Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Україна долучилась до групи найбільших аграрних експортерів Світової організації торгівлі

Опубліковано

Україна приєдналася до Кернської групи, яка є частиною Світової організації торгівлі (СОТ) та об’єднує прибічників лібералізації міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

Новину оголосили після засідання міністрів сільського господарства в Абу-Дабі 25 лютого, йдеться у заяві Кернської групи.

«Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи та відзначаємо спільну нашу підтримку відкритої, справедливої та ринково орієнтованої системи торгівлі сільськогосподарською продукцією», — йдеться в офіційному заявленні.

Процес приєднання України до групи великих експортерів сільськогосподарської продукції в межах СОТ розпочався ще в кінці 2009 року, і з 2020 року країна мала статус спостерігача в Кернській групі.

Кернська група була створена в 1986 році країнами-членами СОТ і складається з країн, що становлять 30% світового експорту сільськогосподарської продукції.

Читайте також: Насіння згоріло від удару ракети, але землю вона не покине. Фермерка з Харківщини повернулася на поля та розширює бізнес за 40 км від росії

Група декларує свою мету в досягненні вільної та справедливої торгівлі в сільському господарстві, яка приносить реальні та стійкі вигоди країнам, що розвиваються. На практиці вона підтримує відмову від будь-яких експортних субсидій та державної підтримки аграріїв.

До складу групи також входять Канада, Південно-Африканська Республіка, Пакистан, Австралія, Нова Зеландія, Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни, Аргентина, Болівія, Бразилія, Гватемала, Колумбія, Коста-Рика, Парагвай, Перу, Уругвай і Чилі.

Нагадаємо, в Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві.

Раніше українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.

Фото: twitter.com/CairnsGroupWTO.

Економіка і бізнес

На Дніпропетровщині запрацював модернізований ЦНАП

Опубліковано

У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу відремонтували коштом місцевого бюджету, а меблі та обладнання надали міжнародні партнери.

Про це повідомляє Конгрес місцевих та регіональних влад.

Нові можливості для громади

Перший ЦНАП у громаді з’явився у 2021 році. Тоді він працював у приміщенні сільської ради, яке не могло вмістити всіх охочих отримати послуги. Щоб вирішити проблему, місцева влада придбала будівлю поруч і відремонтувала її.

«Попри складнощі через війну, нам вдалося створити сучасний і зручний простір для мешканців. Люди можуть отримувати послуги з комфортом, і це приклад успішної роботи громади», — зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Читати також: «Такі простори дають зрозуміти — ти не сам»: в Києві відкрили хаб для ВПО з Донеччини

Послуги ЦНАПа

У ЦНАПі працюють чотири адміністратори. Серед найпопулярніших послуг — оформлення виплат, компенсацій, реєстрація місця проживання, майна та шлюбів. У планах — видача паспортів і водійських посвідчень.

Офіс обслуговує не лише мешканців Троїцької громади. Завдяки зручному розташуванню до ЦНАПу звертаються жителі сусідніх населених пунктів. Для зручності громада також створила два віддалені робочі місця в старостинських округах.

Меблі та обладнання для Центру закупило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, що у ЦНАПах тепер видаватимуть витяг із Єдиного держреєстру ветеранів війни.

Фото: Конгрес місцевих та регіональних влад.

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна вперше домоглася компенсації за забруднення моря від іноземного судновласника

Опубліковано

Судновласник іноземного судна Stavanger виплатив Україні $2,4 млн компенсації за розлив небезпечної речовини в порту «Південний». Це перший у країні випадок, коли іноземна компанія відшкодувала збитки за шкоду екології.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Що сталося

Інцидент стався у 2020 році. Під час розвантаження судна розлилося 8,5 тонни небезпечної суміші пальмового олеїну та стеарину. Це грубе порушення норм Міжнародної конвенції 1973 року про запобігання забруднення з суден, яка вимагає дотримання стандартів охорони морського середовища.

Україна оцінила збитки в $2,41 млн (64,8 млн грн за курсом на той час) і подала позов проти власника судна.

Читати також: Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів

Як відшкодовували збитки

  • У 2022 році судновласник виплатив першу частину компенсації — 36,5 млн грн;
  • у січні 2025 року завершив виплати, перерахувавши залишок у розмірі 28,2 млн грн.

В Офісі генпрокурора зазначили, що це перший випадок, коли Україні вдалося довести відповідальність іноземного судновласника за екологічну шкоду та отримати компенсацію в таких масштабах.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

Одна з провінцій Канади стане партнером Київської області: сфери співпраці

Опубліковано

Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Як співпрацюватимуть регіони

У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:

  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • економіка;
  • культура;
  • співпраця між громадами;
  • енергетика.

«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.

Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).

Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.

Фото: сайт КОВА

Читати далі

Шопочитати