Суспільство
Фільм про Голодомор адаптують для людей з порушеннями зору та слуху
Фільм «Ціна правди» про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні, адаптують для людей з порушеннями зору та слуху, повідомляє “Рубрика”.
“За ініціативою виробників фільму та агенції “Доступне Кіно” за підтримки Українського культурного фонду до фільму буде виготовлено тифлокоментар для незрячих людей та адаптовані субтитри для нечуючих людей”, – повідомляється на сторінці стрічки у Facebook.
Отже, незрячі та нечуючі глядачі зможуть переглянути фільм, відвідавши будь-який показ та завантаживши перед тим спеціальний додаток на свій смартфон.
Пропонуємо переглянути адаптований трейлер фільму:
“Інклюзія в кінокультурі – це коли кожна людина, незважаючи на інвалідність, може прийти на кіносеанс у зручний час і переглянути фільм разом з усіма. Саме таким ми бачимо розв’язання проблеми недоступності кіно для незрячих та нечуючих людей в Україні. Це велика подія для доступності кіно в Україні, і ми раді презентувати трейлер до фільму з тифлокоментарем та адаптованими субтитрами”, – розповів продюсер Єгор Олесов.
Прем’єра стрічки «Ціна правди» – 28 листопада.
Сюжет фільму
У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.
Читайте також: На музей Голодомору в Києві витратять 1,4 мільярда гривень
Де знімали
Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.
Днями фільм отримав головну нагороду 44 Фестивалю польських художніх фільмів «Золоті Леви». Крім того, художник-поставновник стрічки Гжегож Піонтковскі отримав спеціальний приз за найкращий продакшн-дизайн.
Також минулого тижня на Львівському форумі видавців в рамках публічного інтерв’ю «Колообіг кіно і літератури в українському контексті. Досвід FILM.UA Group» було анонсовано вихід книги «Ґарет Джонс. Ціна правди» з біографією та статтями журналіста. В основі – книга «Журналіст Ґарет Джонс», яка стала бакалаврською роботою студенток Інституту журналістики Олени Тищук і Валентини Пасічної та була видана минулого року накладом у 20 примірників під керівництвом доценток кафедри видавничої справи та редагування Ярослави Приходи та Марини Женченко. Оновлене видання українською та англійською мовами готується до виходу фільму «Ціна правди».
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі