Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів

Опубліковано

Напевно в кожного з нас є улюблені книги, які час від часу перечитуємо та знаходимо нові сенси. Однак більшість книжок нерушійно стоїть на полицях та припадають пилом. Якщо вирішили влаштувати генеральне прибирання та позбутися непотрібної літератури, радимо не викидати її, а подарувати друге життя.

Ми зібрали варіанти, куди можна прилаштувати старі книги. Благодійні організації, онлайн-сейлзи, бібліотеки, соціальні магазини, полиці буккросингу чекають на ваші томики.

Буккросинг

«Вільні» полиці можуть зустрітися в парку, кав’ярні, метро. Фото: Facebook-сторінка Книжковий гербарій

Буккросинг — це всесвітньо відомий обмін книгами. Принцип ініціативи доволі простий: людина безкоштовно бере почитати книжку, натомість залишає свою в точці обміну. Так література «подорожують» з рук в руки та знаходять своїх книголюбів.

Читайте також: Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!

Місце для обміну з полицею може бути де завгодно: в антикафе, книгарнях, кав’ярнях, бібліотеках, музеях, магазинах, метро та навіть сервісних центрах МВС. Головний сайт проєкту, де можна відстежити книжку — Bookcrossing.com. А в соцмережах зможете знайти групи буккросингу в вашому місті. Наприклад, в Креативному просторі «Часопис», що в Києві, організували для буккросингу цілу шафу книг.

Бібліотеки вашого міста

Місцеві бібліотеки, наприклад, шкільні або районні також приймають непотрібну літературу в гарному стані, але в них є свої вимоги, про які краще дізнатися заздалегідь. Можливо, обрана вами бібліотека взагалі не приймає книжки, яких вирішили позбутися.

Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років

Подарувати книгам справжній будинок можна також у бібліотеках, які знаходяться в лікарнях та геріатричних центрах. Власна бібліотека є, наприклад, в Звенигородському будинку-інтернату для інвалідів та престарілих, що на Черкащині.

Бібліотека в Звенигородському будинку -інтернаті для інвалідів та престарілих. Фото: Facebook-сторінка закладу

Зазвичай в таких закладах немає особливих вимог до літератури. Головне, щоб книга була в гарному стані, цікава для людей похилого віку та хворих. Це може бути фентезі, романи, детективи та пізнавальні журнали.

До речі, в бібліотеках також може діяти послуга буккросингу, тобто є вільні стелажі для книгообміну.

Продати онлайн

куди віддати старі книги
Фото: Facebook-сторінка платформи «Мурахи»

В Україні працює благодійна торгова платформа «Murahy.com», на якій можна продати або купити уживану річ в хорошому стані. Окрім одягу, побутових речей, музичних інструментів продають також книги. Продавець сам ставить ціну на товар для звичайних покупців, але прибуток з продажу автоматично спрямовується на благодійність.

Попрощатися з книгами можна на книжковому маркетплейсі «Bookstock». Це спеціалізований майданчик для продажу і покупки літератури всіх видів. Сервіс не обмежує користувача у кількості книжок, які можна розмістити на книжковій дошці оголошень bookstock.net.

У Facebook працює найбільша українська онлайн-барахолка Віддам Продам | Подарую. Там можна віддати, продати та подарувати все, що не заборонено правилами Facebook, в тому числі книжки.

Віддати до благодійних організацій

старі книги
Фото: Facebook-сторінка благодійного фонду Дарини Жолдак

Дитячі будинки та притулки тимчасового перебування, будинки для людей похилого віку, реабілітаційні центри завжди потребують вживаного одягу, взуття в хорошому стані та книжок. Зазвичай, нужденними опікуються благодійні фонди, тому можна зробити добру справу та передати непотрібну стосу книг одному з фондів, що нижче.

Червоний Хрест України. Організація має осередки майже в кожному місті країни та приймає речі для потребуючих: одяг, взуття та предмети домашнього вжитку. А також книги, особливо дитячі. Їх відправлять до дитячих будинків міста і області. На офіційному сайті організації є список адрес, за якими можна звертатися у вашому місті.

«Фундацiя Дарина Жолдак». З 2015 року благодійна організація підтримує дитячі бібліотеки проєктом «100 тисяч книг для сільських бібліотек». Популяризує читання серед дітей і молоді через «Книжкобус». Це сучасна пересувна бібліотека з цікавими книгами, для дітей та дорослих. Приєднатися до ініціативи можна, передавши коробку з книгами за адресою вул. Велика Васильківська, 5, оф. 27 (Fedoriv Hub).

Читайте також: Почуй голос іншого: серія подкастів про успішні тексти та книжковий ринок

Можна також долучитись до постійної акції фонду зі збору книг в офісах українських компаній «Книжкові ангели». Зібрані книжки поповнять фонди сільських бібліотек. Там будуть раді бачити нову художню дитячу літературу українською, англійською та російською мовами. А також енциклопедії, бізнес та навчальну літературу.

Благодійний фонд РОКАДА. Опікується переселенцями та іноземними біженцями. Приймають для подальшої роздачі пожертву у вигляді харчових продуктів для дорослих та дітей, одягу та взуття, дитячих іграшок та книг.

Спільнота взаємодії «Емаус-Оселя». Діяльність спільноти спрямована на допомогу безпритульним людям. Тут збирають непотрібний одяг, взуття, книги, посуд та інші речі. Для цього у Львові обладнано 22 контейнери, куди цілодобово можна приносити речі. Адреси є за посиланням.

Соціальні магазини та крамниці вживаних книг

Фото: Facebook-сторінка благодійного магазину «Ласка»

У столиці займається благодійністю і збирає вживані речі соціальний магазин «Ласка». Одну частину одягу, яку приносять люди, віддають на благодійність, а іншу – залишають в магазині та продають. Виручені кошти йдуть на підтримку соціальних проєктів.

Ласка» не обмежується тільки одягом: сюди приносять вінілові платівки, стару фототехніку, предмети інтер’єру та книги. Приймають класичну літературу, сучасний фікшн та нон-фікшн, книги іноземними мовами.

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі

Суспільство

Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Опубліковано

З 25 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації. ЮНІСЕФ, МОЗ та партнери запрошують свіх доєднатися до подій, щоб подбати про захист себе та дітей від хвороб.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Про ініціативи

25-28 квітня (з 11 по 17 годину) у дітей і дорослих буде змога безоплатно вакцинуватися в дитячих точках “Спільно” на залізничних вокзалах у Києві, Харкові, Одесі, а також у середмісті Львова та Дніпра.

“Там вакцинальні бригади Міністерство охорони здоров’я України зроблять вам чи вашій дитині планові щеплення, яких бракувало, та бустер від COVID-19. Всесвітній тиждень імунізації – це ще й гарний привід дізнатись більше про наш імунітет, захист від хвороб, віруси, бактерії і отримати прикольні призи”, – відзначають в ЮНІСЕФ.

Читати також: Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Вікторини

25 та 26 квітня освітян запрошують реєструвати свої класи для участі в інтерактивних вікторинах. Посилання для реєстрацію тут.

27 та 28 вікторини будуть для всіх охочих.

Ознайомитися з повним перелікам місць, де прозодитиме вікторина, можна тут.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: ЮНІСЕФ

Читати далі

Суспільство

Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Опубліковано

Українка Алія Насирова увійшла до Книги рекордів Гіннеса як володарка найдовших волосся у світі, яке має довжину 257,33 см.

Про це повідомляється на сайті рекордів.

фото: Guinness World Records

Про пані Алію

При зрості 165 см, довжина волосся Алії на 92 см перевищує довжину її тіла.

Читати також: Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Алія, якій наразі 35 років, майже ніколи не стриглася, обмежуючись лише підстриганням посічених кінчиків. За її словами, на цей крок її надихнули мати та бабуся, які також мали довгі пасма, які часто порівнюють з волоссям казкової героїні Рапунцель.

“Сподіваюся, моя історія надихне читачів полюбити їхню природну красу. Я художниця і вважаю, що кожна людина прекрасна, навіть якщо вона виглядає “інакше”, – відмічає дівчина. 

Зараз дівчина мешкає у Словаччині, працює художницею та ілюстраторкою, а також моделлю з довгим волоссям.

Нагадаємо про 10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну.

Також ми повідомляли про те, що рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів: які зміни очікуються.

Фото: Guinness World Records

Читати далі