Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Опубліковано

З шести пластикових пляшок – одна сукня. Одеська компанія OMNIA шиє сукні з переробленого пластику, який виловлений з дна океана. Вони вже зібрали на Kickstarter $ 63447 та отримали більше 300 предзамовлень від американських та європейських покупців. 

Omnia evo (саме так називається екологічна сукня) підходить саме для подорожей, а її універсальність випробували топові блогери на собі, об’їхавши пів світу. Про особливості нового продукту ми розпитали у власниці Евеліни Evo.

Евеліна Ева

За освітою журналіст. Раніше була власницею продакш-студії. Разом з командою з чотирьох осіб створили Omnia та ще сім успішних проектів.

Екологічна та зручна

Наша сукня має дві головні фішки. По-перше, ми її створювали спеціально для подорожей, бо я і моя команда часто подорожуємо. А така сукня є максимально адаптованою для поїздок. Вона зроблена таким чином, що чудово поєднується і з кросівками,  і з сандалями, і підійде для будь-яких умов. А ще, вона легко перетворюється на кардиган. 

Матеріал, який ми використовуємо гіпоалергенний, приємний до тіла та термостійкий. Тобто нашому покупцеві не буде в ньому ні жарко, ні холодно. 

А головне, чому ця сукня стане корисною саме у подорожі – це потаємні кишені з невидимими застібками, куди можна покласти телефон, готівку, карту, помаду чи паспорт. Навіть сумка може не знадобитись.

Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Сукня з сміття, яка рятує океан

Одна пластикова пляшка вбиває 50 морських жителів. А порахуйте скільки рибок ви можете врятувати, якщо для пошиття однієї сукні переробляється 5-7 пластикових пляшок. Я сама не використовую пластик і агітую на це своїх друзів. Тому хотілось і створити такий проект, який буде піклуватись про природу і хоча б трохи очистить її.

Читайте також:“Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

На вигляд, це звичайна сукня, за одним виключенням – сировина, з якої зроблений нейлон (нитка в тканині), складається з переробленого пластика, який дістають з океанського дна.

У багатьох виникають думки, що така тканина може бути шкідливою для людини. Але ні, навпаки не викликає алергії та навіть відбиває ультрафіолет. 

Коштує сукня $100. Але поки триває кампанія на Кікстартер, то можна купити за $80.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Орієнтуємось на Америку

Коли ми починали цей проект, я знала , що є така тканина з переробленого пластику. Але вона не зовсім підходить для суконь, бо є водостійкою і цупкою. Тому з неї шиють купальники. Я знайшла китайське виробництво, де тканину роблять більш м’якою.

Тому тканину ми закуповуємо в Китаї, а шиємо в Україні. Але така сукня є дорожчою за інші через процес виробництва і сам матеріал. Але  так, як наші клієнти – це Америка та Європа, то для них такі ціни є нормальними.

В Україні нас поки купують мало, через те, що українці поки не готові до використання такого матеріалу. Ну і питання ціни грає свою роль.

На запуск кампанії на Kickstarter ми витратили $6-7 тисяч. Вони пішли на розробку дизайну та пошук постачальників. Зараз сукню можна купити у п’яти розмірах та різних кольорах. Пізніше будемо створювати і інші фасони.

Читайте також: “Mожна покурити шнурки?” Три історії про те, як побудувати бізнес на коноплях

Вже восьмий успішний проект 

У нас є команда з чотирьох осіб і ми разом працюємо вже шість років. Спочатку займались виготовленням аксесуарів з дерева та шкіри. А потім створювали нові і нові продукти. Ми вже запустили на Kickstarter вісім проектів та допомогли у створення 10-ти проектів. 

Останній – це сукня-трансформер, яку можна одягати в 50-ти різних формах. Тоді на Kickstarter ми зібрали $28,5 тис.

Сукня з переробленого пластику зібрала вже $63 447 майже за перші дні, що значно перевищило наші очікування. 

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Реклама у блогерів не завжди в плюс 

Для популяризації продукту ми використовуємо рекламу у блогерів і ЗМІ. Блогери дають хороший трафік та контент. Бо, рекламуючи продукт, вони роблять круті матеріали, які потім ви можете використовувати. Але важливо розуміти аудиторію блогера. Бо 40 000 підписників у двох блогерів – це зовсім різні люди. Якщо не потрапите саме в свою аудиторію, то просто викинете гроші на вітер.

Ціна за рекламу також різна. Бо одному з блогерів ти можеш заплатити 3000 гривень, а з іншим просто домовитись по бартеру. Тут варто напряму писати блогеру і дізнаватись, скільки коштуватиме реклама саме вашого продукту.

А ще, ми протестували нашу сукню у всіх можливих варіаціях. Дівчина, яка знімала контент для нас в Азії, об’їхала пів світу. Ми отримали багато позитивних фідбеків, що сукня ідеальна саме для подорожей. 

Коментарі

Суспільство

У київському зоопарку народилися три червонокнижні пелікани (ФОТО)

Опубліковано

Українські орнітологи цьогоріч вивели та виростили пташеня рідкісного рожевого пелікана. Ще три пелікани народилися у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Нові птахи в зоопарку

Птахів вивели завдяки новітнім європейським підходам та роботі працівників зоопарку. У закладі вказують, що ці пелікани примхливі та складні у розведенні.

«Вони ще по-дитячому незграбні та вкриті сіреньким пушком і навіть не вміють плавати. Але не сумнівайтеся, буквально за декілька місяців вони стануть неймовірними та величними рожевими красенями — одними з найбільших та найяскравіших птахів української фауни!» — написали в зоопарку.

Наразі пташок годують річковою рибою. Кожен із пеліканів з’їдає до півтора кілограма їжі на день. Прийти до на новонароджених тварин можна у зимовому пташнику нижнього парку КиївЗоо.

Читайте також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Утримання рожевих пеліканів

Рожевих пеліканів сьогодні утримують 109 європейських зоопарків. У 2024 році тільки 12 закладів змогли вивести потомство цього рідкісного птаха.

Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам

Фото: фейсбук-сторінка зоопарку

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Опубліковано

На перонах залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі пасажирів зустрічав святий Миколай та його помічники.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

«Поміж повітряних тривог у прифронтових мільйонниках кожна дитина чекає на дива, і вони трапляються на залізниці. Треба тільки допомогти Миколаю з валізкою… і ще зробити руханку…» — написали в УЗ.

Після вправ святий Миколай передавав дітям подарунки.

Читайте також: 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети

Також 5 грудня уперше відправився третій дитячий вагон у складі потяга №42/41 Дніпро — Трускавець.

Проєкт із дитячими вагонами реалізують у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки уряду Бельгії.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» збільшила ліміт безплатного інтернету в потягах Інтерсіті.

Раніше ми писали, що «Укрзалізниця» відкрила цілодобові «Пункти незламності» на 92 вокзалах України.

Фото: телеграм-канал УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лондоні презентували фільм про ДСНС, який зняв британський режисер

Опубліковано

Документальний фільм «На лінії вогню» про українських рятувальників представив британський фонд Fire Aid разом із Лондонською пожежною бригадою.

Про це повідомили в ДСНС України.

«Фільм став емоційним нагадуванням про важливість міжнародної солідарності у підтримці українських рятувальників, які невпинно працюють, ризикуючи життям, заради порятунку інших», — написали в ДСНС.

Стрічку про роботу ДСНС під час війни зняв режисер Едвард Метьюз після пропозиції від фонду Fire Aid.

Читайте також: Вчаться пиляти дрова та знімати кіно: як режисерка перетворила стару хату на резиденцію для молоді

Фото: сайт ДСНС

Роботу презентували у культурному центрі Сомерсет-хаус. Показ відвідали представники пожежно-рятувальних організацій Британії, міжнародні партнери, дипломати, а також делегація ДСНС України.

Довідка про Fire Aid

Fire Aid допомагає рятувальникам з України уже понад десять років. Після повномасштабного вторгнення сторони посилили співпрацю. За останні три роки фахівці ДСНС отримали пожежні автомобілі, катери, комплекти дихальних апаратів, тепловізійні камери, генератори та засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, що в київському метро українські рятувальники провели масштабні навчання (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі