Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

“Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях

Опубліковано

“Як носити носки з конопель, аби “вставляло”?” – жартома питають покупці  у одного із героїв цієї статті та власника бізнесу на коноплях.

Жарти жартами, але фраза “конопляний бізнес”, в першу чергу, наштовхує на думки про незаконну діяльність. 

Але у попередній статті “Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях?” ми розібрались, що це цілком законно і дуже прибутково.

Три  бізнесмени, які працюють із ненаркотичними коноплями, поділились із читачами “ШоТам?”, скільки і  на чому можна заробити у конопляному бізнесі здорової людини. 

Олександр Ігнатюк

президент асоціації “Українські технічні коноплі”, директор “Конопляного супермаркету”  

Метою діяльності його організації є захист інтересів виробників, які працюють у сфері промислового коноплярства. Також Олександр Ігнатюк керує роботою Конопляного супермаркету – онлайн-майданчика, де можна купити продукцію з конопель українського виробництва. 

Що продають у Конопляному супермаркеті?

Конопляний супермаркет– це онлайн-майданчик, де представники асоціації “Українські технічні коноплі” виставляють для продажу свої продукти та за допомогою якого визначаються симпатії покупців. Наприклад, серед найбільш затребуваних товарів є косметика та продукти харчування. Також на сайті можна купити текстильні або трикотажні вироби, біологічно активні добавки та зоотовари, що містять у своєму складі різноманітні складові конопель.

Читайте також: Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти”

Зараз в Конопляному супермаркеті виставлено 15 косметичних товарів. Вони виготовлені ​​з української сировини зі збереженням усіх терапевтичних властивостей конопель

Досить вже бути “стоковою” країною

Багато з того непотребу, який в світі робиться, продається в Україні. В першу чергу це стосується косметичних виробів та контрабандно завезених на територію країни лікарських препаратів  – відповідно до чинного законодавства використання конопель на території України в медичних цілях заборонено. В переважній більшості це штучно створені продукти, до складу яких входить копійчана синтетична сировина – надзвичайно шкідливий для здоров’я. 

Я розумів перспективність ринку косметичної продукції на основі терапевтичних властивостей конопель, і тому знайшов національну компанію, яка займається виробництвом виключно натуральної косметики. 

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Її технологи розробили рецепти косметичних препаратів виключно на натуральній основі, причому були отримані продукти значно вищої якості за нижчою, ніж у іноземних колег, ціною.

Наша косметика протягом двох років користується надзвичайним попитом в українського споживача. До речі, національні косметичні продукти на основі конопель отримали відповідні санітарно-гігієнічні сертифікати, але я жодного разу не бачив аналогічних документів у закордонних компаній, які продають конопляну або “канабіноїдну” (яка виготовляється з додаванням канабіноїдів – речовин, що містяться в коноплях) косметику.

Коли українське – дешевше і якісніше

На ринку як все працює: хто перший встав, того і тапки! У 2017 році чехи і румуни хотіли спільно з нами запустити конопляну косметику, але їх продукт виготовляється на синтетичній основі.

Ціни на органічну конопляну косметику стартують від 50 гривень – за бальзам для  губ. Також тут можна придбати крем для обличчя за 180 гривень, скраби для тіла за 270 гривень. 

Я вирішив, що потрібно випускати український продукт – повністю органічний. І за три місяці після виведення на ринок національної конопляної косметики  в Україні було вже три дистриб’ютора, які займались її продажем. А іноземні конопляні косметичні бренди зайшли на український ринок буквально на декілька місяців пізніше за нас, причому вартість у них була вища, а якість – нижча.

На черзі – співпраця з Францією та Австрією

Нашим спеціалістам вдалося зробити таке, до чого поки не дійшли іноземні косметологічні компанії. Ми створили кілька косметичних продуктів для рук та обличчя, в яких терапевтичні властивості конопель підсилюються природними каталізаторами. 

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Вже зараз можна говорити про те, що використання даних косметичних засобів виліковує або кардинально поліпшує стан при тяжких в тому числі хронічних захворювання шкіри (герпес, екзема, псоріаз, фурункульоз, вітіліго та інші), принаймні проведені в Австрії досліди підтвердили надзвичайні терапевтичні властивості саме української косметики.

Невдовзі відповідні випробування будуть проводитись тестовими групами в Україні, а після отримання відповідних санітарно-гігієнічних сертифікатів продукція з’явиться в “Конопляному супермаркеті”.

Ми тільки-но провели тести в Євросоюзі і в наступному році плануємо виводити продукт на ринок. Також вже підписали договори на поставку такої косметики з відомими косметичними брендами Австрії та Франції.

Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Денис Бурдейний

займається просуванням бренду взуття з конопель Hanftek від акціонерного товариства “Агро-Ханф”

Компанія існує уже більше 15 років. Бренд виготовляє взуття та займається розробкою модельного ряду компанії. Ідея акціонерного товариства полягала в тому, щоб відродити вирощування конопель. 

Бренд, що робить взуття з конопель 

Зараз ми виробляємо взуття з конопляного полотна. Вартість починається від 680 гривень – за таку ціну можна придбати моделі із тканини торічного запасу. Є і дорожчі моделі – за 1,5 тисячі гривень. Нещодавно почали виробляти носки – з конопляної тканини меншої щільності. 

Давно вирішили відійти від великих площ посіву і зосередилися тільки на тих обсягах, які нам потрібні для виробництва продукції.

Так, стереотипи серед покупців є – але це скоріше перевага, адже викликає якийсь інтерес і спонукає людину дізнатися більше. Але, дійсно, починаються жарти на кшталт “а можна покурити шнурки?”, чи “як поносити шкарпетки, щоб вони краще вставляли?”.

Читайте також: Дрони замість саперів. Команда Minect.ai придумала, як знешкодити мінні поля без жертв

57092914 2181096718643942 8530445287745912832 n
Hanftek спеціалізується на взутті з конопляного полотна, а нещодавно запустили ще й лінію шкарпеток із конопель

Власний завод родом із СРСР 

Із переробкою конопель в Україні існує проблема: усього лиш три заводи можуть працювати із конопляною сировиною.  

Якщо будувати завод за останнім словом техніки, це мільйони доларів. А у нас, на жаль, немає можливості брати участь у програмах кредитування під адекватні відсотки. Кредити ж під 27-32% річних просто знищать наш бізнес.

У нас є завод з первинної переробки, дістався нам з часів СРСР – ніхто ніяку модернізацію там не проводив, тому працюємо з тим, що маємо.

Як робиться конопляне полотно

Складнощі починаються вже на етапі збору конопляного волокна – воно дуже міцне, накручується на ножі комбайну. Тому, умовно, якщо поле кукурудзи ви можете зібрати за день, то на коноплі піде дня зо три. 

Наступний етап – сушка та переробка на волокно, додавання трохи бавовни і синтетичних волокон, а далі, власне, виробництво пряжі.

І ось тут виникає ще одна складність – наші виробники, здебільшого, не хочуть працювати з конопляним волокном. А коли працюєш з коноплями – це треба просто бачити. Стільки сміття – всі в цеху у респіраторах працюють! Потім верстати ще треба помити і прибрати.

Але ми все-одно не відмовляємось від конопель – тому що властивості у них дуже класні.

Я, приміром, ношу вже п’ять років виключно наше конопляну взуття, тому що влітку просто неможливо ходити в шкіряному – ноги і пітніють, і втомлюються. 

Почому метр конопляної тканини?

Вартість конопляного полотна на продаж – близько 500 гривень за квадратний метр тканини щільністю 530 грам. Ми продаємо за умови, що це буде оптова партія від 300 метрів. Треба брати обсягами, інакше займатися цим невигідно.

42390215 1895230990563851 6543838371486105600 n
З конопляних волокон виготовляється пряжа, а вже з неї – полотно. Його жорсткість та щільність можна регулювати – і використовувати як для виготовлення взуття, так і шкарпеток

Бо, знову ж, виробники не готові виготовляти партії по 10 метрів тканини або по 100 кілограм пряжі. Адже текстильному комбінату вигідніше випустити 10 тисяч метрів синтетики, ніж за той же час – 300-500 метрів конопляного полотна. З урахуванням того, що це волокно постійно буде рватися, треба буде чистити верстати і так далі.

Олександр Опанасюк

директор “Павловнія Груп Україна”

Підприємство “Павловнія Груп Україна” – єдине на території України, що має всі дозволи для реалізації саджанців такої рослини як павловнія (високорентабельна сільгосп-культура). Цього року підприємство вирішило посадити ще й 100 гектарів конопель, щоб на власному досвіді перевірити чутки про високу рентабельність культури.

Скільки можна заробити на коноплях

Якщо все складеться, як ми запланували, то з одного гектара ми отримаємо 1,5-1,8 тисяч доларів прибутку. Тим більше, що відходи з конопель також підуть у переробку. Ви можете використовувати меншу площу для посівів конопель, але тоді і витрати ваші збільшаться, і рентабельність постраждає. Адже при роботі з великими площами посівів можна оптимізувати витрати на гектар. 

Ми в цій темі перший рік, і тому в цілому про рентабельність можна буде детально говорити після сезону і циклу переробки.

Читайте також: Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною

Тестовий рік 

Поки ми комбінуємо цей рік. Тобто, збираємо зерно, а залишок стебел плануємо на коротке волокно переробляти. Залишки в подальшому, можливо, підуть на переробку для виробництва високоякісної целюлози.

Довге волокно цінується більше, але тут вже треба вибирати, з якою метою ти вирощуєш ненаркотичні коноплі – або з метою отримати якісного насіння, або для використання в подальшому листя та суцвіть, або для виробництва волокна. Тому що для отримання оптимальної якості кожного з цих продуктів є різні періоди збору сировини.

Цей рік – перший, а, отже, тестовий. Ми посіяли 100 га технічної конопель і надалі збираємося з’ясувати, в якій сфері найбільш рентабельно працювати. Варіантів є кілька: 

  • насіння для виготовлення продуктів харчування на основі конопель; 
  • волокно та його похідні для отримання текстильних і трикотажних виробів; 
  • листя та суцвіття технічних конопель терапевтичної спрямованості для отримання біологічно активних або кормових добавок, косметичних або санітарно-гігієнічних засобів.

Коментарі

Економіка і бізнес

Естонія виділить додаткові €200 тисяч на допомогу Україні

Опубліковано

Міністерство закордонних справ Естонії надасть €200 тисяч із бюджету 2024 року для підтримки вразливих категорій українців — жінок, дітей і людей із особливими потребами. Кошти також підуть на відновлення енергетичної інфраструктури України.

Про це повідомив очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна, передає Ohtuleht.

Куди підуть кошти

  • €100 тисяч отримає Гуманітарний фонд України при Управлінні ООН із координації гуманітарних питань. Цей фонд надає допомогу навіть у важкодоступних регіонах;
  • €68 тисяч передадуть Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА). В Україні фонд вже створив 26 мобільних клінік і пологових відділень, понад 100 мобільних команд психосоціальної підтримки, центри допомоги жертвам гендерного насильства та віртуальну платформу для підтримки постраждалих від сексуального насильства під час війни;
  • €10 тисяч спрямують на діяльність Міжнародної організації з міграції (МОМ). Організація займається гуманітарною допомогою мігрантам, внутрішньо переміщеним особам і біженцям, а також розв’язанням міграційних проблем;
  • Решту €20 тисяч використають для підтримки Фонду енергетики України, спрямованого на відновлення критично важливої інфраструктури.

Читати також: Україна отримає сім мільйонів євро на відновлення Чорнобильської зони відчуження

«Ми не можемо забувати, що поблизу лінії фронту в Україні ситуація залишається дуже важкою, а гуманітарні потреби значні. Війна впливає на все суспільство, і важливо, щоб Естонія могла підтримати найбільш вразливих через міжнародні організації», — зазначив глава МЗС Естонії Маргус Цахкна.

Нагадаємо, що Данія надасть 6 мільйонів євро на відновлення енергетики України.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Стало відомо, коли запрацює програма «єКнига»: як отримати 908 гривень на книжки

Опубліковано

Уже з 16 грудня 18-річні українці зможуть скористатися програмою «єКнига» й отримати 908 гривень на покупку книжок.

Про це повідомила заступниця міністра культури Галина Григоренко, зазначивши, що запуск ініціативи став важливим кроком у державній промоції читання серед молоді.

Хто може отримати

Програма охоплює всіх, кому виповнилося 18 років у 2024 році та виповниться у 2025-му.

Як скористатися

  1. У застосунку «Дія» обрати послугу «єКнига».
  2. Відкрити спеціальну віртуальну банківську картку за посиланням.
  3. Подати заявку.

Після схвалення заявки кошти зарахують на картку. Використати їх потрібно протягом трьох місяців.

Читати також: В Україні запускають підтримку «єКнига»: як отримати послугу

Де й що можна купити

Гроші можна витратити на книжки українською мовою у видавництв, які долучаться до програми. Придбати їх можна:

  • у фізичних книгарнях — через безконтактну оплату смартфоном (NFC);
  • в онлайн-магазинах — використовуючи реквізити картки.

Перелік видавництв і книгарень з’явиться на сайтах «Дія» та Українського інституту

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

В Україні запустили безплатну платформу для ефективної комунікації в бізнесі

Опубліковано

Проєкт розробили фахівці об’єднання Women in Tech Ukraine для керівників, HR-менеджерів та ветеранів. Платформу створили для того, щоб поширити інклюзію та впровадити новаторські методи комунікацій в українських компаніях.

Про це повідомили Women in Tech Ukraine.

«Ця безкоштовна ініціатива надає компаніям необхідні ресурси для створення робочого середовища рівних можливостей і реалізації соціально відповідальних стратегій розвитку, що є особливо важливим у сучасних умовах, коли зростає кількість ветеранів та людей з інвалідністю через війну»‚ — написали представники проєкту.

Читайте також: У «Дії» зʼявилися дві нові військові облігації: які саме

Що створили на платформі

  1. Освітні лекції та воркшопи для ветеранів. Ці матеріали сприятимуть перекваліфікації, позитивному результату на співбесіді, а також успішній адаптації та інтеграції в цивільні команди.
  2. Авторські навчальні сесії з інклюзії для керівників та HR-менеджерів українських компаній щодо розробки та впровадження інклюзивних політик.
  3. Інформаційні ініціативи, що сприятимуть усвідомленню значення інклюзії та соціальної відповідальності.
  4. Анонімне соціальне дослідження з фокус-групами для аналізу перешкод та проблем, які виникають у працівників компаній при співпраці з ветеранами.
  5. Поради військових та цивільних психологів, які окреслюють можливості ефективної співпраці та розуміння потреб як ветеранів, так і цивільних осіб, які працюють разом із ними.

Дізнатися більше про проєкт і знайти необхідні матеріали можна за посиланням на платформу.

Нагадаємо, що в Україні запустили акцію «Подаруй Різдво військовим»: як долучитися.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі