Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
041 041

Суспільство

Як зробити успішний бізнес на грибах

Опубліковано

Промислове вирощування грибів в Україні – справа прибуткова. Вартість шампіньйонів коливається між 40-70 гривнями, хоча оптові ціни можуть бути нижчими на 10-15 гривень.

Модні нині шиїтаке коштують від 130 грн за кілограм. Виявляється, придбати міцелій і обладнати ферму, для успіху – не завжди достатньо. То ж ми зібрали ТОП про 6 великих підприємств України, які демонструють, що покладатися на одну ідею в бізнесі не варто.

Грибний бізнес може стати в рази прибутковішим, якщо придумати якусь свою “фішку”

Завдяки яким “бізнес-фішкам” грибні підприємства в Україні конкурують і виживають.

Кріогенні камери

Понад 15 років на Львівщині у місті Стебник працює підприємство “Боровик”. Фермери вирощують шампіньйони і боровики. Продукт продають свіжим, сушеним та консервованим.

Щомісяця на потужностях підприємства збирають до 100 тонн грибів.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Фішки підприємства: щоб продукт довше зберігався, тут використовують “шокові” кріогенні камери. Крім того, постачають гриби покупцям власними автомобілями, оснащеними спеціальними холодильними камерами.

Для “шокової” заморозки грибів використовують кріогенні камери

Також виробник пропонує клієнтам, за необхідності, постачати гриби однакового типорозміру. Це зручно для тих, хто планує робити консервації чи для оздоблення блюд у ресторанах.

Каліфорнійські черв’яки і гриб

Компанія “Ардан ЛТД” із 2013 року у Кременчуці вирощує гливу. Спочатку на їхньому підприємстві була лише одна експериментальна камера, де ростили продукт.

Згодом вони розрослися і тепер у їхньому володінні 300 м², на яких ростять гриби.

Читайте також: У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби

Фішки підприємства: після вдалого запуску грибного виробництва, у компанії вирішили займатися переробкою грибних відходів. Для цього підприємці придбали каліфорнійських черв’яків, які можуть переробляти відходи у біогумус.

Компанія “Ардан ЛТД” вирощує гливи на площі 300 м² . Грибні відходи каліфорнійський черв’як перетворює на добриво

“Грибне добриво” продають фермерам та використовують як екологічний продукт на власних виробництвах.

Міцелій рідкісних грибів

Опеньки, маїтаке, шиїтаке, герицій, фоліота, та білі степові гриби із Дніпра. Підприємство “Жовтневе” одне чи не з найстаріших в Україні, яке окрім грибів, продає міцелій. Розвиваються, починаючи з 1992 року.

Читайте також: Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Для того, аби заснувати підприємство з виробництва міцелію – дніпровські фермери тісно співпрацюють із відділом мікології Інституту ботаніки ім. Н.Г. Холодного НАН України.

Міцелій грибів готують у мішках, перемішуючи біогумус з дерев’яними опилками

Фішки підприємства: виробництво закритого циклу: вирощують міцелій, роблять блоки і з яких вже ростуть гриби. Це дозволяє відслідковувати, як поводитиметься міцелій і яка з нього буде врожайність. Зручно, бо фермери можуть прогнозувати, скільки зберуть грибів.

Компост третьої фази

У Волновасі із 2006 року функціонує підприємство “Волноваський кукурудзяний завод”. Саме це підприємство є одним з найбільших виробників шампіньйонів Донецької області та Україні. Всього на виробництві працює 150 людей.

У Волновасі збирають до 200 тонн шампіньйонів щомісяця

Фішки підприємства: господарство вирощує до 200 тонн продукту щомісяця. Скоротити цикл проростання гриба і збирати більші урожаї підприємству допомагає застосування екологічного “компосту третьої фази”. Ноу-хау фірма використовує із 2014 року.

Органіка і BrightBox експеримент

Київська компанія “Ніко Агро Холдинг” отримала сертифікат на органічну продукцію. Вирощують гриби шиїтаке та ерінги. Продукцію збувають через столичні супермаркети. Вартість за кілограм 120-180 грн.

Читайте також: На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Фішки компанії: це перша компанія, яка побудувала експериментальний BrightBox. Виробник досліджує, вплив світла, СО2, вологи, мінералів на вирощувану продукцію.

Гриби шиїтаке компанії “Ніко Агро Холдинг” отримали сертифікати органічної продукції

Крім того, вивчають, яки штучне освітлення впливає на пророщування, при використанні органічного ґрунту і без додавання хімічних добрив.

Також органічна продукція компанії отримала високі оцінки від експертів міжнародного сертифікаційного бюро Organic Standard.

Компост із грибів

Із 2000 року філія “Верес” на Черкащині займається ще й вирощуванням шампіньйонів. Компанія має 36 камер для вирощування, де збирають понад 300 тонн грибів на місяць.

Виробники зазначають, що 70% грибів йде на переробку на консервний завод, а 30% продають як свіжу продукцію.

Філіал “Верес”, крім вирощування грибів, ще й робить “грибне добриво”. Щомісяця компанія продає 2600 тонн українським господарствам

Фішки компанії: мають повний закритий цикл вирощування грибів. Також виготовляють компост із грибних відходів. Для цього на господарстві обладнали 14 тунелів пастеризації компосту. Тому щомісяця виробляється 4000 тонн добрив, з яких 2600 продають по Україні, а решту застосовують на власному виробництві.

Суспільство

У Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників

Опубліковано

Поліський національний університет ухвалив рішення внести зміни в назву Ботанічного саду, назвавши його на честь Героїв-десантників. У ботсаду встановили пам’ятник загиблим десантникам 95-ї бригади, який вирізьбив колишній військовослужбовець бригади.

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю 95-ї бригади ДШВ ЗС України.

«До того ж кафедра психології планує зробити в ботсаду центр реабілітації для поранених військових. Плануємо організувати арттерапію, майстерні, де можна буде ліпити з глини, та інші проєкти, які будуть направлені на реабілітацію пораненим воїнам», — зазначає перший заступник голови Студентської ради Поліського національного університету Роман Захарчук.

Читайте також: У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

«Від кожного воїна 95-ї бригади ДШВ дякуємо Поліському національному університету за постійну підтримку!» — наголосили військові.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Служба зв’язків з громадськістю 95-ї бригади ДШВ ЗС України.

Читати далі

Суспільство

Українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike

Опубліковано


Українська музична продюсерка Nastya Vogan створила музичний супровід для кампанії Nike Lunar Roam, яку Nike та ритейлер solebox представили у грудні 2023 року. Згідно з матеріалами видання, Nastya була запрошена приєднатися до проєкту режисеркою Анною ван де Вельде, яка також відповідала за створення кампанії.

Про це повідомляє DTF Magazine.

Вона зазначила, що цікавить її вміння режисерки поєднувати дивне і сильне, а також передавати повідомлення незалежно від того, чи є це комерційна або художня робота.

Кампанія була знята в космічному стилі, який відображає назву кросівок Lunar Roam (“Місячна подорож”). У музичному супроводі Nastya створила футуристичний звук, який відтворює візуальну концепцію кампанії.

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

“Я уявляла, як це гуляти по поверхні місяця і відчувати змінену гравітацію. Музика чудово доповнює цю уявну картину, створюючи гіперреальні звукові пейзажі”, – пояснила Nastya Vogan.

Nike Lunar Roam – це нова версія оригінальних бігових кросівок Lunaracer, що вперше з’явилися у 2008 році. Оновлені Nike Lunar Roam мають текстильний верх з провітрюванням і додаткову підтримку стопи збоку.

Нагадаємо, TAF Drones запускає Defence Tech кластер Innovation Hub для реалізації «гаражних» інновацій на фронті.

Фото: DTF Magazine

Читати далі

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення