Суспільство
В Україні почали виробляти органічні вареники і пельмені
Українськими органічними новинками 2018 року стали органічні вареники і пельмені. Про це повідомила президент спілки виробників органічних сертифікованих продуктів “Органічна Україна” Олена Березовська, передає AgroTimes.
Крім того, цього року був сертифікований на один день органічний медовик. Перший у Східній Європі органічний цукор (буряковий) теж вироблено в Україні.
Читайте також: В Україні з’явився перший органічний сертифікований цукор
90% “органіки” на експорт
Україна із загального обсягу продажів органічної сировини і продукції 90% постачає на експорт, 10% реалізує на внутрішньому ринку.
“Внутрішній ринок, незважаючи на те, що він розвивається, займає 10% від загального обсягу продажів, 90%” органіки “поставляється на експорт. Серед країн-лідерів по споживанню української органічної продукції – Нідерланди, Німеччина, Великобританія”, – повідомила Олена Березовська.
Читайте також: У фітнес-залах США набирає популярності березовий сік із Волині
Усього Україна експортує свою органічну продукцію більш ніж в 40 країн. Серед експортованих органічних культур – кукурудза (99,5 тис. Тонн у 2017 році), пшениця (58 тис. Тонн), ячмінь (22,9 тис. Тонн), соняшник (11,6 тис. Тонн), соя (10, 9 тис. тонн)
За даними органу сертифікації “Органік Стандарт”, в Україні зареєстровано 585 операторів органічного ринку. Коли ми підведемо статистику по 2018 році, цифра органічних виробників перейде за 600. Зараз 14% від загальної кількості операторів – це переробники. З 80 переробників 55 реалізують свою продукцію в магазинах країни. Зростання продажів органічної продукції в ключових мережах України протягом 2018 року склав 5%. в асортименті продукції – більше 400 позицій.
Загальна площа сільськогосподарських земель з статусом органічних і перехідного періоду в 2017 році зросла на 10,2% в порівнянні з 2016 роком – до 420 тис. Га (1% від загальної площі земель сільгосппризначення в Україні).
Суспільство
Що передбачає проєкт?
- обмін досвідом між українськими та шведськими муніципалітетами;
- інвестиції в утилізацію сміття;
- розробка нових планів управління відходами відповідно до європейських стандартів.
Що зміниться?
- впровадити нові тарифи та штрафи за забруднення довкілля;
- посилити відповідальність виробників за екологічну чистоту;
- створити системний підхід до зменшення викидів газів із полігонів;
- обробляти біологічні відходи;
- отримати сучасне обладнання від шведських міст.
Коментарі
Суспільство
Історія будівництва
Коментарі
Суспільство
Проєкт реставрації розробило українське архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв». Фахівці відновлять автентичні елементи будівлі та адаптують її до сучасних стандартів.
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації після прийняття проєкту.
«Це унікальна будівля, яка не лише відображає архітектурний стиль початку ХХ століття, а й має значну культурну та історичну цінність. Ми прагнемо, щоб кожен історичний об’єкт столиці отримав належну увагу та став прикладом гармонійного поєднання традицій і сучасних рішень», — зауважила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйової.
Читайте також: Японія передала Києву комп’ютери для реабілітації ветеранів та людей з порушеннями зору
Як зазначають у КМДА, незабаром ця будівля може отримати статус пам’ятки архітектури. Завдяки цьому дім можна буде краще зберігати та популяризувати як частину культурної спадщини столиці.
Дім збудували у 1902 році, і він знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 91.
Нагадаємо, що у Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО).
Також ми писали, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.
Фото: бюро «Віхарєв»
Коментарі