Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n 49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n

Суспільство

7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кількість відходів росте величезними темпами і з’являється все більше ініціатив пов’язаних з другим життям старих речей. Таке поняття як upcycling становить філософію багатьох закордонних брендів, які створюють одяг, аксесуари, домашній текстиль та інші речі з вторинної сировини. До них вже приєдналися і українські виробники. Те, що ми викидаємо на смітник, тим самим забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей.

Пропонуємо вам почитати підбірку українських брендів, які дарують старим речам нове життя.

RCR Khomenko – сорочки з старого одягу та штор

RCR Khomenko – еко-марка, заснована київською дизайнеркою Ясею Хоменко. Дівчина пропагує тему етичної моди, використовує у роботі виключно вінтажні тканини і щиро захоплюється світом секонд-хенду, часто називаючи його джерелом свого натхнення.

Речі з колекції бренду RCR Khomenko виготовлені із старого одягу, меблевої оббивки і штор. Дизайнерка блукає по “блошиному ринку” чи секонд хендам і шукає там речі, які потім пускає у хід.

Кожна річ бренду RCR Khomenko є справді унікальною, тому що існує в одному єдиному екземплярі. Речі зроблені якісним друком і є екологічними, тому що дизайнерка не працює зі шкірою та хутром.

У асортименті магазину є сорочки з яскравими принтами-ілюстраціями, вартістю 1980 та 1480 гривень, а також сорочки з коротким рукавом, які можна придбати за 2500 гривень.

Щось Цікаве – підсвічники з використаних пляшок

Це Львівський творчий простір. Тут можна не тільки купити посуд, домашній декор із скла, а й насолодитись філіжанкою кави та подивитись цікавий фільм.

А ще майстри пропонують речі з лінійки “ArtRecycling”. Це підсвічники, серветниці, тарілки, ємності для зберігання круп, які зроблені зі старих пляшок та банок.  

Коли використані пляшки потрапляють у майстерню, то проходять кілька етапів дезінфекції, при високій температурі вироби “печуться” у спеціально обладнаній муфельній печі, після чого майстри формують з них той чи інший предмет.

Майстри попереджають: «Кожен раз, викидаючи пляшку, – згадайте, що арт-майстерня «Щось цікаве» може зробити з неї щось нове!».

Ціна таких виробів стартують від 100 гривень за спечену пляшку, яка може послужити як посуд чи декор, та до 650 гривень за світильник.

Zelenew – декор для дому з пластику

Zelenew – це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику, шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.

Майстерня Zelenew також створює обладнання, яке допомагає одноразовому пластику знову служити людям. Це невелике виробництво переробляє пластикові відходи у нові продукти одразу, минаючи складні і затратні технологічні процеси.

Автори позиціонують Zelenew, як соціально відповідальний бізнес, об’єднуючи позитивний вплив на довкілля та можливість розвивати свою власну справу.

На сторінці бренду у Facebook можна купити мильницю за 50 гривень, контейнер для канцелярії за 120 гривень, плетені миски від 200 до 480 гривень.

PAPINARUBASHKA – блокноти зі старої сорочки

Це upcycling-майстерня, де створюються вручну авторські, дизайнерські блокноти з вінтажних тканин.

В основі блокнота лежить вручну зшитий блок з якісного паперу та обкладинка з тканини, яка раніше слугувала для інших цілей: сорочки, штори, скатерть та інший текстиль. Ці речі майстри знаходять на барахолках, секонд хендах або горищах. І з старої “папіної рубашки” можна створити новий унікальний блокнот.

Таким чином кожен тираж і серія блокнотів є першою і останньою. З однієї вінтажної речі можна створити 4-5 блокнотів і в подальшому серії ніколи не повторюються.

Такі блокноти з вашої старої сорочки можуть коштувати в середньому 450 гривень.

Armchairity – нові меблі на благодійність

Armchairity – це проект реставрації старих крісел від київської дизайнерки Насті Жеребецької. Дівчина шукає вінтажні крісла, повністю їх переробляє, залишаючи тільки дерев’яний каркас, і дає їм нове життя.

Дизайнерка шукає переважно крісла, які були виготовлені не пізніше 80-х років,  бо після вже почався масовий промдизайн, а у 60-70-х роках можна знайти щось особливе, що справді варте уваги.

Настя шукає крісла по всій Україні та на різних сайтах. Якщо люди розуміють, що їх меблі підуть на реконструкцію, то, за словами дизайнерки, ставлять ціни 5000 гривень. А у когось крісла просто збирають пил у гаражі, тому продають за 200-300 гривень.

25 % від продажу реставрованих крісел дівчина жертвує у фонд Starenki, який забезпечує людей похилого віку продуктами харчування та послугами з догляду.

UliUlia – сумки з вторинної сировини

Цей бренд виготовляє аксесуари з матеріалів, що вже були в ужитку. Це можуть бути клатчі, сумки, рюкзаки з так званої “вінтажної” шкіри.

У UliUlia переконані, що використання старих речей, як сировину дозволить більш раціонально використовувати природні ресурси та знизити шкідливі викиди у атмосферу.

Бренд UliUlia використовує шкіру, замшу, вовну, льон, денім, які уже були використані раніше. Кожен екземпляр аксесуару робиться вручну, і орієнтується на деталі, тому сумки бренду мають унікальну підкладку з натуральних матеріалів.

Сумки та клатчі від бренду UliUlia можна придбати за 600- 1200 гривень залежно від моделі, рюкзак – від 670 до 2000 гривень, а поясні сумки – за 690 гривень.

Hi! Legs – реставрація старого взуття для нужденних

Український взуттєвий бренд Hi! Legs (створений на базі українського бренду вишитого одягу Etnodim) обмінює старе жіноче та чоловіче взуття будь-якої марки на нову пару зі знижкою 25%.  Команда бренду збирає та реставрує старе взуття і віддає безкоштовно людям, які цього потребують: студенти з малозабезпечених сімей або працівники з низьким рівнем доходу, які не мають можливості придбати якісне взуття.

Взуття може бути як новим, так і ношеним, мати незначне пошкодження, або вклеєну підошву. Головне, щоб воно було з якісного матеріалу, яке можна відреставрувати та віддати, зробивши трохи щасливішим іншу людину.

Для обміну не підійде взуття з неякісного шкірозамінника, високі підбори, домашні капці, в’єтнамки та інше дешеве взуття, яке не придатне для реставрації.

Охочі отримати безкоштовне взуття повинні заповнити анкету на сайті та пояснити, чому саме вам воно потрібно. Основна ідея бренду полягає в тому, щоб заохотити людей допомагати один одному. Hi! Legs надає можливість не тільки придбати новеньку пару зі знижкою, а й долучитись до гарної справи.

Суспільство

Українську стрічку «Люксембург, Люксембург» покажуть у Японії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Японії в межах Тижня європейського кіно покажуть фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Держкіно.

«EU FILM DAYS 2023 цьогоріч святкують своє 20-річчя, тож покажуть фільми 24 країн-членів ЄС у чотирьох містах Японії: Токіо, Кіото, Хіросіма та Фукуока. В межах Тижня європейського кіно пройде спецпоказ фільму «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в Токіо показ української стрічки відбудеться 2 та 11 червня у Національному кіноархіві Японії. Також кіно демонструватимуть 20 червня та 12 липня у Музеї Кіото, а 12 та 27 серпня фільм покажуть у Публічній бібліотеці міста Фукуока.

Про фільм «Люксембург, Люксембург»

«Люксембург, Люксембург» – другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча, відомого глядачам за комедією «Мої думки тихі». Фільм брав участь у конкурсі «Горизонти» на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, а 13 квітня стрічка вийшла у всеукраїнський прокат. 

Читайте такожЯк тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс

Фільм розповідає про двох братів-близнюків з міста Лубни, які дізнаються про хворобу давно зниклого батька та вирушають на його пошуки до Європи. Головних героїв зіграли Аміл та Раміл Насірови – учасники відомого гурту «Курган і Agregat».

Нагадаємо, у липні 2023 року в японських кінотеатрах покажуть українську історичну драму «Щедрик».

Також ми розповідали, що два українські фільми здобули перемогу на кінофестивалі у Клівленді.

Фото: кадр із фільму

Читати далі

Суспільство

Вісім країн приєднались до «коаліції винищувачів» для України. Які саме

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вісім країн Європи приєднались до «коаліції винищувачів». Вони допомагатимуть навчати українських пілотів.

Про це повідомив заступник голови ОП Ігор Жовква.

«Оформилася основа Європейської частини Коаліції за участю вже восьми країн (невдовзі буде більше): Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Данії, Швеції, Бельгії, Португалії і Франції», — написав Жовква.

Зазначається, що досягнуті домовленості дозволяють розраховувати на конкретні рішення щодо обсягів і механізму підготовки пілотів та іншого персоналу. До того ж тепер «коаліція» не обмежується лише винищувачами F-16.

Читайте також10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Довідка

Коаліція винищувачів – неформальна організація, створена для взаємодії країн, які передають винищувачі для України. 16 травня 2023 року Велика Британія, Нідерланди та Франція оголосили, що створюють «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16.

Нагадаємо, Україна почала розробляти програму розвитку авіації у зв’язку з переходом на нові типи літаків.

Крім того, з’явилася інформація, що тренування українських пілотів на винищувачах F-16 вже розпочалися.

Фото: wikimedia.org

Читати далі

Суспільство

Кияни закликають захистити від забудови Галерний остів у Голосіївському районі міста

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кияни створили петицію із закликом захистити Галерний острів від забудови та створити пам’ятку природи «Ліс орхідей» в урочищі Покол.

Про це повідомляє ШоТам.

Автор петиції Михайло Погребиський зазначив, що Галерний острів та урочище Покол складають неподільну екосистему Голосіївського району, що за своєю цінністю не поступається таким об’єктам природно-заповідного фонду, як Жуків острів та Лиса гора.

Він додав, що острів Галерний є оазисом біорізноманіття та прихистком для багатьох видів рослин і тварин, включаючи рідкісні та охоронювані види.

«Нині боротьба за Галерний острів та Покол знову загострилася. Депутат Київради Ксенія Семенова спільно з Київським еколого-культурним центром підготувала та зареєструвала проєкт рішення Київської міської ради про створення пам’ятки природи “Ліс орхідей” площею 45 га в урочищі Покол. Однак, забудовником організовано шалений спротив узгодженню цього проєкту рішення в Київраді та КМДА», – написав Михайло Погребиський.

Читайте також«Ми не будівельники, але нас тисячі». Хто відбудовує Україну? Чотири ініціативи, що повертають життя в деокуповані регіони

Автор петиції закликав створити пам’ятку природи «Ліс орхідей» в урочищі Покол та не допустити забудову Галерного острова.

Довідка

Галерний острів – дніпровський острів у Голосіївському районі Києва. Омивається затоками Галерною та Миколайчик та озером Єрик.

Острів поєднаний перешийком з правим берегом на північному сході, тому може вважатися півостровом. Крім того, поєднаний з сушею ще трьома дамбами. На острові є причал, пляж та рятувальна станція.

Нагадаємо, у Голосіївському районі Києва оголосили зоологічною пам’яткою «Гай хижих птахів» та ботанічною пам’яткою «Заплаву орхідей».

Крім того, у Дніпровському районі Києва розпочали висаджувати найбільший квітник-панно Лівобережжя.

Фото: petition.kyivcity.gov.ua

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Додати 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення