Суспільство
В Україні допомагають знайти друзів для людей з інтелектуальною інвалідністю
Перші 8 людей з інтелектуальною інвалідністю знайшли собі друзів у проєкті «Best Buddies».
«Кращі друзі повинні бути у кожного» – саме під таким девізом пройшла презентація міжнародного проєкту, що має на меті розбудову в Україні відкритого інклюзивного суспільства.
У чому суть проєкту?
У коворкінгу «New Work Labs Globus» відбулась урочиста презентація та знайомство дружних пар, під час якої Дженніфер Аллен, директор міжнародних програм Best Buddies International розповіла про рух “Best Buddies” по всьому світу.
Свою роботу Best Buddies Ukraine розпочинає з головної програм BBI – програми, яка допомогає людям з інтелектуальною інвалідністю знайти друга. 28 вересня в Києві об’єдналися перші 8 пар приятелів. Наприклад, Аня, юна художниця із синдромом Дауна, познайомилась із фотографом Юлею, а Оксана, засновниця бренду жіночого одягу, приятелюватиме із Вадимом, в якого ускладнене ДЦП.
Для того, аби збудувати дружні стосунки, їм потрібно спілкуватися принаймні раз на тиждень, дізнаватися як справи, обмінюватись новинами, а два рази на місяць зустрічатися.
Приєднатися до проекту та знайти собі друга можна тут https://www.facebook.com/BestBuddiesUkraine
Хто реалізовує в Україні?
В Україні пілотний проєкт Best Buddies Ukraine реалізується ГО «Бачити Серцем» за ініціативи Тетяни Михайленко, Віце-президента Європейської Асоціації Даун Синдром, та за підтримки Олесі Яскевич, за плечима якої такі відомі проєкти для дітей з інвалідністю як «Космотабір» та «Open4U».
«Особлива значущість програм Best Buddies полягає в тому, що вони впливають не лише на людей з інтелектуальною інвалідністю. Насправді, я навчаюся у свого приятеля, він навчається у мене, а все суспільство навчається у нас», – зазначає Тетяна Михайленко, виконавчий директор Best Buddies Ukraine.
Читайте також: Фільм про Голодомор адаптують для людей з порушеннями зору та слуху
Пари приятелів крім спілкування та зустрічей один-на-один також братимуть участь у регулярних групових заходах проєкту Best Buddies Ukraine, а в подальшому – в програмах з розвитку лідерства.
«Я дуже рада бути причетною до такого міжнародного проєкту і допомагати в його розвитку. Спілкування – це те, чого так не вистачає дітям, підліткам та дорослим людям з інвалідністю в нашій країні. Важливо зрозуміти, найдоступніша мова для взаєморозуміння – мова любові та прийняття. Ви можете серйозно змінити чиєсь життя, і все, що вам потрібно для цього зробити – це стати другом» – розповідає Олеся Яскевич, яка взяла участь у проекті і як волонтер.
“Best Buddies” – міжнародна організація, і Україна стала 54 країною, де розпочато проєкт. «За кілька днів мого перебування в Україні нам вдалося провести ряд зустрічей: з Американською Торговою Палатою, з вчителями інклюзивних шкіл, з волонтерами, і в усіх прекрасні враження та великі сподівання. Ми віримо, що після цих зустрічей і презентацій проекту ми дійсно запустимо великий рух Best Buddies в Україні», – розповіла Дженніфер Аллен.
Best Buddies International (BBI) – найбільша некомерційна організація, яка допомагає людям з інтелектуальною інвалідністю та іншими порушеннями розвитку (аутизм, ДЦП, синдром Дауна та ін.) налагоджувати дружні стосунки з однолітками, знаходити роботу, жити незалежно та самостійно захищати свої права. Best Buddies International існує вже 30 років. Сьогодні програми BBI реалізуються в 53 країнах на 6 континентах. Майже 130 тисяч людей вже стали учасниками цих програм та знайшли своїх друзів.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі