Суспільство
Як запускати цифрові проєкти: Дія.освіта запустила новий освітній серіал
Для тих, хто хоче долучитися до цифровізації державних послуг на місцях, — від громадських активістів до працівників публічних служб усіх рівнів – запустили освітній серіал про запуск цифрових проєктів.
Про це повідомили на сайті Дія.Освіта.
Зазначається, що упродовж чотирьох років керівники цифрових проєктів успішно реалізували понад 210 унікальних міжгалузевих проєктів у різних регіонах України. Серед них — більш ніж 30 корисних сервісів для громад, понад 25 публічних онлайн-послуг та інформаційних систем, зокрема інтерактивні карти та вебпортали.
Про серіал
Дедалі частіше до процесів цифровізації долучаються лідери на місцях, зокрема громадські активісти та працівники публічних служб. Як відбувається розробка цифрового рішення? Як діяти, до кого звертатися та з чого починати? Відповіді на ці та інші запитання знайдете в новому освітньому серіалі «Цифровізація державного сектору» на платформі Дія.Освіта.
Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада
«Побудова найзручнішої цифрової держави у світі є нашим пріоритетом. Ми бачимо успіхи заступників із цифровізації — CDTO — на національному та регіональному рівнях і хочемо збільшити кількість таких спеціалістів на місцях. Саме тому ініціювали створення освітнього серіалу, що ознайомить з логікою створення та масштабування цифрових проєктів. Раді поділитися досвідом Дії, що протягом чотирьох років діяльності Мінцифри стала екосистемою проєктів і є найуспішнішим ІТ-стартапом, яким сьогодні користується майже 20 млн українців», — зазначила заступник міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.
Серіал містить 11 епізодів, кожен з яких присвячений окремому етапу реалізації проєкту з цифровізації.
Серед ключових тем:
- планування цифрової трансформації,
- нормативно-правове забезпечення,
- реінжиніринг сервісів,
- UI/UX-дизайн,
- підтримка користувачів,
- комунікаційні кампанії для цифрових продуктів.
«UNDP прагне підтримувати зусилля Міністерства цифрової трансформації з цифровізації. Утім, для досягнення прогресу щодо доступу до послуг ці нові інструменти залежать від цифрової грамотності та розвитку потенціалу на місцевому й регіональному рівнях. Цей курс озброїть регіональних і місцевих представників всебічними знаннями та навичками для просування цифрових реформ, зрештою, розширюючи зручний онлайн-доступ до державних послуг для всіх українців, забезпечуючи повну інклюзивність та охоплення», — зазначив заступник Постійного представника Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні Христофорос Політіс.
Спікери серіалу
- директор директорату реінжинірингу публічних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік,
- керівник «Проєкту підтримки Дія», UNDP в Україні Володимир Брусіловський,
- керівниця департаменту маркетингу та комунікацій Мінцифри Аліна Торнагі,
- директорка директорату реінжинірингу публічних послуг Міністерства цифрової трансформації Зоряна Стецюк,
- керівник архітектурного центру компетенцій естонської Академії електронного управління Юрій Копитін,
- директор департаменту розробки програмного забезпечення ДП «ДІЯ» Євгеній Горбачов,
- національний консультант з вимог вебдоступності UNDP в Україні, експерт з цифрової доступності в ПОГ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна», директор в ТОВ «Лабораторія цифрової доступності» Дмитро Попов,
- начальник відділу інформаційно-довідкової підтримки Департаменту підтримки інтегрованих систем ДП «ДІЯ» Олександр Прохорович.
Де переглянути?
Дивіться освітній серіал за посиланням.
Після перегляду курсу зможете перевірити свої знання у фінальному тесті та отримати 0,2 бала ЄКТС (Європейської кредитно-трансферної системи).
Освітній серіал створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта, за підтримки Уряду Японії в межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.
Про платформу Дія.Освіта
Національна едьютейнмент-платформа актуальних знань і навичок, де можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями.
Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-курс «Експрес-медіаграмотність для підлітків».
Також ми розповідали, що в Україні запустили оновлену платформу психологічної підтримки «Не дрібниці», в межах якої підлітки можуть отримати фахові консультації та розібратися у власному емоційному стані.
Фото: Дія.Освіта.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі