Суспільство
Українські селекціонери зареєстрували новий сорт часнику
В Україні зареєстрували новий сорт часнику «Айдер», пише seeds.
Сорт має високі оцінки споживчих характеристик і вже встиг позитивно зарекомендувати себе як в Україні, так і за її межами.
Власниками сорту є автори сорту, українські селекціонери Сич З.Д., Мереженюк В.А., Кубрак С.М.
Одним із економічних критеріїв, за яким проводили добір вихідного матеріалу для створення нового сорту, була можливість його популяції формувати врожайність високоякісної товарної продукції понад 10-12 т/га, що відповідає світовим показникам урожайності.
Висока продуктивність обумовлена тим, що сорт «Айдер» є низькорослим, завдяки чому витримує більшу густоту та легко набирає масу цибулини понад 50 г.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
На сьогоднішній день сорт «Айдер» пройшов тестування на консервних і м’ясопереробних заводах, а також у торгівельних мережах.
У 2020 році проведені перші пробні поставки нового сорту в країни ЄС, зокрема, в Литву. Враховуючи те, що споживачі ринку ЄС віддають перевагу менш гострим і пекучим смаковим характеристикам часнику, новий сорт формувався з толерантною пекучістю, що відповідає смакам європейських споживачів.
Європейські партнери залишились задоволеними якістю продукції, як з погляду органолептичних властивостей, так і агротехнологічних показників – врожайності, стійкості проти хвороб і шкідників.
Нині тривають перемовини з литовськими партнерами на предмет придбання франшизи з вирощування сертифікованого насіннєвого матеріалу часнику.
Нагадаємо, під Дніпром висаджують великий грушевий сад.
Також в Умані почали вирощувати фіолетові томати.
Як ми повідомляли раніше, «Дунайський аграрій» починає вирощувати органічні лаванду та лікарські трави.
Фото: artelagro.com.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі