Суспільство
Український військовий станцював балет на протезах у Каліфорнії (ВІДЕО)
Наш український військовий, який втратив на війні обидві ноги, станцював на сцені каліфорнійського театру! Після виступу 26-річного Олександра Будька (Терена) 3 000 глядачів аплодували стоячи, а потім ці кадри облетіли весь світ!
Про неймовірного воїна Терена розповідає ШоТам.
Цей виступ українського військового вразив увесь світ. Він станцював балет у Каліфорнії так, що зал аплодував стоячи.
Олександр Будько (Терен) на війні втратив ноги, але не силу духу та віру в себе! До великого вторгнення він працював баристою в Києві та вивчав графічний дизайн. Але після 24 лютого без вагань пішов добровольцем на фронт.
«Хто є росія? росія — наш відвертий ворог усі століття, всі покоління. Ми її породили, ми її мусимо вбити», — український військовий Олександр Будько.
За час служби Олександра його підрозділу вдалося відбити 7 штурмів ворога. Поранення Терен отримав на Ізюмському напрямку.
«Поранення я отримав 24 серпня на День Незалежності України. В якийсь момент я вже зрозумів, що я засинаю. Взагалі ніхто не чув ні виходу, ні прильоту, ні свисту — нічого. Тобто, просто в якийсь момент я відчув, як зсунулась земля, десь це було влучання в окоп. Я відчував страшенний біль і не міг, в принципі, рухатись», — український військовий Олександр Будько.
Читайте також: «Мрія тата тепер годує село та рятує переселенців». Я відкрила равликову ферму в розпал війни. Історія Ольги Баумкетнер зі Львівщини
Олександрові довелося ампутувати обидві ноги, а далі була реабілітація у Львові. Попри біль, хлопець постійно тренувався й за місяць став на протези.
Поставив собі за мету повернутися до звичайного життя, тож наново навчився водити авто. А ще Олександр загорівся виступити на «Іграх нескорених». Це міжнародні спортивні змагання.
Один із фондів США зробив для нього спеціальні спортивні протези.
«На бігових протезах можна бігати швидше, ніж бігають здорові люди. Це, відверто кажучи, мене надихає: коли я біжу, я відчуваю себе, наче я лечу», — український військовий Олександр Будько.
А нещодавно Олександр станцював балет у Каліфорнії разом з United Ukrainian Balle. Хлопець тренувався виконувати рухи на протезах протягом 4 місяців.
«У момент вже репетицій і в момент генеральної репетиції й першого виступу я зрозумів, що я не зовсім тримаю контроль на протезах. Ось за що я хвилювався найдужче, бо я сам попросив зробити складнішою хореографію, щоб довести людям, що люди на протезах можуть, в принципі, більше, ніж зазвичай люди собі вважають», — український військовий Олександр Будько.
Американські глядачі були вражені.
«Американці дуже пройнялися цією історією, вони повернулися в реальність. Зрозуміли, що на цьому світі не все так добре. Десь іде війна. Була така досить довга мовчанка. Тиша така. Так їх це зачепило та так їх загіпнозувало, що вони дійсно ніхто там майже не дихав. А пізніше там, звичайно, і сльози в кінці виступу, і овації після виступу», — український військовий Олександр Будько.
Зараз Олександр готується до «Ігор нескорених», які відбудуться у вересні в Дюссельдорфі. І ще написав книжку про свій шлях на війні та шукає перекладача для англомовної версії.
Хлопець закликає ветеранів з пораненнями не падати духом.
«Очевидно, що життя на травмі не зупиняється і суспільство наше теж стає більш зрілим, відкритим. Спектр дій насправді тільки ось тут звужується, і якщо ми відкриємось, скажемо світу, то тоді світ відкриється нам і зможемо зробити більше, ніж ми собі дозволяємо. Олександр Будько, служив командиром взводу вогневої підтримки», — український військовий Олександр Будько.
Дивіться відео від ШоТам: 19-річна Незламна Руся з Одеси мотивує поранених
Нагадаємо, у центрі Незламні захисник після поранення мріє зіграти у баскетбол протезованою рукою.
Також дивіться історію чоловіка, якому вперше в Україні імплантували протез у кістку.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі