Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>
041 041

Суспільство

Як зробити успішний бізнес на грибах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Промислове вирощування грибів в Україні – справа прибуткова. Вартість шампіньйонів коливається між 40-70 гривнями, хоча оптові ціни можуть бути нижчими на 10-15 гривень.

Модні нині шиїтаке коштують від 130 грн за кілограм. Виявляється, придбати міцелій і обладнати ферму, для успіху – не завжди достатньо. То ж ми зібрали ТОП про 6 великих підприємств України, які демонструють, що покладатися на одну ідею в бізнесі не варто.

Грибний бізнес може стати в рази прибутковішим, якщо придумати якусь свою “фішку”

Завдяки яким “бізнес-фішкам” грибні підприємства в Україні конкурують і виживають.

Кріогенні камери

Понад 15 років на Львівщині у місті Стебник працює підприємство “Боровик”. Фермери вирощують шампіньйони і боровики. Продукт продають свіжим, сушеним та консервованим.

Щомісяця на потужностях підприємства збирають до 100 тонн грибів.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Фішки підприємства: щоб продукт довше зберігався, тут використовують “шокові” кріогенні камери. Крім того, постачають гриби покупцям власними автомобілями, оснащеними спеціальними холодильними камерами.

Для “шокової” заморозки грибів використовують кріогенні камери

Також виробник пропонує клієнтам, за необхідності, постачати гриби однакового типорозміру. Це зручно для тих, хто планує робити консервації чи для оздоблення блюд у ресторанах.

Каліфорнійські черв’яки і гриб

Компанія “Ардан ЛТД” із 2013 року у Кременчуці вирощує гливу. Спочатку на їхньому підприємстві була лише одна експериментальна камера, де ростили продукт.

Згодом вони розрослися і тепер у їхньому володінні 300 м², на яких ростять гриби.

Читайте також: У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби

Фішки підприємства: після вдалого запуску грибного виробництва, у компанії вирішили займатися переробкою грибних відходів. Для цього підприємці придбали каліфорнійських черв’яків, які можуть переробляти відходи у біогумус.

Компанія “Ардан ЛТД” вирощує гливи на площі 300 м² . Грибні відходи каліфорнійський черв’як перетворює на добриво

“Грибне добриво” продають фермерам та використовують як екологічний продукт на власних виробництвах.

Міцелій рідкісних грибів

Опеньки, маїтаке, шиїтаке, герицій, фоліота, та білі степові гриби із Дніпра. Підприємство “Жовтневе” одне чи не з найстаріших в Україні, яке окрім грибів, продає міцелій. Розвиваються, починаючи з 1992 року.

Читайте також: Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Для того, аби заснувати підприємство з виробництва міцелію – дніпровські фермери тісно співпрацюють із відділом мікології Інституту ботаніки ім. Н.Г. Холодного НАН України.

Міцелій грибів готують у мішках, перемішуючи біогумус з дерев’яними опилками

Фішки підприємства: виробництво закритого циклу: вирощують міцелій, роблять блоки і з яких вже ростуть гриби. Це дозволяє відслідковувати, як поводитиметься міцелій і яка з нього буде врожайність. Зручно, бо фермери можуть прогнозувати, скільки зберуть грибів.

Компост третьої фази

У Волновасі із 2006 року функціонує підприємство “Волноваський кукурудзяний завод”. Саме це підприємство є одним з найбільших виробників шампіньйонів Донецької області та Україні. Всього на виробництві працює 150 людей.

У Волновасі збирають до 200 тонн шампіньйонів щомісяця

Фішки підприємства: господарство вирощує до 200 тонн продукту щомісяця. Скоротити цикл проростання гриба і збирати більші урожаї підприємству допомагає застосування екологічного “компосту третьої фази”. Ноу-хау фірма використовує із 2014 року.

Органіка і BrightBox експеримент

Київська компанія “Ніко Агро Холдинг” отримала сертифікат на органічну продукцію. Вирощують гриби шиїтаке та ерінги. Продукцію збувають через столичні супермаркети. Вартість за кілограм 120-180 грн.

Читайте також: На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Фішки компанії: це перша компанія, яка побудувала експериментальний BrightBox. Виробник досліджує, вплив світла, СО2, вологи, мінералів на вирощувану продукцію.

Гриби шиїтаке компанії “Ніко Агро Холдинг” отримали сертифікати органічної продукції

Крім того, вивчають, яки штучне освітлення впливає на пророщування, при використанні органічного ґрунту і без додавання хімічних добрив.

Також органічна продукція компанії отримала високі оцінки від експертів міжнародного сертифікаційного бюро Organic Standard.

Компост із грибів

Із 2000 року філія “Верес” на Черкащині займається ще й вирощуванням шампіньйонів. Компанія має 36 камер для вирощування, де збирають понад 300 тонн грибів на місяць.

Виробники зазначають, що 70% грибів йде на переробку на консервний завод, а 30% продають як свіжу продукцію.

Філіал “Верес”, крім вирощування грибів, ще й робить “грибне добриво”. Щомісяця компанія продає 2600 тонн українським господарствам

Фішки компанії: мають повний закритий цикл вирощування грибів. Також виготовляють компост із грибних відходів. Для цього на господарстві обладнали 14 тунелів пастеризації компосту. Тому щомісяця виробляється 4000 тонн добрив, з яких 2600 продають по Україні, а решту застосовують на власному виробництві.

Підтримай ШоТам

Суспільство

Морохорона отримає від США швидкісні катери Defiant та Fearless

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Сполучені Штати передадуть для Морської охорона України сучасні швидкісні катери компанії Metal Shark, пише Мілітарний.

Передача швидкісних катерів проєкту «Defiant» та «Fearless» запланована вже у 2022 році. Згідно з інформацією, структурний підрозділ Державної прикордонної служби України отримає одинадцять катерів цих проєктів. Катери проєкту «Defiant» та «Fearless» виробляє американський суднобудівник катерів з алюмінієвим корпусом Metal Shark.

Defiant

У каталозі компанія є 26 різних катерів проєкту «Defiant». Ймовірно, морська охорона очікує на протипожежні швидкісні катери моделі «Defiant 38».«38 Defiant Fire Rescue» – це алюмінієве однокорпусне судно, що підходить для використання в різних прибережних умовах.

Читайте також«Військові теж бояться стоматологів». Як лікар з Одещини Анатолій Стодола рятує зуби українських бійців на передовій

Катер швидкий, дуже маневрений і служить чудовим засобом екстреного реагування на березі. «Defiant 38» перебуває на озброєнні Берегової охорони США, ВМФ США, іноземних збройних сил, пожежних частин та численних правоохоронних органів. Судно Можливо оснастити великим набором протипожежного устаткування. Від пожежних насосів та лафетних стволів до резервуарів з піною, з’єднань з гідрантами, систем зв’язку управління та контролю.

Fearless

Також, Морська охорона України очікує на отримання швидкісних катерів моделі «Fearless 36». Судна призначені для патрулювання та швидко затримання порушників, для охорони навколишнього середовища та діяльності, пов’язаної з управлінням рибальством.

Нагадаємо, у Харкові вперше провели глибоку модернізацію командирського танка Т-64БВК для армії.

Як ми повідомляли раніше, новий український розвідник Gekata почав льотні випробування.

Фото: mil.in.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

UNIT.City запрошує на вечір сучасної української анімації у Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У п’ятницю інноваційний парк у Києві запрошує всіх охочих на вечір сучасної української анімації.

Про це організатори повідомили на своїй фейсбук-сторінці заходу.

«Анімація — особливий вид сторітелінгу. Вона динамічна. Яскрава. Містка. Один образ, один колір — і глядач відразу розуміє, про що мова. І це не завжди лише розвага для дітей. Найчастіше — це серйозні думки, велике мистецтво малюнку на екрані», – йдеться у повідомленні.

Відомо, що 28 січня відбудеться показ саме такої анімації. Для більш дорослих дітей. Про сім’ю та дружбу. Про відповідальність та бажання.

Читайте такожСеред клієнтів – NASA та НАТО. Як український IT-вець продає сокири по всьому світу

Показ конкурсної української анімації відбудеться цілком безкоштовно за підтримки Міжнародного фестиваля актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM.

Де і коли?

Організатори зазначають, що приготували вечір зухвалої, відвертої, наївної та чесної сучасної української анімації. Усі роботи — учасники конкурсної програми фестивалю LINOLEUM 2021: про відповідальність Героя, про людину та робота, про упередженість та кохання.

Нагадаємо, у Києві Ucode і UNIT.City запускають безкоштовне IT-навчання.

Фото: facebook.com/unit.city.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Вийшов трейлер української комедії «Велика прогулянка» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Презентували трейлер української комедії «Велика прогулянка» режисера Олега Зборовського, повідомили у пресслужбі Держкіно.

Стрічка «Велика Прогулянка» розповідає про сім’ї Драгоманових та Наливайченків, які зустрінуться на одній, ідеальній галявині та схрестять шампури в ім’я справжнього відпочинку.

Сюжет розгортається навколо протистояння двох родин: місцевих бізнесменів Наливайченків та працівників культури Драгоманових. Обидві сім’ї претендують на ідеальну галявину під шашлики. Їхні чвари та суперечки здатні перевернуть догори дригом усе в радіусі декількох кілометрів. На що підуть звичайні українські родини, аби врешті-решт здобути бажане? Дивіться на великих екранах з 24 лютого 2022 року.

Автори стрічки

Автори сценарію: Артур Лерман, Вячеслав Островцев, Гарік Бірча. Продюсери: Ірина Костюк, Вікторія Корогод, Надія Коротушка, Наталя Стрибук.

Читайте також«Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією

У ролях: Юрій Ткач (Толя Наливайченко), Олена Кравець (Тетяна Драгоманова), Андрій Ісаєнко (Євген Драгоманов), Ірина Гатун (Рая Наливайченко), Михайло Жонін (Степан Хом’як), Олексій Завгородній/Позитив (Гена), Ілля Паладін (Ярослав Драгоманов), Марго Крупіна-Біньковська (Ліза Драгоманова), Вероніка Лук’яненко (Мар’яна Наливайченко), Алекс Березовський (Дениска Наливайченко), Валерій Швець (Валер’янич), Владислав Писаренко (Гриша).

Читайте також: Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині

Нагадаємо, Docudays UA оголосив грант на створення документального кіно.

Як ми повідомляли раніше, презентували документальний фільм про керівника військової розвідки УНР.

Фото: usfa.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі