Суспільство
Історія чоловіка, якому вперше в Україні імплантували протез у кістку (ВІДЕО)
Ігор Крупнов – український доброволець, який втратив обидві ноги через бойові дії. У Львові ветерану, вперше в історії української медицини, вживили протези у кістки, і тепер чоловік знову може ходити.
Історію українського захисника розповідає ШоТам.
Дніпрянин Ігор до лютого 2022 обожнював біг і марафони. А потім пішов на фронт добровольцем. Захищав би Україну й донині, та восени торік його автівка натрапила на міну.
Опритомнів аж за кілька діб і побачив, що в нього більше немає ніг. Але з дружиною вони поставили за мету: Ігор не лише стане на протези, а й знову навчиться бігати.
«До війни я поставив собі за мету пробігти напівмарафон, але, дивлячись на те, що є нові обставини, сподіваюсь хоча б десяточку пробігти», – розповідає військовий.
Дивіться відео: Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру
Коли воїн дізнався про сучасний остеоінтеграційний протез, він став його мрією. Завдяки такому протезу людина може відчувати кінцівки, наче ноги справжні.
«Буде відчувати поверхню, буде відчувати силу, з якою він буде наступати», – Василь Рокита, керівник напрямку травматології Центру «UNBROKEN».
Раніше таких протезів не встановлювали в Україні. Але реабілітаційний центр «Незламні» змінив ситуацію. А допоміг їм у цьому гуру протезування травматолог із Австралії Муньєд Аль Мудеріс.
«Остеоінтеграція – операція, яка спрямована на те, щоб підвищити мобільність пацієнта. Тому дуже важливо для України зараз мати можливість проводити такі операції», – каже Муньєд.
Для Ігоря ця операція стала вже дев’ятою після поранення. Йому вживили імпланти прямо в кістки. А через півтора місяця, коли протези прижилися, приєднали штучні стопи.
Уперше за пів року Ігор знову став на власні ноги, а головне – відчув їх. Сьогодні Ігор уже не просто ходить, а й керує авто.
«Я не думав, що так легко буде. Я можу їхати одразу до себе в Дніпро на дачу», – ділиться враженнями чоловік.
Реабілітація триває. Ігор упевнений: попереду щастя і повноцінне життя. А його дружина Валерія вірить: на таких протезах коханий незабаром повернеться й до марафонів.
Нагадаємо, студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.
Також ми розповідали, що на Львівщині почала працювати перша в Україні клініка з протезування.
Коментарі