Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Опубліковано

З шести пластикових пляшок – одна сукня. Одеська компанія OMNIA шиє сукні з переробленого пластику, який виловлений з дна океана. Вони вже зібрали на Kickstarter $ 63447 та отримали більше 300 предзамовлень від американських та європейських покупців. 

Omnia evo (саме так називається екологічна сукня) підходить саме для подорожей, а її універсальність випробували топові блогери на собі, об’їхавши пів світу. Про особливості нового продукту ми розпитали у власниці Евеліни Evo.

Евеліна Ева

За освітою журналіст. Раніше була власницею продакш-студії. Разом з командою з чотирьох осіб створили Omnia та ще сім успішних проектів.

Екологічна та зручна

Наша сукня має дві головні фішки. По-перше, ми її створювали спеціально для подорожей, бо я і моя команда часто подорожуємо. А така сукня є максимально адаптованою для поїздок. Вона зроблена таким чином, що чудово поєднується і з кросівками,  і з сандалями, і підійде для будь-яких умов. А ще, вона легко перетворюється на кардиган. 

Матеріал, який ми використовуємо гіпоалергенний, приємний до тіла та термостійкий. Тобто нашому покупцеві не буде в ньому ні жарко, ні холодно. 

А головне, чому ця сукня стане корисною саме у подорожі – це потаємні кишені з невидимими застібками, куди можна покласти телефон, готівку, карту, помаду чи паспорт. Навіть сумка може не знадобитись.

Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Сукня з сміття, яка рятує океан

Одна пластикова пляшка вбиває 50 морських жителів. А порахуйте скільки рибок ви можете врятувати, якщо для пошиття однієї сукні переробляється 5-7 пластикових пляшок. Я сама не використовую пластик і агітую на це своїх друзів. Тому хотілось і створити такий проект, який буде піклуватись про природу і хоча б трохи очистить її.

Читайте також:“Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

На вигляд, це звичайна сукня, за одним виключенням – сировина, з якої зроблений нейлон (нитка в тканині), складається з переробленого пластика, який дістають з океанського дна.

У багатьох виникають думки, що така тканина може бути шкідливою для людини. Але ні, навпаки не викликає алергії та навіть відбиває ультрафіолет. 

Коштує сукня $100. Але поки триває кампанія на Кікстартер, то можна купити за $80.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Орієнтуємось на Америку

Коли ми починали цей проект, я знала , що є така тканина з переробленого пластику. Але вона не зовсім підходить для суконь, бо є водостійкою і цупкою. Тому з неї шиють купальники. Я знайшла китайське виробництво, де тканину роблять більш м’якою.

Тому тканину ми закуповуємо в Китаї, а шиємо в Україні. Але така сукня є дорожчою за інші через процес виробництва і сам матеріал. Але  так, як наші клієнти – це Америка та Європа, то для них такі ціни є нормальними.

В Україні нас поки купують мало, через те, що українці поки не готові до використання такого матеріалу. Ну і питання ціни грає свою роль.

На запуск кампанії на Kickstarter ми витратили $6-7 тисяч. Вони пішли на розробку дизайну та пошук постачальників. Зараз сукню можна купити у п’яти розмірах та різних кольорах. Пізніше будемо створювати і інші фасони.

Читайте також: “Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях

Вже восьмий успішний проект 

У нас є команда з чотирьох осіб і ми разом працюємо вже шість років. Спочатку займались виготовленням аксесуарів з дерева та шкіри. А потім створювали нові і нові продукти. Ми вже запустили на Kickstarter вісім проектів та допомогли у створення 10-ти проектів. 

Останній – це сукня-трансформер, яку можна одягати в 50-ти різних формах. Тоді на Kickstarter ми зібрали $28,5 тис.

Сукня з переробленого пластику зібрала вже $63 447 майже за перші дні, що значно перевищило наші очікування. 

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Реклама у блогерів не завжди в плюс 

Для популяризації продукту ми використовуємо рекламу у блогерів і ЗМІ. Блогери дають хороший трафік та контент. Бо, рекламуючи продукт, вони роблять круті матеріали, які потім ви можете використовувати. Але важливо розуміти аудиторію блогера. Бо 40 000 підписників у двох блогерів – це зовсім різні люди. Якщо не потрапите саме в свою аудиторію, то просто викинете гроші на вітер.

Ціна за рекламу також різна. Бо одному з блогерів ти можеш заплатити 3000 гривень, а з іншим просто домовитись по бартеру. Тут варто напряму писати блогеру і дізнаватись, скільки коштуватиме реклама саме вашого продукту.

А ще, ми протестували нашу сукню у всіх можливих варіаціях. Дівчина, яка знімала контент для нас в Азії, об’їхала пів світу. Ми отримали багато позитивних фідбеків, що сукня ідеальна саме для подорожей. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі