Суспільство
У фітнес-залах США набирає популярності березовий сік із Волині
Органічний березовий сік, який виготовляють на Волині, має значний попит серед населення Америки. Тож консервний цех держпідприємства “Цуманське лісове господарство” планує розширити експорт органічного березового соку до США.
Про це повідомляє прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ).
Як зазначається, американська компанія вже не перший рік є партнером консервного цеху волинських лісівників. Березовий сік з Волині розповсюджується у фітнес-центрах та закладах оздоровлення як особливо поживний та корисний напій.
За словами директора консервного цеху Зінаїди Рябчун, нещодавно підприємство виготовило нові зразки соку. Новий вид продукції також планують постачати до США.
Як сік українських беріз потрапляє до американців?
Кожен товар, перш ніж потрапити у споживчий кошик американського покупця, проходить ретельне вивчення не лише на його склад, а й на вміст мікро- та макроелементів. Ще одна головна вимога, без чого експорт соку до США взагалі не можливий, – відсутність цукру.
Зараз консервний цех волинських лісівників отримав уже сертифікат якості “Ecoglobe”, який дозволяє виробляти та експортувати органічну продукцію для США та європейський сертифікат, який відповідно дозволяє експорт у країни Європи. Виробництво також готується до міжнародної сертикації HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) – системи аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок.
Читайте також: Як священик на Вінниччині фермерує без добрив і хімікатів
Березовий сік тут консервують, не додаючи ні лимонної кислоти, ні цукру, ні ароматизаторів, якщо використовують замінник цукру, то лише стевію. Сировина вся екологічно чиста, яку заготовляють самі ж лісівники.
Співпрацюють волинські лісівники давно уже й з Європейським Союзом, зокрема, відправляють продукцію в Польщу, Німеччину, ведуть переговори із країнами Прибалтики, Китаєм. А також експортують до Канади, США та Ізраїлю. Займатися експортом для волинських лісівників вигідно, адже продають не сировину, а готову продукцію, а тому при експортуванні – нульова ставка ПДВ, окрім того, при експорті, як правило, передплата, що зручно для виробництва. На експорт йде 50 % усієї продукції, це приблизно 700 тисяч умовних банок консервів.
Незважаючи на те, що у консерви не додають консервантів, термін придатності вони гарно витримують – терміни придатності залежно від групи консервів від 12 до 24 місяців.
Чим корисний березовий сік?
Завдяки багатому складу макро- і мікроелементів, березовий сік є засобом від багатьох хвороб. Сік вживають при кашлі і ангіні, болях голови, захворюваннях суглобів.
Це один з кращих засобів, що сприяють поліпшенню обміну речовин і роботи шлунка. Сік берези також рекомендують пити при захворюваннях дихальної системи, ревматизмі, туберкульозі, подагрі, каменях у жовчному міхурі і нирках, набряках, так як він має сечогінну дію. Цей натуральний напій сприяє швидкому загоєнню виразок і ран.
Волинь однією з перших свого часу розпочала промислову заготівлю і переробку березового соку. У 1968 році тут було зібрано перших 43 тонни сирцю. У 1975 році об’єм заготівлі досяг 7500 тонн, в 1984 р. – 10000 тонн.
Читайте також: Першу плантацію ківі заклали у Черкаській області
З тих пір ось уже впродовж 50 років волинські лісівники переробляють березовий сік і виготовляють з нього натуральну, якісну конкурентоспроможну продукцію. Цей напій непростий за складом. Вважається, що він оздоровлює кров, активізує обмін речовин, зміцнює нервову систему. В Україні 3-літрова банка такого соку вартує менше 40 грн.
“Наша продукція екологічно чиста, виготовлена без будь-яких синтетичних ароматизаторів, підсолоджувачів, стабілізаторів, консервантів та інших добавок, – розповідає головний спеціаліст відділу лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Ірина Романюк.
Які ще соки тут роблять?
У консервних цехах Волинського лісництва виготовляється сік березовий “Бадьорість” з настоєм шипшини, сік березовий “Свіжість” з настоєм звіробою, сік березовий “Літо” з настоєм квітів липи, сік березовий “Домашній” із настоєм сушених груш, сік березовий із лимоном, березово-яблучний, березово-чорноплідногоробиновий, сік березовий “Веснянка” з настоєм шипшини та натуральним медом, сік березовий “Ромашка” з настоєм квітів ромашки, сік березовий, настояний на м’яті та інші.
Цього року передбачено заготовити понад 600 тонн соку. 145 тонн буде перероблено цехами, решта продана сирцем.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Коментарі