Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів

Опубліковано

Напевно в кожного з нас є улюблені книги, які час від часу перечитуємо та знаходимо нові сенси. Однак більшість книжок нерушійно стоїть на полицях та припадають пилом. Якщо вирішили влаштувати генеральне прибирання та позбутися непотрібної літератури, радимо не викидати її, а подарувати друге життя.

Ми зібрали варіанти, куди можна прилаштувати старі книги. Благодійні організації, онлайн-сейлзи, бібліотеки, соціальні магазини, полиці буккросингу чекають на ваші томики.

Буккросинг

«Вільні» полиці можуть зустрітися в парку, кав’ярні, метро. Фото: Facebook-сторінка Книжковий гербарій

Буккросинг — це всесвітньо відомий обмін книгами. Принцип ініціативи доволі простий: людина безкоштовно бере почитати книжку, натомість залишає свою в точці обміну. Так література «подорожують» з рук в руки та знаходять своїх книголюбів.

Читайте також: Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!

Місце для обміну з полицею може бути де завгодно: в антикафе, книгарнях, кав’ярнях, бібліотеках, музеях, магазинах, метро та навіть сервісних центрах МВС. Головний сайт проєкту, де можна відстежити книжку — Bookcrossing.com. А в соцмережах зможете знайти групи буккросингу в вашому місті. Наприклад, в Креативному просторі «Часопис», що в Києві, організували для буккросингу цілу шафу книг.

Бібліотеки вашого міста

Місцеві бібліотеки, наприклад, шкільні або районні також приймають непотрібну літературу в гарному стані, але в них є свої вимоги, про які краще дізнатися заздалегідь. Можливо, обрана вами бібліотека взагалі не приймає книжки, яких вирішили позбутися.

Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років

Подарувати книгам справжній будинок можна також у бібліотеках, які знаходяться в лікарнях та геріатричних центрах. Власна бібліотека є, наприклад, в Звенигородському будинку-інтернату для інвалідів та престарілих, що на Черкащині.

Бібліотека в Звенигородському будинку -інтернаті для інвалідів та престарілих. Фото: Facebook-сторінка закладу

Зазвичай в таких закладах немає особливих вимог до літератури. Головне, щоб книга була в гарному стані, цікава для людей похилого віку та хворих. Це може бути фентезі, романи, детективи та пізнавальні журнали.

До речі, в бібліотеках також може діяти послуга буккросингу, тобто є вільні стелажі для книгообміну.

Продати онлайн

куди віддати старі книги
Фото: Facebook-сторінка платформи «Мурахи»

В Україні працює благодійна торгова платформа «Murahy.com», на якій можна продати або купити уживану річ в хорошому стані. Окрім одягу, побутових речей, музичних інструментів продають також книги. Продавець сам ставить ціну на товар для звичайних покупців, але прибуток з продажу автоматично спрямовується на благодійність.

Попрощатися з книгами можна на книжковому маркетплейсі «Bookstock». Це спеціалізований майданчик для продажу і покупки літератури всіх видів. Сервіс не обмежує користувача у кількості книжок, які можна розмістити на книжковій дошці оголошень bookstock.net.

У Facebook працює найбільша українська онлайн-барахолка Віддам Продам | Подарую. Там можна віддати, продати та подарувати все, що не заборонено правилами Facebook, в тому числі книжки.

Віддати до благодійних організацій

старі книги
Фото: Facebook-сторінка благодійного фонду Дарини Жолдак

Дитячі будинки та притулки тимчасового перебування, будинки для людей похилого віку, реабілітаційні центри завжди потребують вживаного одягу, взуття в хорошому стані та книжок. Зазвичай, нужденними опікуються благодійні фонди, тому можна зробити добру справу та передати непотрібну стосу книг одному з фондів, що нижче.

Червоний Хрест України. Організація має осередки майже в кожному місті країни та приймає речі для потребуючих: одяг, взуття та предмети домашнього вжитку. А також книги, особливо дитячі. Їх відправлять до дитячих будинків міста і області. На офіційному сайті організації є список адрес, за якими можна звертатися у вашому місті.

«Фундацiя Дарина Жолдак». З 2015 року благодійна організація підтримує дитячі бібліотеки проєктом «100 тисяч книг для сільських бібліотек». Популяризує читання серед дітей і молоді через «Книжкобус». Це сучасна пересувна бібліотека з цікавими книгами, для дітей та дорослих. Приєднатися до ініціативи можна, передавши коробку з книгами за адресою вул. Велика Васильківська, 5, оф. 27 (Fedoriv Hub).

Читайте також: Почуй голос іншого: серія подкастів про успішні тексти та книжковий ринок

Можна також долучитись до постійної акції фонду зі збору книг в офісах українських компаній «Книжкові ангели». Зібрані книжки поповнять фонди сільських бібліотек. Там будуть раді бачити нову художню дитячу літературу українською, англійською та російською мовами. А також енциклопедії, бізнес та навчальну літературу.

Благодійний фонд РОКАДА. Опікується переселенцями та іноземними біженцями. Приймають для подальшої роздачі пожертву у вигляді харчових продуктів для дорослих та дітей, одягу та взуття, дитячих іграшок та книг.

Спільнота взаємодії «Емаус-Оселя». Діяльність спільноти спрямована на допомогу безпритульним людям. Тут збирають непотрібний одяг, взуття, книги, посуд та інші речі. Для цього у Львові обладнано 22 контейнери, куди цілодобово можна приносити речі. Адреси є за посиланням.

Соціальні магазини та крамниці вживаних книг

Фото: Facebook-сторінка благодійного магазину «Ласка»

У столиці займається благодійністю і збирає вживані речі соціальний магазин «Ласка». Одну частину одягу, яку приносять люди, віддають на благодійність, а іншу – залишають в магазині та продають. Виручені кошти йдуть на підтримку соціальних проєктів.

Ласка» не обмежується тільки одягом: сюди приносять вінілові платівки, стару фототехніку, предмети інтер’єру та книги. Приймають класичну літературу, сучасний фікшн та нон-фікшн, книги іноземними мовами.

Коментарі

Суспільство

Громада на Київщині повністю переробила сміття, яке залишилося після руйнувань російською армією

Опубліковано

Бучанська громада завершила перероблення будівельного сміття, яке утворилося внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Це перша громада на Київщині, яка повністю переробила сміття.

Про це повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

«Реалізація цього проєкту — яскравий приклад того, як громада може ефективно долати наслідки воєнних руйнувань. Ми готові ділитися досвідом з іншими громадами, аби сприяти повоєнній відбудові України», — написав Анатолій Федорук

Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)

Менш ніж за рік фахівці переробили 75 тисяч кубів будівельного сміття. Цей проєкт Бучанська міська рада реалізувала спільно з ПРООН в Україні, які забезпечили громаду необхідним обладнанням та провели професійне навчання фахівців.

Нагадаємо, що на Київщині створять 69 осередків для вивчення предмета «Захист України» з оновленою програмою.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Стала ковалькою після того, як чоловік вступив до Сил оборони: історія Марії Кобець

Опубліковано

Марія Кобець стала ковалькою замість чоловіка. Жінка полишила роботу в музеї, коли того мобілізували на війну. Щоб кузня не занепала, жінка навчилася розпалювати горно та працювати лещатами, і сама викувала вже понад 100 виробів. Повне відео про історію жінки дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)

Історія Марії Кобець

Марія Кобець працювала науковою співробітницею в Чернігівському обласному історичному музеї. У 2018 році пішла в декретну відпустку — тоді в неї народився син Олег. Під час декрету допомагала чоловікові відкрити власну кузню. Андрій кував вироби, а марія знімала відео для соцмереж. І час від часу піддивлялася за роботою чоловіка з ковадлом, щоби й самій щось змайструвати в майбутньому.

Фото: ютуб-канал ШоТам

Та в червні 2022 року Андрій пішов захищати Україну. Водночас Марії лишався місяць до виходу з декрету. Але вона не могла змиритися, що кузня стоятиме зачинена.

Повне відео про нову роботу Марії можете переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що айтівець та архітекторка успадкували яблуневий сад на десять гектарів та впроваджують інноваційні методи ведення господарства.

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)

Опубліковано

За вересень у Києві демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок, які розмістили з порушеннями вимог дизайн-коду.

Про це повідомили в управлінні з питань реклами КМДА

Демонтажі здійснювалися на вулицях Клавдіївській, Антоновича, Анни Ахматової, Єлизавети Чавдар, Преображенській та за іншими адресами міста. Найбільше конструкцій прибрали у Дарницькому районі — понад 500.

Читайте також: У Києві презентували документальний фільм, присвячений роботі військових капеланів у ЗСУ

Фото: фейсбук-сторінка Київреклама

«Загалом за вересень місто очистили від 11500 квадратних метрів реклами. Хочемо, щоб кількість незаконних конструкцій зменшувалася, а частка законних — зростала. Для цього необхідно дотримуватися дизайн-коду, який діє у місті. До того ж тепер стало легше отримати документ на вивіску (конструкцію площею до 3 квадратних метрів), адже відновив свою роботу онлайн-сервіс з оформлення», — написали в управлінні з питань реклами.

Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення