Суспільство
В Україні заснували літературну премію за найкращі історичні твори
На Вінниччині заснували Всеукраїнську літературну премію імені Миколи Рябого за найкращий літературний твір історичної тематики.
Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення голови Вінницької організації Національної спілки письменників Вадима Вітковського.
Відомо, що премія буде щорічною. Нагороджуватимуть за поеми, оповідання, повісті, романи і п’єси, видані, опубліковані чи поставлені на сцені.
Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
Лауреатові вручатимуть грошову премію, диплом установленого зразка щороку, до 7 грудня, дня народження видатного українського письменника і патріота Миколи Рябого.
Твори на здобуття премії прийматимуть щорічно до 1 листопада на адресу Вінницької обласної організації НСПУ.
Читайте також: Книги для дітей з аутизмом: як «ДивоГра» рятує український ринок від браку інклюзивної літератури
Довідка
Микола Рябий – вінничанин, відомий письменник, автор першого в Україні роману про героїв Крут «Ще не вмерла Україна», двічі номінувався на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. У доробку понад 30 повістей та романів, що оповідають про історичне минуле України та становлення її державності. Зокрема «33-й. Маленька повість про великий голод» і роман «Упала звізда Полин», присвячені аварії на ЧАЕС. Романи «Облава на озброєного вовка» і «Вервольф. Хроніка «озброєних вовків» розповідають про будівництво ставки Гітлера під Вінницею та боротьбу з нацизмом.
Письменник також упорядкував подорожній щоденник Павла Халебського «Україна — земля козаків» про подорож «православного патріарха Антиохійського і Всього Сходу Макарія ІІІ з Халеба до Московії й на зворотному шляху через Русь-Україну за урядування христолюбивого й хороброго гетьмана Богдана Хмельницького».
Читайте також: Монах-блогер Падре Серж: як священник на Тернопільщині підкорив YouTube
Нагадаємо, українська письменниця стала фіналісткою премії «Посол нової Європи».
Як ми повідомляли раніше, оприлюднили перелік найкращих українських книжок 2020 року.
Головне фото: nikopol.city.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі