Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як продавати косметику разом з ідеєю екологічності. Кейс бренду “VESNA”

Опубліковано

Бренд натуральної косметики “VESNA” – взявся за порятунок планети. Сіль проекту не лише в тому, щоб порадувати клієнтів екологічним продуктом, а й якомога менше забруднювати довкілля при виробництві.

А допомогло в цьому повернення до традиційних способів приготування косметики, відмова від пластику та пропагування розумного споживання. Так підприємці отримали креми, бальзами, які зберігаються 6 місяців в холодильнику, не містять парабенів та шкідливих домішок.

Компанія натуральної косметики “VESNA” – сімейний бізнес, яку засновували мама та донька Інна та Вікторія Залізнюк. На ринку функціонує з 2015 року. Виробничі потужності знаходяться в Київській області, місто Буча. Постійна команда складає 9 працівників, а ще долучаються фрілансери з веб-дизайну, поліграфії, дистрибуції та маркетингу.

Рецепти косметики з тисячолітньою історією

Засновниці досліджували як робили зубну пасту і зубний порошок у Стародавньому Єгипті, та мило в Греції. Віднайшли “кастильське” мило на оливковій олії. Роблять його за оригінальним іспанським рецептом, складеним понад 500 років тому, в провінції Кастилії. На деякі рецепти надихнув трактат Євпраксії Мстиславівни “Мазі” (1130-1140 років).

“А почалось все з необхідності. Маючи велику сім’ю – четверо діток, зіштовхнулася з проблемою атопічного дерматиту в дітей, – каже Інна Залізнюк. – Задумалася над тим, якими засобами перу речі, яким милом купаю діток. Почала вивчати склад, компоненти і мене жахало те, наскільки вони шкідливі для людини і планети”.

Читайте також: Без синтетики: П`ять доступних брендів української натуральної косметики

VESNA – родинний бізнес Інни (ліворуч) та Вікторії (по центру) Залізнюк

Спершу косметику робили для себе, а згодом вийшли за рамки потреб сім’ї, розуміючи наскільки це повноцінний та хороший догляд, вирішили створити виробничий цех.

Покупці з Португалії та Коста-Рики

Нині магазин має понад 2000 клієнтів по всій планеті. Косметика продається в онлайн по всій Україні та закордон.

“Дуже приємно було відправити першу величезну посилку з милом в США, й досі пам’ятаю ці відчуття. На сьогодні в нас замовляють з різних куточків нашої планети: з Канади, Німеччини, Португалії, Коста-Ріки, Франції, Білорусі, Польщі, Італії”, – каже Інна. 

Клієнти знаходять магазин через соцмережі. Тож тепер бізнес-леді працюють з міжнародними маркетплейсами Амазон та Етсі, і сподіваються, що косметика пошириться ще більше та змінить світ на краще.

Читайте також: Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях

Твердий шампунь і неагресивне мило

Найнезвичніше, що пропонує магазин – шампунь для волосся, який є твердим, як мило. Він не має пластикової упаковки, дуже економний, не містить консервантів. Є два види: кропива та троянда. В рецептурі багато масел та трав, а мийним компонентом є пар з кокосу, який не завдає шкоди довкіллю та людині. Цей засіб у топ-продажах. 

А ще у магазині на вагу можна придбати маски для обличчя на основі білої глини

“Пропагуємо здорове очищення, яке не пересушує шкіру. Якщо не пошкодити водно-ліпідну мантію шкіри, вона буде здоровою та зволоженою. Люди нехтують цим, не звертаючи увагу на агресивні, лужні компоненти, які пересушують та знищують кислотний, захисний шар епідермісу, провокуючи запальні процеси та передчасне старіння”, – поділилась Інна.

Тому магазин має велику лінійку засобів догляду, вартість яких в межах 200-500 гривень.

Читайте також: П’ять хобі, які можуть стати вашим бізнесом

А почали з 200 гривень

Спочатку підприємиці не думали, що це переросте в бізнес. Адже все починалось з 200 гривень на олії, для експериментального мила. Поступово, продаючи через інтернет, трохи вкладали в сировину. 

Найдорожчою покупкою стало професійне обладнання, на яке брали кредит. Один фармацевтичний гомогенізатор коштує більше 200 тисяч гривень. А ще у цех потрібен професійний подрібнювач, стерилізатор, розливач рідин, спайщика.

Сировина з України, Франції, Німеччини

“Основа косметики – трави та олії. Всі роки збираємо трави власноруч на своїй ділянці у 100 км від Києва. Та рослини не обробляємо добривами”, – каже Інна. 

Для органічної косметики частину сировини закуповують у невеликого сімейного підприємства, яке доставляє трави та зерна. Деякі компоненти доставляють з Франції та Німеччини. Ефірні олії – із США. А органічні олії холодного тиснення купують в українських виробників.

Читайте також: “Охорона конкурентів виводила нас під руки”. Як організувати патріотичний маркет на одну зарплатню

Бізнес-стратегія – “вирощування малюка”

“Оскільки наша косметика є досить специфічною – з маленьким терміном придатності, не яскравого кольору, помірного, трав’яного запаху, то потрібен час, аби її зрозуміли і відчули силу дії. 

Зараз на своїх виробничих потужностях бренд може виготовляти до 1000 одиниць товару за добу

Ми все розуміємо, не стимулюємо штучно продажі маркетинговими стратегіями чи невідповідною рекламою. Усі процеси протікають природно. Це як дитина, за якою спостерігаємо, оберігаємо, вчасно годуємо її, щоб вона зростала та ставала міцнішою. Не можна пришвидшити процеси зростання дитини – так і в нас.

Радіємо, що на даний час нам вдається продати більше ніж 1500 одиниць в місяць продуктів. Потужності виробництва вже дозволяють виготовляти до 1000 позицій в день”,- поділилась Інна.

Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Еко-місія та 0 Waste магазин

У місті Буча “VESNA” мають офлайн магазин. Продукція там прямо з виробництва. Концепція продажу – Zero Waste, адже все можна купити на вагу та у свою тару, щоб економити пакети. Крім того, продавці нагадують клієнтам, що тару з-під косметики можна повернути в магазин і там її здадуть на переробку. 

В офлайн-магазині VESNA Вам зроблять напої з 10% знижкою, якщо прийдете зі своєю тарою

У косметиці не використовують продукти тваринного походження. Виробники переконані, що рослинні компоненти краще засвоюються шкірою людини. 

“Крім того, використання рослин для людини – це красиво і гідно, бо рослини є відновлювальним ресурсом”, – пояснює позицію Вікторія.

Читайте також: ТОП-5 українських парфумерів, які вражають ароматами

Бренд пропагує “Філософію краси та здоров’я: бережи себе, бережи планету!”

“Щоб пропагувати щось комусь, потрібно стати таким! Я і моя родина піклуємось про довкілля: користуємось своєю косметикою, сортуємо сміття, здаємо на переробку тару. Намагаємось бути екологічними навіть у думках – не заздрити, не гніватись, не принижувати нікого, не лукавити, не лицемірити, не бути корисливим, жадібним. Екологія має йти від серця, бути серединою нас самих”, – ділиться світоглядом Інна. 

Тож підприємиці пропагують екологічне життя. Самі роблять еко-сумки та мішечки для круп. Незабаром відкриють Beauty Bar, де будуть мийні засоби на розлив. Найближчим часом запустять виробництво Zero Waste органайзерів.

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі