ.
- Можливість використання кожного передавача окремо для роботи з дронами на різних частотах, що виключає потребу в кількох станціях для різних моделей БПЛА.
Відеозв’язок і прийом сигналу
- Станція оснащена двома відеоприймачами: один працює на частоті 5,8 ГГц, інший — на 1,2 ГГц. Це дозволяє забезпечувати надійний зв’язок із дроном навіть за складних умов.
- Функція перемикання відеосигналу в реальному часі під час польоту дрона.
Механізм дистанційного керування антеною
- Встановлений на щоглі вертлюг дозволяє повертати антену на 135° до 180°, що дає можливість оперативно коригувати напрямок сигналу.
- Висота щогли може досягати 14 метрів (стандартна комплектація — 3/10/12/14 м), що покращує якість прийому сигналу.
Стабільний відеосигнал
- Dronarnya 5.0 вирішує проблему «синього екрана» (втрати відеозв’язку), забезпечуючи стабільний відеосигнал до «останнього метра» навіть у складних умовах.
Додаткові переваги
- Відстань до 100 метрів між операторським терміналом і антеною, що дозволяє бригаді працювати із захищеної позиції.
- Автоматичне сканування частот для швидкого пошуку відеосигналу вашого дрона.
Коментарі