На пісенному конкурсі “Євробачення” Україна славиться своїми номерами, сенсами та співом. Кожного року увага фанатів конкурсу вже прикута до наших представників, бо вони знають – буде потужно. Цього року Україна посіла третє місце та впевнено продовжує тримати планку країни з гучним та відвертим голосом.
Редакція ШоТам зібрала добірку українських виступів: з першого до крайнього!
2003 рік
Вперше Україну представляв Олександр Пономарьов з піснею “Hasta La Vista”.
Співак зайняв 14-те місце. Переможцем конкурсу того року стала співачка з Туреччини Сертаб Еренер.
2004 рік
У 2004 році, вдруге приїхавши на конкурс, Україна здобула перемогу. Співачка Руслана з піснею “Дикі Танці” отримала 280 балів. Найвищі оцінки нашій країні надали Ізраїль, Ісландія, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Росія та Туреччина.
2005 рік
В 2005 році конкурс проходив у Києві. Україну представляла група з Івано-Франківська “Гринджоли”, яка приєдналася до національного відбіркового конкурсу в останній момент. На тому, щоб “Гринджоли” увійшли відразу до фіналу національного відбору, наполіг тодішній віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань Микола Томенко. На самому конкурсі “Євробачення” Гринджоли з піснею “Разом нас багато” зайняли 19-те місце.
2006 рік
Тіна Кароль заспівала пісню “Show me your love” та посіла 7-е місце, здобувши 145 балів. Високі оцінки українській співачці дали Португалія (12 балів), а також Білорусь та Вірменія (по 10 балів).
2007 рік
Під образом Вєрки Сердючки, Андрій Данилко представив пісню “Dancing Lasha Tumbai” та посів 2-ге місце з результатом 235 балів на Євробаченні.
Євробачення-2007 залишилося в пам’яті через гучний скандал, пов’язаний з піснею Вєрки Сердючки. В рядках “lasha tumbai” росіяни почули слова “Russia goodbye”, що викликало табу на творчість українського артиста на російському теле- і радіоефірі.
2008 рік
На Євробаченні, що проходило у Сербії, Україну представляла Ані Лорак з піснею “Shady Lady”.
2009 рік
Україну представляла співачка Світлана Лобода з піснею “Be My Valentine!”.
2010 рік
На Євробаченні Україну представляла співачка Alyosha з піснею “Sweet People”, яка посіла 10-е місце. Зазначимо, що пісню для виступу Alyosha змушено було змінити в останню мить, оскільки обрана композиція – “To be free”, – не відповідала вимогам конкурсу.
2011 рік
Українська співачка Міка Ньютон з піснею “Angel”, посіла 4-е місце.
2012 рік
Українська співачка Гайтана з піснею “Be my guest” отримала 65 балів і посіла 15-е місце.
2013 рік
Кримчанка Злата Огневич з піснею “Gravity” посіла третє місце, набравши 214 балів. Під час голосування вона тривалий час утримувалася на другому місці, але в кінцевому підсумку поступилася Азербайджану на 20 балів.
2014 рік
Марія Яремчук з піснею “Tick Tock” здобула 6-е місце, отримавши 113 балів. Переможницею конкурсу в 2014 році стала відома учасниця з Австрії, Кончіта Вурст, з піснею “Rise Like a Phoenix”.
2015 рік
Україна не брала участі в конкурсі.
2016 рік
У 2016 році на Євробаченні в Стокгольмі Джамала з піснею “1944” представляла Україну. Пісня про депортацію кримських татар, яка торкнулася й родини співачки, вразила глядачів своєю силою та емоційністю.
Були страхи, що Європа не зрозуміє глибинного сенсу композиції, але Джамала вразила всіх своїм виступом. За виконання пісні Україна отримала 534 бали та здобула переможне перше місце!
2017 рік
У 2017 році на Євробаченні нашу країну представляв рок-гурт O.Torvald з піснею “Time”. Гурт отримав 36 балів за результатами голосування журі та телеглядачів і посів 24-те місце.
2018 рік
У 2018 році на Євробаченні виступив співак MELOVIN з піснею “Under The Ladder”. Він посів 17-те місце, набравши 130 балів.
2019 рік
Україна не брала участь в конкурсі.
2020 рік
В 2020 році пісенний конкурс відмінився через пандемію коронавірусу.
2021 рік
Гурт Go_A з піснею “Шум” потрапив до фіналу пісенного конкурсу, зайнявши 2-ге місце у півфіналі 18 травня, а в фіналі 22 травня посів 5-те місце. За результатами глядацького голосування гурт посів 2-ге місце з 267 балами, а журі надали йому 9-те місце з 97 балами.
2022 рік
14 травня 2022 року гурт Kalush Orchestra з піснею “Стефанія” став переможцем “Євробачення-2022”, отримавши 439 балів від глядачів та 192 бали від журі, що разом складає 631 бал.
Під час виступу учасники гурту закликали допомогти Маріуполю й людям на “Азовсталі”. Організатори Євробачення-2022 визнали цей вчинок гуманітарним, а не політичним закликом, і не дискваліфікували колектив.
2023 рік
Українці вибрали гурт TVORCHI з піснею “Heart of Steel” на Національному відборі. У фіналі конкурсу, який відбувся 13 травня 2023 року, гурт виступив під номером 19 і посів 6-те місце, отримавши 243 бали – 54 від журі та 189 від глядачів.
2024 рік
11 травня, о 22:00 по Києву пройшов фінал конкурсу Євробачення 2024, в Мальме, Швеція. Представниці України alyona alyona та Jerry Heil виступили у фіналі з піснею “Teresa & Maria”. Вони посіли 3 місце.
Нагадаємо, що у Львові відкрили артпростір від Павла Гудімова в квартирі будинку 1910 року.
Також ми повідомляли, що в столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ.
У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.
Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.
Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.
Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.
Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.
За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.
Про премію «100 жінок року»
Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.
Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.
Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.
Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Коментарі