Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів

Опубліковано

Напевно в кожного з нас є улюблені книги, які час від часу перечитуємо та знаходимо нові сенси. Однак більшість книжок нерушійно стоїть на полицях та припадають пилом. Якщо вирішили влаштувати генеральне прибирання та позбутися непотрібної літератури, радимо не викидати її, а подарувати друге життя.

Ми зібрали варіанти, куди можна прилаштувати старі книги. Благодійні організації, онлайн-сейлзи, бібліотеки, соціальні магазини, полиці буккросингу чекають на ваші томики.

Буккросинг

«Вільні» полиці можуть зустрітися в парку, кав’ярні, метро. Фото: Facebook-сторінка Книжковий гербарій

Буккросинг — це всесвітньо відомий обмін книгами. Принцип ініціативи доволі простий: людина безкоштовно бере почитати книжку, натомість залишає свою в точці обміну. Так література «подорожують» з рук в руки та знаходять своїх книголюбів.

Читайте також: Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!

Місце для обміну з полицею може бути де завгодно: в антикафе, книгарнях, кав’ярнях, бібліотеках, музеях, магазинах, метро та навіть сервісних центрах МВС. Головний сайт проєкту, де можна відстежити книжку — Bookcrossing.com. А в соцмережах зможете знайти групи буккросингу в вашому місті. Наприклад, в Креативному просторі «Часопис», що в Києві, організували для буккросингу цілу шафу книг.

Бібліотеки вашого міста

Місцеві бібліотеки, наприклад, шкільні або районні також приймають непотрібну літературу в гарному стані, але в них є свої вимоги, про які краще дізнатися заздалегідь. Можливо, обрана вами бібліотека взагалі не приймає книжки, яких вирішили позбутися.

Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років

Подарувати книгам справжній будинок можна також у бібліотеках, які знаходяться в лікарнях та геріатричних центрах. Власна бібліотека є, наприклад, в Звенигородському будинку-інтернату для інвалідів та престарілих, що на Черкащині.

Бібліотека в Звенигородському будинку -інтернаті для інвалідів та престарілих. Фото: Facebook-сторінка закладу

Зазвичай в таких закладах немає особливих вимог до літератури. Головне, щоб книга була в гарному стані, цікава для людей похилого віку та хворих. Це може бути фентезі, романи, детективи та пізнавальні журнали.

До речі, в бібліотеках також може діяти послуга буккросингу, тобто є вільні стелажі для книгообміну.

Продати онлайн

куди віддати старі книги
Фото: Facebook-сторінка платформи «Мурахи»

В Україні працює благодійна торгова платформа «Murahy.com», на якій можна продати або купити уживану річ в хорошому стані. Окрім одягу, побутових речей, музичних інструментів продають також книги. Продавець сам ставить ціну на товар для звичайних покупців, але прибуток з продажу автоматично спрямовується на благодійність.

Попрощатися з книгами можна на книжковому маркетплейсі «Bookstock». Це спеціалізований майданчик для продажу і покупки літератури всіх видів. Сервіс не обмежує користувача у кількості книжок, які можна розмістити на книжковій дошці оголошень bookstock.net.

У Facebook працює найбільша українська онлайн-барахолка Віддам Продам | Подарую. Там можна віддати, продати та подарувати все, що не заборонено правилами Facebook, в тому числі книжки.

Віддати до благодійних організацій

старі книги
Фото: Facebook-сторінка благодійного фонду Дарини Жолдак

Дитячі будинки та притулки тимчасового перебування, будинки для людей похилого віку, реабілітаційні центри завжди потребують вживаного одягу, взуття в хорошому стані та книжок. Зазвичай, нужденними опікуються благодійні фонди, тому можна зробити добру справу та передати непотрібну стосу книг одному з фондів, що нижче.

Червоний Хрест України. Організація має осередки майже в кожному місті країни та приймає речі для потребуючих: одяг, взуття та предмети домашнього вжитку. А також книги, особливо дитячі. Їх відправлять до дитячих будинків міста і області. На офіційному сайті організації є список адрес, за якими можна звертатися у вашому місті.

«Фундацiя Дарина Жолдак». З 2015 року благодійна організація підтримує дитячі бібліотеки проєктом «100 тисяч книг для сільських бібліотек». Популяризує читання серед дітей і молоді через «Книжкобус». Це сучасна пересувна бібліотека з цікавими книгами, для дітей та дорослих. Приєднатися до ініціативи можна, передавши коробку з книгами за адресою вул. Велика Васильківська, 5, оф. 27 (Fedoriv Hub).

Читайте також: Почуй голос іншого: серія подкастів про успішні тексти та книжковий ринок

Можна також долучитись до постійної акції фонду зі збору книг в офісах українських компаній «Книжкові ангели». Зібрані книжки поповнять фонди сільських бібліотек. Там будуть раді бачити нову художню дитячу літературу українською, англійською та російською мовами. А також енциклопедії, бізнес та навчальну літературу.

Благодійний фонд РОКАДА. Опікується переселенцями та іноземними біженцями. Приймають для подальшої роздачі пожертву у вигляді харчових продуктів для дорослих та дітей, одягу та взуття, дитячих іграшок та книг.

Спільнота взаємодії «Емаус-Оселя». Діяльність спільноти спрямована на допомогу безпритульним людям. Тут збирають непотрібний одяг, взуття, книги, посуд та інші речі. Для цього у Львові обладнано 22 контейнери, куди цілодобово можна приносити речі. Адреси є за посиланням.

Соціальні магазини та крамниці вживаних книг

Фото: Facebook-сторінка благодійного магазину «Ласка»

У столиці займається благодійністю і збирає вживані речі соціальний магазин «Ласка». Одну частину одягу, яку приносять люди, віддають на благодійність, а іншу – залишають в магазині та продають. Виручені кошти йдуть на підтримку соціальних проєктів.

Ласка» не обмежується тільки одягом: сюди приносять вінілові платівки, стару фототехніку, предмети інтер’єру та книги. Приймають класичну літературу, сучасний фікшн та нон-фікшн, книги іноземними мовами.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі