Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
041 041

Суспільство

Як зробити успішний бізнес на грибах

Опубліковано

Промислове вирощування грибів в Україні – справа прибуткова. Вартість шампіньйонів коливається між 40-70 гривнями, хоча оптові ціни можуть бути нижчими на 10-15 гривень.

Модні нині шиїтаке коштують від 130 грн за кілограм. Виявляється, придбати міцелій і обладнати ферму, для успіху – не завжди достатньо. То ж ми зібрали ТОП про 6 великих підприємств України, які демонструють, що покладатися на одну ідею в бізнесі не варто.

Грибний бізнес може стати в рази прибутковішим, якщо придумати якусь свою “фішку”

Завдяки яким “бізнес-фішкам” грибні підприємства в Україні конкурують і виживають.

Кріогенні камери

Понад 15 років на Львівщині у місті Стебник працює підприємство “Боровик”. Фермери вирощують шампіньйони і боровики. Продукт продають свіжим, сушеним та консервованим.

Щомісяця на потужностях підприємства збирають до 100 тонн грибів.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Фішки підприємства: щоб продукт довше зберігався, тут використовують “шокові” кріогенні камери. Крім того, постачають гриби покупцям власними автомобілями, оснащеними спеціальними холодильними камерами.

Для “шокової” заморозки грибів використовують кріогенні камери

Також виробник пропонує клієнтам, за необхідності, постачати гриби однакового типорозміру. Це зручно для тих, хто планує робити консервації чи для оздоблення блюд у ресторанах.

Каліфорнійські черв’яки і гриб

Компанія “Ардан ЛТД” із 2013 року у Кременчуці вирощує гливу. Спочатку на їхньому підприємстві була лише одна експериментальна камера, де ростили продукт.

Згодом вони розрослися і тепер у їхньому володінні 300 м², на яких ростять гриби.

Читайте також: У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби

Фішки підприємства: після вдалого запуску грибного виробництва, у компанії вирішили займатися переробкою грибних відходів. Для цього підприємці придбали каліфорнійських черв’яків, які можуть переробляти відходи у біогумус.

Компанія “Ардан ЛТД” вирощує гливи на площі 300 м² . Грибні відходи каліфорнійський черв’як перетворює на добриво

“Грибне добриво” продають фермерам та використовують як екологічний продукт на власних виробництвах.

Міцелій рідкісних грибів

Опеньки, маїтаке, шиїтаке, герицій, фоліота, та білі степові гриби із Дніпра. Підприємство “Жовтневе” одне чи не з найстаріших в Україні, яке окрім грибів, продає міцелій. Розвиваються, починаючи з 1992 року.

Читайте також: Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Для того, аби заснувати підприємство з виробництва міцелію – дніпровські фермери тісно співпрацюють із відділом мікології Інституту ботаніки ім. Н.Г. Холодного НАН України.

Міцелій грибів готують у мішках, перемішуючи біогумус з дерев’яними опилками

Фішки підприємства: виробництво закритого циклу: вирощують міцелій, роблять блоки і з яких вже ростуть гриби. Це дозволяє відслідковувати, як поводитиметься міцелій і яка з нього буде врожайність. Зручно, бо фермери можуть прогнозувати, скільки зберуть грибів.

Компост третьої фази

У Волновасі із 2006 року функціонує підприємство “Волноваський кукурудзяний завод”. Саме це підприємство є одним з найбільших виробників шампіньйонів Донецької області та Україні. Всього на виробництві працює 150 людей.

У Волновасі збирають до 200 тонн шампіньйонів щомісяця

Фішки підприємства: господарство вирощує до 200 тонн продукту щомісяця. Скоротити цикл проростання гриба і збирати більші урожаї підприємству допомагає застосування екологічного “компосту третьої фази”. Ноу-хау фірма використовує із 2014 року.

Органіка і BrightBox експеримент

Київська компанія “Ніко Агро Холдинг” отримала сертифікат на органічну продукцію. Вирощують гриби шиїтаке та ерінги. Продукцію збувають через столичні супермаркети. Вартість за кілограм 120-180 грн.

Читайте також: На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Фішки компанії: це перша компанія, яка побудувала експериментальний BrightBox. Виробник досліджує, вплив світла, СО2, вологи, мінералів на вирощувану продукцію.

Гриби шиїтаке компанії “Ніко Агро Холдинг” отримали сертифікати органічної продукції

Крім того, вивчають, яки штучне освітлення впливає на пророщування, при використанні органічного ґрунту і без додавання хімічних добрив.

Також органічна продукція компанії отримала високі оцінки від експертів міжнародного сертифікаційного бюро Organic Standard.

Компост із грибів

Із 2000 року філія “Верес” на Черкащині займається ще й вирощуванням шампіньйонів. Компанія має 36 камер для вирощування, де збирають понад 300 тонн грибів на місяць.

Виробники зазначають, що 70% грибів йде на переробку на консервний завод, а 30% продають як свіжу продукцію.

Філіал “Верес”, крім вирощування грибів, ще й робить “грибне добриво”. Щомісяця компанія продає 2600 тонн українським господарствам

Фішки компанії: мають повний закритий цикл вирощування грибів. Також виготовляють компост із грибних відходів. Для цього на господарстві обладнали 14 тунелів пастеризації компосту. Тому щомісяця виробляється 4000 тонн добрив, з яких 2600 продають по Україні, а решту застосовують на власному виробництві.

Суспільство

Домашні ковбаски, овочі та лаваш: у Києві розпочалися дні барбекю на Житньому ринку

Опубліковано

Автобус-кафе Lenny Bus запрошує на свої дні барбекю, які відбудуться 13 і 14 квітня на Житньому ринку. На гостей чекають домашні ковбаски, овочі та лаваш, які будуть готуватися на грилі, а також різноманітні сорти крафтового сидру, зокрема, сухий яблучний, напівсолодкий сливовий і сидр із канабідіолом.

Про це повідомляє видання The Village.

“Все, що ми подаємо, – фермерське, свіже, домашнє, придбане на ринку в учасниках Житнього ринку”, – розповіли в Lenny Bus.

Читайте також: 10 ідей для весняної велопрогулянки Києвом: вам сподобається

Цими заходами вони хочуть підтримати місцевих фермерів і продавців з ринку.

Де: вулиця Верхній Вал, 16

Коли: 13-14 квітня, 13:00

Нагадаємо, “Укрзалізниця” дарує подорож до будь-якого міста України.

Фото: village

Читати далі

Суспільство

Відпусток для військових побільшає: на які зміни чекати

Опубліковано

Останнім часом в Україні прийнято кілька важливих законів, які стосуються відпусток для військовослужбовців. Зокрема, військовослужбовці тепер можуть розраховувати на відпустку при народженні дитини, яка триватиме до 14 днів, але за умови, що країна не перебуває в стані воєнного конфлікту.

Про це повідомляє АрміяInform.

Ще одна нова можливість, яку можуть отримати військові – відпустка за знищену техніку. Згідно з ухваленим законопроєктом, за цим пунктом можливо надавати відпустку, не більше ніж на 15 днів щороку. Даний законопроєкт чекає на підписи для набуття чинності.

Під час дії воєнного стану, військовослужбовцям доступні щорічна основна відпустка та відпустки за сімейними обставинами або з інших поважних причин.

Читайте також У Києві боєць ЗСУ організовує для молоді спортивні заходи у парках: як долучитися

Основна відпустка може тривати до 30 днів, а відпустка за сімейними обставинами або з інших поважних причин – до 10 днів. Також відзначено, що невикористані відпустки під час воєнного стану можна використати після його закінчення або отримати компенсацію.

Нагадаємо, як навчити дитину спілкуватися з пораненими воїнами, що втратили кінцівки.

Фото: АrmyІnform

Читати далі

Суспільство

Києві відкриють центр допомоги постраждалим від домашнього насильства

Опубліковано

Третій денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства відкриють у Голосіївському районі, на вулиці Михайла Стельмаха, 6-А. Профінансують створення Денного центру в межах міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022–2024 роки».

Про це повідомляє Київська міська рада.

Заклад увійде як структурний підрозділ до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Користувачі зможуть отримувати індивідуальні та групові консультації психологів, юристів, соціальних працівників очно або онлайн.

«Щомісяця фахівці гарячої лінії «Телефон довіри» отримують 1300–1400 дзвінків. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надають кілька сотень консультацій. І число звернень росте. Містяни починають звертатись за підтримкою. Разом із тим, є питання територіальної доступності допомоги. Зараз психологи, юристи та соціальні працівники приймають у двох закладах – у Шевченківському та Дніпровському районах. Третій Центр буде в Голосіївському районі на вул. Михайла Стельмаха, 6-А. Він стане ще однією ланкою в чітко вибудованій системі виходу з кола насильства», – зазначила Марина Хонда.

Читайте також: У Бучі відкрили мурал на місці, де відбувся масовий розстріл тероборонців

Де можна отримати психологічну підтримку

Наразі отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу можна безпосередньо в Центрі за адресами: вул. Юрія Іллєнка, 20 та вул. Райдужна, 6-А.

Також у Києві працюють мобільні бригади, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Викликати бригаду соціально-психологічної допомоги можна за телефонами міської служби довіри абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами:

  • 15-00 (зі стаціонарного);
  • 044-272-15-00 (із мобільного).

Нагадаємо, українка створила у Франції дитяче книжкове видавництво.

Фото: Наш Київ

Читати далі