Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/SHnJhOuO3J0?si=n0bprZ67xxQUm4s3SSSSSS

Суспільство

Найвидатніший хірург ХІХ ст. Микола Скліфосовський був родом з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Прізвище легендарного хірурга Скліфосовського знають всі. Щоправда, більшість вважає його «русскім», бо самі росіяни всюди так говорять. Але насправді геніальний лікар народився на території невизнаного нині Придністровʼя, а виріс, жив і помер в Україні!

Про видатного лікаря Миколу Скліфосовського, успіхи та роль України в його житті — нове відео ШоТам!

Легендарний хірург Скліфосовський, якого росіяни називають «русскім», насправді виріс, жив і помер в Україні. Микола Скліфосовський — один з найвидатніших хірургів XIX століття.

Він першим запровадив у московських лікарнях поняття стерильності та дезінфекції, підняв рівень медицини в імперії до європейського, утім, життя його родини перетворили на пекло. У часи революції зґвалтували його доньку, а дружину зарубали лопатами…

Народився у Херсонській губернії

Скліфосовський народився у 1836 під Дубоссарами: тоді — Херсонська губернія, нині — невизнане Придністров’я. Є припущення, що його справжнім прізвищем було Скліфос. Через спалах епідемії холери батько був змушений віддати Миколу до одеського притулку.

Незабаром тато захворів та помер, а Микола лишився в сиротинці й вирішив, що стане лікарем. Після закінчення одеської гімназії поїхав навчатися до москви, опісля повернувся до Одеси. Працював там земським лікарем, а потім очолив хірургічне відділення в міській лікарні.

Читайте також: «Військові теж бояться стоматологів». Як лікар з Одещини Анатолій Стодола рятує зуби українських бійців на передовій

У 1866 поїхав за кордон по досвід. Працював у Британії, Німеччині. А у Франції познайомився з роботами видатного хірурга Лістера. Лістер першим обґрунтував необхідність стерилізації хірургічних інструментів, а Микола взяв це до уваги.

Став військовим лікарем на фронті

Попереду була низка воєн: Австро-прусська, Балканська, Російсько-турецька. Скліфосовський пішов лікарем на фронт. Інколи оперував по кілька діб безперестану. Через його руки пройшли понад 10 тисяч поранених, а відсоток тих, хто став на ноги, був неймовірно високим.

Після воєн Микола очолив стару занедбану клініку в москві, яку за короткий термін перетворив на один з найкращих лікувальних закладів Європи. Він сприяв масовому введенню в хірургію антисептиків, чим вивів операції на якісно інший рівень.

Надбання у медицині

Скліфосовський першим у світі застосував розчин кокаїну для знеболення. А також власноруч сконструював апарат, завдяки якому під час операції підтримувався наркоз. Уперше запропонував проводити оперативні лікування раку щелеп і язика, шлунка, мозкових гриж.

Скліфосовський став відомий у всьому світі, а його лікарню відвідували видатні вчені та медики. Попри популярність, Микола був скромною людиною та не любив галасу навколо себе.

На пенсію поїхав на Полтавщину

У старості, шукаючи спокійного життя, оселився в садибі неподалік Полтави. В останні роки життя переживав тяжку хворобу — мозковий інсульт.

Попри це, займався на Полтавщині громадською та благодійною діяльністю. Побудував власним коштом сільську школу та сад, де діти займалися садівництвом. У 1904 році Скліфосовський помер, навіть не підозрюючи, яке майбутнє спіткає його родину. Його поховали неподалік від місця Полтавської битви.

Уже після смерті лікаря під час революції в його маєток на Полтавщині увірвалися невідомі. Одні джерела стверджують, що це були «червоні», інші — що «махновці» під керівництвом командира Бібіка. Всередині вони побачили портрет Скліфосовського у формі царської армії.

Читайте також: «Я не хочу бути унікальним лікарем». Харківський онколог розвиває новітні методи лікування на Прикарпатті

Озлоблені, вони зґвалтували й повісили вниз головою одну з доньок лікаря Тамару. А її матір, дружину Миколи Софію, революціонери зарубали лопатами. Лише онучкам Скліфосовського Надії та Ользі вдалося врятуватися, виїхавши за кордон. Надбання Миколи Скліфосовського й досі рятують життя пацієнтів.

Перед головним корпусом Полтавської обласної лікарні стоїть пам’ятник геніальному лікарю. А частиною полтавського дендропарку є Тамарин ліс, названий на честь його доньки.

Нагадаємо, український хірург здійснив першу у світі пересадку нирки.

Також дивіться відео, як українець пережив концтабори, але попри все став олімпійським чемпіоном.

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: