

Суспільство
Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німеччина спільно з ЄС профінансували будівництво шести сучасних українських лікарень. Медичні заклади розміщені у Львівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Сумській, Запорізькій і Чернігівській областях.
Про це ШоТам повідомило німецьке агенство розвитку GIZ Ukraine.
Лікарня, що розташована у Львові, розпочала роботу у вересні, ще п’ять – відкриються до кінця 2023 року. Реалізація активностей здійснюється GIZ Ukraine в рамках проєкту «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України», яка співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини.
Дивіться відео: Найвидатніший хірург ХІХ ст. Микола Скліфосовський був родом з Одеси
У листопаді – грудні 2023 року розпочнуть свою роботу медичні лікарні в п’яти населених пунктах. Вони збудовані із модульних конструкцій, які відповідають європейським стандартам енергоощадження. Нові лікарні працюватимуть у:
- м. Перещепине, Дніпропетровської області,
- смт. Широке, Запорізької області,
- сел. Березанка, Миколаївської області,
- м. Тростянець, Сумської області,
- м. Чернігові.
Вони здатні обслуговувати до 200 пацієнтів на день.
Про лікарні
Медзаклади забезпечуватимуть послугами жителів громад і найближчих населених пунктів, а також ВПО, що прибули в ці громади. Як партнери були обрані громади, які постраждали під час окупації або в яких пошкоджено заклади охорони здоров’я в результаті бойових дій, а також громади, що прийняли велику кількість тимчасово переміщених осіб за час повномасштабного вторгнення.
«У відповідь на запит ми розробили концепцію, яка базувалась на модульних конструкціях. Завдяки цьому тривалість реалізації проєкту скоротилась до восьми місяців. Ми значно розширюємо можливості лікарень, щоб збільшити спроможність громад в наданні медичних послуг мешканцям найближчих громад та тимчасово переміщеним особам. Ці шість медичних закладів дозволять містам і селам по всій Україні підвищити якість надання медичних послуг», – говорить Георг-Себастіан Хольце, директор кластера GIZ Resilient Society.

Всі лікарні комплектуються сучасним медичним та лабораторним обладнанням. Постачається медичне обладнання для кабінетів 18 медичних спеціалістів: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії тощо.
Читайте також: Я волонтерила на 9-му місяці вагітності, і це мене рятувало. Історія харків’янки Марії Зайцевої
Крім того, усі заклади будуть оснащені сучасними меблями, в т. ч. медичними, ІТ обладнанням – ноутбуками, комп’ютерами, телевізорами, принтерами, побутовою технікою, санітарним обладнанням тощо. Також передбачене навчання фахівців лікарні користування обладнанням як в режимі онлайн, так і під час практичних занять на місці, що супроводжують представники компанії-постачальника.

Для кожної лікарні збудовані автономні сонячні електричні станції встановленою потужністю 70 кВт. Вони розраховані на забезпечення безперебійного функціонування всього наявного медичного обладнання в збудованих модулях (без урахування потреб опалення). Сонячні панелі встановлено і на модульних блоках, і на дахах закладів, і на земельних ділянках поруч з модульною лікарнею – залежно від ситуації.
Читайте також: Від дачі до ландшафтного парку. На Дніпропетровщині створили простір за європейським зразком
До складу сонячної станції також входять сучасні резервні накопичувачі електричного живлення потужністю 52 кВт, встановлені в модульних лікарнях, гібридні та мережеві інвертори, програмне забезпечення для роботи станцій в режимі онлайн.

Для аварійного енергопостачання п’яти лікарень також встановлені сучасні дизельні генератори потужністю 160 кВт разом з резервом палива. Навколо будівель облаштовано простір, забезпечено доступ до модульних лікарень осіб з обмеженими можливостями. Всі заклади, разом з генераторами, захищені бар’єрами HESCO, які мають захистити лікарні від уламків на випадок можливих обстрілів.
Читайте також: Об’єднали посольства шести країн. Як у Мощуні за пів року відновили енергоефективний «Пункт здоров’я»
Першим із шести закладів у вересні 2023 року у Львові був введений в експлуатацію модульний діагностичний центр при лікарні Святого Луки, що належати до Першого територіального медичного об’єднання м. Львова. Для нього було придбано в тому числі магнітно-резонансний томограф Philips Ingenia Ambition S, який забезпечує виняткову якість зображення, швидку діагностику та значно покращує догляд за пацієнтами, сучасний кабінет рентгенологічного обстеження разом з потужним обладнанням тощо.

Частина обладнання розміщена в модульній конструкції, частина – в приміщеннях лікарні. Громада міста Львів вже отримала будівлю разом з усім обладнанням у власне користування та активно розпочала їх експлуатацію.
Довідка
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і клімат, сталий економічний розвиток. Також особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: Наткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті
Нагадаємо, у Мощуні на Київщині за підтримки Швейцарії збудували новий медичний пункт.
Також ми розповідали, як у селах Липці та Кам’янка на Харківщині встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги – це свого роду збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У центрі Києва художники створили мурал на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Про це повідомили в Асоціації родин захисників «Азовсталі».
У центрі Києва, біля сходів нижнього ярусу Подільської набережної на метро Поштова площа, поряд з графіті «АзовСталь», зʼявилося нове графіті на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Створення муралу ініціювали дружини військовополонених з бригади «Азов» з метою нагадати про те, що їхні мужні чоловіки вже майже 19 місяці в жахливих умовах знаходяться в російському полоні.

Історії, які ми тут зібрали, є прикладом лідерства для підприємиць та активісток. Попри війну, ці жінки відкривають чи продовжують бізнес, волонтерять і мотивують волонтерити.
Основою муралу став малюнок ілюстраторки Ганни Біляєвої – дружини азовця, який досі перебуває в неволі. Втілили проєкт в життя фанати «Динамо Київ» та небайдужі волонтери з obolon_nets.
Читайте також: «Не можу залишатися осторонь». Історія художника Нікіти Тітова, чиї роботи стали символом боротьби за Україну
«Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує всім причетним за створення муралу! Спільними зусиллями маємо робити все, щоб наші героїчні захисники Маріуполя не були забуті та нарешті повернулися додому! Разом – сила!», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, американські волонтери створили нові мурали на пошкоджених будинках Бучі.
Також у Києві на фасаді Mad Heads Coffee Roasters з’явився мурал на підтримку захисників «Азовсталі».
Окрім того, у Києві створили мурал бійцю Азова «Оджосу».
Фото: facebook.com/AzovstalFamilies.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці Нацгвардії знищили російський зенітно-ракетний комплекс «Витязь» на Херсонщині. Це новітній російський ЗРК малої та середньої дальності, призначений для точкового захисту від літаків, балістичних ракет, дронів та високоточних атак.
Про це повідомив у своєму Telegram-каналі Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Загалом за ці кілька днів, зазначив очільник МВС, операторами БпЛА військових частин Національної гвардії України на цьому напрямку знищено:
- 8 одиниць легкового автомобільного транспорту військ рф;
- 1 вантажний автомобль військового призначення;
- 1 зенітно-ракетний комплекс середньої дальності нового покоління С-350 «Витязь»;
- 1 автоматизований військовий зенітно-ракетний комплекс «ОСА» 10;
- 3 антени РЕБ.
Читайте також: «Я мріяла пожити в горах, але за інших обставин». Як активістка з Донеччини адаптує переселенців у Ворохті
Відзначимо, що Національна гвардія — військове формування з правоохоронними функціями. Призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя громадян України. Загальна кількість — до 60 тисяч військовослужбовців.
Нагадаємо, бойова група К2 знищила ворожий блокпост на напрямку Соледар-Сіверськ.
Крім того, на Херсонщині нацгвардійці знищили російську спостережну станцію.
Також одеські гвардійці виявили спостережний комплекс «Муром-М», встановлений окупаційними військами на вежі.
Фото: facebook.com/NGUmainpage.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська столиця отримала нову партію допомоги від німецьких партнерів. Зокрема – нові сучасні карети швидкої допомоги, пожежний автомобіль, комунальну техніку, мікроавтобус та 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги.
Про це повідомили на поорталі КМДА.
Зазначається, що вже з наступного тижня отримані автівки працюватимуть для киян. Київ прийняв допомогу від землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна.
Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 автомобілів. Зокрема, 3 нових сучасних машини швидкої допомоги Renault, мікроавтобус Ford, пожежний Mercedes та автомобіль Iveco.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Шарлоттенбург передав 2 вантажних автомобілі – MAN та Mersedes і багатофункціональний комунальний агрегат Bobcat. А також 2 генератори та електроінструмент. Автомобілі та агрегат будуть працювати в одному з районів столиці. А генератори та електроінструмент отримає керуюча компанія району.

Загалом від початку широкомасштабної війни Київ залучив та отримав як допомогу від європейських партнерів і благодійників загалом 55 пожежних авто. З них 14 – нових, найсучасніших, з можливістю піногасіння (два таких авто Київ передав Харкову). А також отримали 50 сучасних карет швидкої допомоги та 82 міських автобуси.
Нагадаємо, Буча отримала два автобуси від німецького міста-побратима.
Окрім того, Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.
Фото: kyivcity.gov.ua.