Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n 49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n

Суспільство

7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Опубліковано

Кількість відходів росте величезними темпами і з’являється все більше ініціатив пов’язаних з другим життям старих речей. Таке поняття як upcycling становить філософію багатьох закордонних брендів, які створюють одяг, аксесуари, домашній текстиль та інші речі з вторинної сировини. До них вже приєдналися і українські виробники. Те, що ми викидаємо на смітник, тим самим забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей.

Пропонуємо вам почитати підбірку українських брендів, які дарують старим речам нове життя.

RCR Khomenko – сорочки з старого одягу та штор

RCR Khomenko – еко-марка, заснована київською дизайнеркою Ясею Хоменко. Дівчина пропагує тему етичної моди, використовує у роботі виключно вінтажні тканини і щиро захоплюється світом секонд-хенду, часто називаючи його джерелом свого натхнення.

Речі з колекції бренду RCR Khomenko виготовлені із старого одягу, меблевої оббивки і штор. Дизайнерка блукає по “блошиному ринку” чи секонд хендам і шукає там речі, які потім пускає у хід.

Кожна річ бренду RCR Khomenko є справді унікальною, тому що існує в одному єдиному екземплярі. Речі зроблені якісним друком і є екологічними, тому що дизайнерка не працює зі шкірою та хутром.

У асортименті магазину є сорочки з яскравими принтами-ілюстраціями, вартістю 1980 та 1480 гривень, а також сорочки з коротким рукавом, які можна придбати за 2500 гривень.

Щось Цікаве – підсвічники з використаних пляшок

Це Львівський творчий простір. Тут можна не тільки купити посуд, домашній декор із скла, а й насолодитись філіжанкою кави та подивитись цікавий фільм.

А ще майстри пропонують речі з лінійки “ArtRecycling”. Це підсвічники, серветниці, тарілки, ємності для зберігання круп, які зроблені зі старих пляшок та банок.  

Коли використані пляшки потрапляють у майстерню, то проходять кілька етапів дезінфекції, при високій температурі вироби “печуться” у спеціально обладнаній муфельній печі, після чого майстри формують з них той чи інший предмет.

Майстри попереджають: «Кожен раз, викидаючи пляшку, – згадайте, що арт-майстерня «Щось цікаве» може зробити з неї щось нове!».

Ціна таких виробів стартують від 100 гривень за спечену пляшку, яка може послужити як посуд чи декор, та до 650 гривень за світильник.

Zelenew – декор для дому з пластику

Zelenew – це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику, шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.

Майстерня Zelenew також створює обладнання, яке допомагає одноразовому пластику знову служити людям. Це невелике виробництво переробляє пластикові відходи у нові продукти одразу, минаючи складні і затратні технологічні процеси.

Автори позиціонують Zelenew, як соціально відповідальний бізнес, об’єднуючи позитивний вплив на довкілля та можливість розвивати свою власну справу.

На сторінці бренду у Facebook можна купити мильницю за 50 гривень, контейнер для канцелярії за 120 гривень, плетені миски від 200 до 480 гривень.

PAPINARUBASHKA – блокноти зі старої сорочки

Це upcycling-майстерня, де створюються вручну авторські, дизайнерські блокноти з вінтажних тканин.

В основі блокнота лежить вручну зшитий блок з якісного паперу та обкладинка з тканини, яка раніше слугувала для інших цілей: сорочки, штори, скатерть та інший текстиль. Ці речі майстри знаходять на барахолках, секонд хендах або горищах. І з старої “папіної рубашки” можна створити новий унікальний блокнот.

Таким чином кожен тираж і серія блокнотів є першою і останньою. З однієї вінтажної речі можна створити 4-5 блокнотів і в подальшому серії ніколи не повторюються.

Такі блокноти з вашої старої сорочки можуть коштувати в середньому 450 гривень.

Armchairity – нові меблі на благодійність

Armchairity – це проект реставрації старих крісел від київської дизайнерки Насті Жеребецької. Дівчина шукає вінтажні крісла, повністю їх переробляє, залишаючи тільки дерев’яний каркас, і дає їм нове життя.

Дизайнерка шукає переважно крісла, які були виготовлені не пізніше 80-х років,  бо після вже почався масовий промдизайн, а у 60-70-х роках можна знайти щось особливе, що справді варте уваги.

Настя шукає крісла по всій Україні та на різних сайтах. Якщо люди розуміють, що їх меблі підуть на реконструкцію, то, за словами дизайнерки, ставлять ціни 5000 гривень. А у когось крісла просто збирають пил у гаражі, тому продають за 200-300 гривень.

25 % від продажу реставрованих крісел дівчина жертвує у фонд Starenki, який забезпечує людей похилого віку продуктами харчування та послугами з догляду.

UliUlia – сумки з вторинної сировини

Цей бренд виготовляє аксесуари з матеріалів, що вже були в ужитку. Це можуть бути клатчі, сумки, рюкзаки з так званої “вінтажної” шкіри.

У UliUlia переконані, що використання старих речей, як сировину дозволить більш раціонально використовувати природні ресурси та знизити шкідливі викиди у атмосферу.

Бренд UliUlia використовує шкіру, замшу, вовну, льон, денім, які уже були використані раніше. Кожен екземпляр аксесуару робиться вручну, і орієнтується на деталі, тому сумки бренду мають унікальну підкладку з натуральних матеріалів.

Сумки та клатчі від бренду UliUlia можна придбати за 600- 1200 гривень залежно від моделі, рюкзак – від 670 до 2000 гривень, а поясні сумки – за 690 гривень.

Hi! Legs – реставрація старого взуття для нужденних

Український взуттєвий бренд Hi! Legs (створений на базі українського бренду вишитого одягу Etnodim) обмінює старе жіноче та чоловіче взуття будь-якої марки на нову пару зі знижкою 25%.  Команда бренду збирає та реставрує старе взуття і віддає безкоштовно людям, які цього потребують: студенти з малозабезпечених сімей або працівники з низьким рівнем доходу, які не мають можливості придбати якісне взуття.

Взуття може бути як новим, так і ношеним, мати незначне пошкодження, або вклеєну підошву. Головне, щоб воно було з якісного матеріалу, яке можна відреставрувати та віддати, зробивши трохи щасливішим іншу людину.

Для обміну не підійде взуття з неякісного шкірозамінника, високі підбори, домашні капці, в’єтнамки та інше дешеве взуття, яке не придатне для реставрації.

Охочі отримати безкоштовне взуття повинні заповнити анкету на сайті та пояснити, чому саме вам воно потрібно. Основна ідея бренду полягає в тому, щоб заохотити людей допомагати один одному. Hi! Legs надає можливість не тільки придбати новеньку пару зі знижкою, а й долучитись до гарної справи.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі