Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
041 041

Суспільство

Як зробити успішний бізнес на грибах

Опубліковано

Промислове вирощування грибів в Україні – справа прибуткова. Вартість шампіньйонів коливається між 40-70 гривнями, хоча оптові ціни можуть бути нижчими на 10-15 гривень.

Модні нині шиїтаке коштують від 130 грн за кілограм. Виявляється, придбати міцелій і обладнати ферму, для успіху – не завжди достатньо. То ж ми зібрали ТОП про 6 великих підприємств України, які демонструють, що покладатися на одну ідею в бізнесі не варто.

Грибний бізнес може стати в рази прибутковішим, якщо придумати якусь свою “фішку”

Завдяки яким “бізнес-фішкам” грибні підприємства в Україні конкурують і виживають.

Кріогенні камери

Понад 15 років на Львівщині у місті Стебник працює підприємство “Боровик”. Фермери вирощують шампіньйони і боровики. Продукт продають свіжим, сушеним та консервованим.

Щомісяця на потужностях підприємства збирають до 100 тонн грибів.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Фішки підприємства: щоб продукт довше зберігався, тут використовують “шокові” кріогенні камери. Крім того, постачають гриби покупцям власними автомобілями, оснащеними спеціальними холодильними камерами.

Для “шокової” заморозки грибів використовують кріогенні камери

Також виробник пропонує клієнтам, за необхідності, постачати гриби однакового типорозміру. Це зручно для тих, хто планує робити консервації чи для оздоблення блюд у ресторанах.

Каліфорнійські черв’яки і гриб

Компанія “Ардан ЛТД” із 2013 року у Кременчуці вирощує гливу. Спочатку на їхньому підприємстві була лише одна експериментальна камера, де ростили продукт.

Згодом вони розрослися і тепер у їхньому володінні 300 м², на яких ростять гриби.

Читайте також: У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби

Фішки підприємства: після вдалого запуску грибного виробництва, у компанії вирішили займатися переробкою грибних відходів. Для цього підприємці придбали каліфорнійських черв’яків, які можуть переробляти відходи у біогумус.

Компанія “Ардан ЛТД” вирощує гливи на площі 300 м² . Грибні відходи каліфорнійський черв’як перетворює на добриво

“Грибне добриво” продають фермерам та використовують як екологічний продукт на власних виробництвах.

Міцелій рідкісних грибів

Опеньки, маїтаке, шиїтаке, герицій, фоліота, та білі степові гриби із Дніпра. Підприємство “Жовтневе” одне чи не з найстаріших в Україні, яке окрім грибів, продає міцелій. Розвиваються, починаючи з 1992 року.

Читайте також: Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Для того, аби заснувати підприємство з виробництва міцелію – дніпровські фермери тісно співпрацюють із відділом мікології Інституту ботаніки ім. Н.Г. Холодного НАН України.

Міцелій грибів готують у мішках, перемішуючи біогумус з дерев’яними опилками

Фішки підприємства: виробництво закритого циклу: вирощують міцелій, роблять блоки і з яких вже ростуть гриби. Це дозволяє відслідковувати, як поводитиметься міцелій і яка з нього буде врожайність. Зручно, бо фермери можуть прогнозувати, скільки зберуть грибів.

Компост третьої фази

У Волновасі із 2006 року функціонує підприємство “Волноваський кукурудзяний завод”. Саме це підприємство є одним з найбільших виробників шампіньйонів Донецької області та Україні. Всього на виробництві працює 150 людей.

У Волновасі збирають до 200 тонн шампіньйонів щомісяця

Фішки підприємства: господарство вирощує до 200 тонн продукту щомісяця. Скоротити цикл проростання гриба і збирати більші урожаї підприємству допомагає застосування екологічного “компосту третьої фази”. Ноу-хау фірма використовує із 2014 року.

Органіка і BrightBox експеримент

Київська компанія “Ніко Агро Холдинг” отримала сертифікат на органічну продукцію. Вирощують гриби шиїтаке та ерінги. Продукцію збувають через столичні супермаркети. Вартість за кілограм 120-180 грн.

Читайте також: На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Фішки компанії: це перша компанія, яка побудувала експериментальний BrightBox. Виробник досліджує, вплив світла, СО2, вологи, мінералів на вирощувану продукцію.

Гриби шиїтаке компанії “Ніко Агро Холдинг” отримали сертифікати органічної продукції

Крім того, вивчають, яки штучне освітлення впливає на пророщування, при використанні органічного ґрунту і без додавання хімічних добрив.

Також органічна продукція компанії отримала високі оцінки від експертів міжнародного сертифікаційного бюро Organic Standard.

Компост із грибів

Із 2000 року філія “Верес” на Черкащині займається ще й вирощуванням шампіньйонів. Компанія має 36 камер для вирощування, де збирають понад 300 тонн грибів на місяць.

Виробники зазначають, що 70% грибів йде на переробку на консервний завод, а 30% продають як свіжу продукцію.

Філіал “Верес”, крім вирощування грибів, ще й робить “грибне добриво”. Щомісяця компанія продає 2600 тонн українським господарствам

Фішки компанії: мають повний закритий цикл вирощування грибів. Також виготовляють компост із грибних відходів. Для цього на господарстві обладнали 14 тунелів пастеризації компосту. Тому щомісяця виробляється 4000 тонн добрив, з яких 2600 продають по Україні, а решту застосовують на власному виробництві.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі