Суспільство
Як Лондон не скорився німецьким окупантам (ВІДЕО)
Вони перемогли у війні, переживши бомбардування енергомереж, портів і мирних кварталів, темряву і загибель близьких, дефіцит їжі й пального.
Під час Другої світової німці намагалися зламати британців так само, як росіяни намагаються знищити нас.
Про надихаючий приклад наших союзників розповідає ШоТам.
Британці пережили блекаут під час Другої світової
Бомбардування, тисячі жертв, блекаут: британці це теж пережили і не скорилися. Під час Другої світової німці застосували ту саму тактику, що й росіяни тепер.
Гуркіт літаків і вибухи обірвали сон лондонців 7 вересня 1940 року. Усе відбувалося за знайомим нам до болю сценарієм: спочатку німці бомбили порти, аби підірвати економіку Британії. Марно.
Відтак окупанти вдалися до бомбардування мирних кварталів Лондона. Жахіття тривало з вересня до травня. Німці скинули на Лондон понад 6 000 тонн бомб.
Будівлі руйнували вщент, пожежі охоплювали цілі райони, люди гинули тисячами. Гітлер вимагав капітуляції британців і виходу з війни.
Читайте також: Будуємо з нічого. На Хмельниччині переселенці зводять «дім зі сміття» зі знахідок на звалищі
Він сподівався, що змерзлі та зломлені люди здадуться. Однак цей народ не лише відмовлявся капітулювати, а й жив щосили: зранку ворожий обстріл, а потім газети від листоноші та сніданок серед руїн.
Далі робота, ланч за розкладом, а ввечері… концерт. Аби прогодуватися, на дахах бомбосховищ британці вирощували овочі. Та висаджували квіти, щоб поліпшити настрій.
Через блекаут після заходу сонця життя людей ускладнювалось. Англійці падали з мостів, потрапляли під колеса автобусів.
Був дефіцит пального та продуктів
Не оминув Велику Британію й дефіцит пального та продуктів. Однак навіть у ці найтемніші дні народ не піддавався зневірі. Та, попри безліч суперечностей у суспільстві, зміг об’єднатися.
Що більше англійців бомбили, то злішими та згуртованішими вони ставали. І врешті-решт британські льотчики розбили німецькі Люфтваффе.
Британія не скорилася і врешті опинилася серед переможців. А наразі є однією з найвпливовіших країн світу, яка тепер допомагає й нам.
Нагадаємо, Британія показала тренування українських воїнів у засніженій Англії.
Окрім того, Велика Британія відправила ЗСУ нову партію високоточних ракет Brimstone 2.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі