Суспільство
Український підприємець виготовляє брелоки з уламків ворожого літака і купує дрони для ЗСУ
Керівник української діджитал-агенції UAMASTER Юрій Висовень виготовляє брелоки з уламків збитого ворожого літака, а зароблені гроші передає волонтерській ініціативі Drons for Ukraine.
Про це пише LIGA.net.
Як відзначать у виданні, один такий брелок підприємець продає за $1000. За два тижні вдалося зібрати $400 000.
Як виникла ідея
На початку війни до Юрія звернувся знайомий з проханням знайти штаб для ініціативної групи волонтерів Drons for Ukraine. Ініціатива працює з 2014 року. Головна мета – забезпечення української армії безпілотниками.
«Знайшов їм штаб, познайомився з хлопцями, подивився на їхню діяльність. Зрозумів, що вони возять дрони для військових. Мені сподобалась ініціатива, вирішив допомогти», — пригадує Юрій.
Під час однієї з розмов з волонтерами Юрій жартома запропонував порізати збитий російський літак на жетони, які можна дарувати за донати.
З ідеї всі посміялися, але запам’ятали. Після деокупації Київської області волонтери повернулися до неї.
«Хлопці запропонували поїхати у Бородянку. У березні неподалік від міста збили російський військовий винищувача СУ-34 з бортовим номером RF81251 і позивним “Червоний 31″», – розповідає Юрій.
На локації чоловік побачив поле всіяне уламками від літака. Військові дозволили взяти декілька шматків для реалізації ідеї з подарунками за донат.
«Ми ходили полем, обирали найбільш пласкі шматки, з яких можна зробити брелок. Тобто це була не конкретна частина літака», — каже Юрій.
Виробництво брелоків
Уламки літака Юрій привіз у цех обробки металу в Києві. Майстри вирізали необхідну частину й надавали шматку форму брелока. Готовий виріб Юрій відвозив у цех, де роблять гравіювання.
На кожному брелоку вказано: координати місця та час падіння літака, його назва й зображення.
Кожен брелок має унікальний номер. Також англійською написано: «Дякуємо, що підтримуєте Збройні сили України».
Читайте також: «Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків
Кожен брелок супроводжується підкладкою з написом: «Зроблено в росії та перероблено в Україні», картою Київської області, зображенням скульптури Батьківщина-Мати та інформацією про літак.
Готові брелоки мали стати подарунком для людей, які задонатять понад $1000 ініціативі Drons for Ukraine. Цільовою аудиторію стали іноземці.
«Ми розуміли, що українці вже віддали все, що могли, армії. Просити їх задонатити ще – неефективно. Потрібно залучати аудиторію, яка ще не підтримала Україну. Фанатів авіації й військової техніки у світі чимало. Більшість із них ще не донатили українській армії, потрібно їх зацікавити. Брелоки з уламка російського літака – те, що треба», – пояснює Юрій.
Волонтери не робили реклами. Виставили тематичні пости з фото брелоків у Facebook і Twitter. Юрій попросив знайомих зробити репости, а сам вирішив опублікувати пост на платформі Reddit.
Від України до Австралії
Перша партія брелоків налічувала 48 штук. На її виробництво Юрій витратив 2-3 тижні та приблизно власних $1000. Ставив ціль придбати 1-2 дрони, але через швидке поширення інформації в соцмережах, попит на них значно збільшився.
«За першу ніч ми зібрали приблизно $20-30 тисяч. На третій день ця сума досягла $100 тисяч. Усього за два тижні ми зібрали $400 тисяч.
Через це виробництво брелоків значно збільшилося. Невелика частина донатів іде на їхнє виробництво. Сьогодні виготовлено приблизно 300 штук, ще 200 – в розробці. На цей час надійшло донатів на 400 брелоків.
Донати надсилають не лише іноземці, але й українці. Через легку логістику в межах країни вони вже отримали свої брелоки. Подарунки для іноземних донатерів волонтери надсилають у США, а звідти в інші точки світу.
«Найбільше донатів прийшло зі США й Німеччини. Також були надходження з Гонконгу, Сінгапуру, Австралії, Нової Зеландії, Бразилії та Таїланду. Звідки донатів точно не було, так це з росії», – додає Юрій.
Читайте також: 10 українськомовних Youtube-блогерів, яких варто дивитись під час війни
Також чоловік надіслав 5 брелоків асоціації «Українці Люксембургу». Вони проведуть благодійний вечір з аукціоном, щоб допомогти волонтерам придбати безпілотники.
Робити з брелоків бізнес чоловік не збирається. Тому що його головна мета – зібрати гроші, придбати дрони й передати військовим на передову, щоб пришвидшити закінчення війни та перемогу.
У планах гвинтокрил
На сайті Drons for Ukraine Fund також є розділ із російським гвинтокрилом Ка-52. Але поки що він пустий.
«Зараз ми в процесі пошуку підхожих уламків гвинтокрила. Поки що не знайшли. Коли це станеться, обов’язково зробимо цілу історію: де й коли збили. Бо саме історія робить брелоки унікальною річчю», – пояснює Юрій.
Нагадаємо, після візиту Анджеліни Джолі продажі у «Львівських круасанах» зросли на 20%.
Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті митці створюють фронтові печі для військових.
Фото: dronesforukraine.fund; facebook.com/yura.vysoven.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі