Суспільство
“Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття
З шести пластикових пляшок – одна сукня. Одеська компанія OMNIA шиє сукні з переробленого пластику, який виловлений з дна океана. Вони вже зібрали на Kickstarter $ 63447 та отримали більше 300 предзамовлень від американських та європейських покупців.
Omnia evo (саме так називається екологічна сукня) підходить саме для подорожей, а її універсальність випробували топові блогери на собі, об’їхавши пів світу. Про особливості нового продукту ми розпитали у власниці Евеліни Evo.
Евеліна Ева
За освітою журналіст. Раніше була власницею продакш-студії. Разом з командою з чотирьох осіб створили Omnia та ще сім успішних проектів.
Екологічна та зручна
Наша сукня має дві головні фішки. По-перше, ми її створювали спеціально для подорожей, бо я і моя команда часто подорожуємо. А така сукня є максимально адаптованою для поїздок. Вона зроблена таким чином, що чудово поєднується і з кросівками, і з сандалями, і підійде для будь-яких умов. А ще, вона легко перетворюється на кардиган.
Матеріал, який ми використовуємо гіпоалергенний, приємний до тіла та термостійкий. Тобто нашому покупцеві не буде в ньому ні жарко, ні холодно.
А головне, чому ця сукня стане корисною саме у подорожі – це потаємні кишені з невидимими застібками, куди можна покласти телефон, готівку, карту, помаду чи паспорт. Навіть сумка може не знадобитись.
Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів
Сукня з сміття, яка рятує океан
Одна пластикова пляшка вбиває 50 морських жителів. А порахуйте скільки рибок ви можете врятувати, якщо для пошиття однієї сукні переробляється 5-7 пластикових пляшок. Я сама не використовую пластик і агітую на це своїх друзів. Тому хотілось і створити такий проект, який буде піклуватись про природу і хоча б трохи очистить її.
Читайте також:“Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі
На вигляд, це звичайна сукня, за одним виключенням – сировина, з якої зроблений нейлон (нитка в тканині), складається з переробленого пластика, який дістають з океанського дна.
У багатьох виникають думки, що така тканина може бути шкідливою для людини. Але ні, навпаки не викликає алергії та навіть відбиває ультрафіолет.
Коштує сукня $100. Але поки триває кампанія на Кікстартер, то можна купити за $80.
Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”
Орієнтуємось на Америку
Коли ми починали цей проект, я знала , що є така тканина з переробленого пластику. Але вона не зовсім підходить для суконь, бо є водостійкою і цупкою. Тому з неї шиють купальники. Я знайшла китайське виробництво, де тканину роблять більш м’якою.
Тому тканину ми закуповуємо в Китаї, а шиємо в Україні. Але така сукня є дорожчою за інші через процес виробництва і сам матеріал. Але так, як наші клієнти – це Америка та Європа, то для них такі ціни є нормальними.
В Україні нас поки купують мало, через те, що українці поки не готові до використання такого матеріалу. Ну і питання ціни грає свою роль.
На запуск кампанії на Kickstarter ми витратили $6-7 тисяч. Вони пішли на розробку дизайну та пошук постачальників. Зараз сукню можна купити у п’яти розмірах та різних кольорах. Пізніше будемо створювати і інші фасони.
Читайте також: “Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях
Вже восьмий успішний проект
У нас є команда з чотирьох осіб і ми разом працюємо вже шість років. Спочатку займались виготовленням аксесуарів з дерева та шкіри. А потім створювали нові і нові продукти. Ми вже запустили на Kickstarter вісім проектів та допомогли у створення 10-ти проектів.
Останній – це сукня-трансформер, яку можна одягати в 50-ти різних формах. Тоді на Kickstarter ми зібрали $28,5 тис.
Сукня з переробленого пластику зібрала вже $63 447 майже за перші дні, що значно перевищило наші очікування.
Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію
Реклама у блогерів не завжди в плюс
Для популяризації продукту ми використовуємо рекламу у блогерів і ЗМІ. Блогери дають хороший трафік та контент. Бо, рекламуючи продукт, вони роблять круті матеріали, які потім ви можете використовувати. Але важливо розуміти аудиторію блогера. Бо 40 000 підписників у двох блогерів – це зовсім різні люди. Якщо не потрапите саме в свою аудиторію, то просто викинете гроші на вітер.
Ціна за рекламу також різна. Бо одному з блогерів ти можеш заплатити 3000 гривень, а з іншим просто домовитись по бартеру. Тут варто напряму писати блогеру і дізнаватись, скільки коштуватиме реклама саме вашого продукту.
А ще, ми протестували нашу сукню у всіх можливих варіаціях. Дівчина, яка знімала контент для нас в Азії, об’їхала пів світу. Ми отримали багато позитивних фідбеків, що сукня ідеальна саме для подорожей.
Коментарі