Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

«Культурний десант» випустив нову пісню «До побачення», присвячену загиблим героям (ВІДЕО)

Опубліковано

Об’єднання «Культурний десант» презентує пісню «До побачення», присвячену українським героям, які назавжди в строю. Автором пісні є Мирослав Кувалдін — військовослужбовець, музикант, резидент «Культурного десанту».

Про це повідомляють представники об’єднання.

Про автора та пісню «До побачення»

У цивільному житті Кувалдін — відомий музикант, автор пісень, лідер гурту «The ВЙО». З початком повномасштабного вторгнення він вступив до лав ЗСУ та під позивним «Джонич» воював у складі 69 батальйону 101 бригади ТрО. Згодом приєднався до «Культурного десанту» й тепер виступає перед бійцями на різних ділянках фронту.

Автор розповідає, що пісня «До побачення» народилася з потреби знайти зцілення:

«Збройні сили — це велика родина, і тому втрата кожного побратима відгукується в душі, наче втрата найближчого родича. З цим важко жити. Важко знайти слова, які могли б полегшити цей тягар. Ми лише мовчимо. Хвилина мовчання стає єдиним способом вшанувати загиблих».

Мирослав додає: навіть у цьому мовчанні голоси загиблих продовжують лунати у твоїй голові, їхні слова не зникають, а обличчя стоять перед очима. Це залишається з тобою назавжди.

«Для мене вона стала способом прийняти втрати», — говорить автор композиції.

Відео: «Культурний десант»

Читати також: «Як ти там, Харків?»: Жадан, Куба та Гамлет знялися в кліпі на підтримку харків’ян (ВІДЕО)

Про «Культурний десант»

«Культурний десант» — об’єднання військовослужбовців творчих та креативних професій, зусилля яких спрямовані на покращення морально-психологічного стану війська за допомогою інструментів культури. На різних напрямках фронту постійно працюють кілька мобільних творчих груп. Також дві групи артистів виступають для поранених бійців в шпиталях, реабілітаційних і навчальних центрах ЗСУ. Окремо підсилює цю роботу «Оркестр 59».

Щомісяця відбувається близько 200 виступів для бійців Сил оборони. Серед учасників «Культурного десанту» — відомі українські артисти з бойовим досвідом. Також об’єднання співпрацює з цивільними артистами та митцями. 

Нагадаємо, що «Культурний десант» випустив кліп до Дня ДШВ (ВІДЕО).

Фото: скриншот з відео Культурного десанту.

Культура

Український військовий відкрив фотовиставку про братерство іноземних добровольців (ФОТО)

Опубліковано

27 квітня в Івано-Франківську відкрили фотовиставку «2 Інтернаціональний легіон: Естетика бойового братерства». Це третя експозиція в межах проєкту фотографа і військовослужбовця Олександра Заклецького, яку раніше вже демонстрували в Києві та Львові.

Про це повідомили в команді проєкту.

Що відомо про виставку

В оновленій версії представили не лише фотоматеріали, а й артефакти з фронту та згадки про загиблих побратимів. Виставка покликана показати іноземних добровольців через естетичну призму спільних цінностей, натхнення та солідарності.

У відкритті взяли участь ветерани, зокрема бійці легіону, митці, письменники, музиканти, представники місцевої влади. Серед гостей — письменник Юрій Андрухович, який зазначив, що виставка допомогла йому краще зрозуміти тему участі іноземців у війні.

Читайте також: Українки вперше здобули три нагороди від Міжнародної асоціації жінок-поліцейських

Автор виставки Олександр Заклецький — фотограф, журналіст, перекладач, боєць 2 Інтернаціонального легіону. У своїх роботах він прагне не лише документувати війну, а й осмислити її через культурну й візуальну мову лицарства, вірності та честі.

«Я задумав ці фотографії скоріше як рефлексії на класичні картини, що зображували лицарське життя, тому в них більше статики, ніж динаміки. Та подекуди спочатку непомітні деталі розповідають про нову естетику, яка народжується у колі таких військових братерств», — зазначив Олександр Заклецький.

Фотовиставка працюватиме до 11 травня за адресою: вулиця Пилипа Орлика, 7, підземний перехід «Ваґабундо». Вхід — за донат.

Нагадаємо, що бригада «Хартія» зняла документальний фільм про звільнення Харківщини (ВІДЕО).

Фото: Інтернаціональні легіони оборони України

Читати далі

Культура

10 книжок українських авторів, які можна послухати на MEGOGO

Опубліковано

Скучили за книжками, але бракує часу на читання? Радимо спробувати аудіокнижки! Їх можна слухати під час прогулянок, занять спортом чи в дорозі, коли немає можливості гортати сторінки паперових книжок.

ШоТам та MEGOGO підготували добірку аудіокниг улюблених українських авторів. Обирайте книжку за смаком та слухайте її в мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо».

Сергій Жадан «Псалом авіації»

Ці вірші написані впродовж 2020 року. Поезія збірки сповнена метафор та образів, які переносять читача у світ українських пейзажів,  гір та безкрайніх степів, де панує тиша та спокій. 

Артем Чех «Район «Д»

Це оповідання про людей в умовах великих змін і криз. Кожна історія — про різні життя і долі, про дитинство 90-х, сусідів по будинку, ту саму бабусю з 62-ї квартири, друга дитинства та інших випадкових людей, яких зустрів автор і які так само можуть трапитися на шляху кожного.

Тарас Прохасько «Так, але»

Збірка короткої прози, до якої увійшли 34 тексти про родину та спогади, про дитинство, молодість і життя загалом. Всі ці історії формують єдину цілісну тему — як важливо відчувати і чути. 

Світлана Ройз «Ключі сили»

Книжка присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми. Як впоратися, скажімо, зі страхом темряви? Як дитина може виявляти свою злість, щоб не поводитися агресивно і водночас не придушувати емоцію всередині? 

Таня Касьян «Наше. Спільне»

Це книга про вплив війни на людей і суспільство. Вона наповнена історіями українців та їхніми переживаннями початку повномасштабної війни. 

Олександр Михед «Позивний для Йови» 

Автор почав писати книгу у перший день повномасштабного вторгнення і працював над книжкою протягом тринадцяти місяців. Олександр Михед писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації та решту подій, які сталися за цей час.

Анастасія Левкова «За Перекопом є земля»

Розповідь про Крим, його минуле та сучасність. Про різні покоління людей, які там жили. У книзі Крим постає не лише як півострів, як географічна локація, а насамперед як символ, як частина української, татарської та світової історії.

Ніна Кур’ята «Дзвінка»

Книга про те, як це — народитися українкою в СРСР, відчути на собі спочатку радянську пропаганду і мовну дискримінацію, а потім — упередженість земляків з інших регіонів. Але зрештою відтворити та втримати власну ідентичність.

Юрій Андрухович «Радіо Ніч»

Дія роману відбувається під час початку пандемії та незмінної загрози з боку росії — коли надії на радикальні зміни згасають.

Головний герой, Йосип Ротський, музикант, який веде власну радіопрограму, де транслює музику, поезію та добрі історії у темний світ.

Ілларіон Павлюк «Білий попіл»

Нуарний детектив з українською атмосферою. Це історія про детектива Тараса Білого, якому замовляють розслідувати вбивство доньки сотника Назара Засухи. Начебто простісінька справа — потрібно довести, що убив дівчину семінарист Хома. Та коли детектив приїздить на хутір Білий попіл, то розуміє — буде не просто.

Катерина Котвіцька

директорка з контенту онлайн-книгарні MEGOGO BOOKS


«Ми уже мали студію, у якій створювали подкасти й відеоконтент. Тож наступним рішенням було розширити команду й зайнятися виробництвом аудіокнижок. Нині головна мета — заохочувати видавців зробити перші кроки у виробництві аудіоверсій книжок. Культура ліцензійного цифрового контенту у книжковій сфері ще потребує просвітницької роботи ми з командою вже працюємо над стратегією боротьби з піратством. Думаю, що споживання ліцензійного продукту виграє і через зручність споживання та доступність».

Фото: MEGOGO

Читати далі

Культура

Ілларіон Павлюк завершив роботу над новим романом (ФОТО)

Опубліковано

Письменник Ілларіон Павлюк завершив роботу над новим романом, над яким працював ще з 2020 року. Через початок повномасштабної війни вихід цієї книги посунувся на три роки.

Про це повідомив Павлюк у себе в інстаграмі.

Що відомо про книгу

Новий твір під назвою «Книга Еміля» автор описує як темне фентезі, хоча зазначає, що для нього жанр не є головним. Постійний бета-рідер Павлюка зауважив, що це «дуже складний і геть не дитячий роман», який не схожий на попередні твори письменника.

Одним із перших, хто поринув в нову історію, став і молодший син Павлюка, який слухає уривки книги під час спілкування з татом по телефону.

Як зазначив автор, 28 квітня він завершив останнє читання тексту, а 29 — планує надіслати рукопис до видавництва.

Читайте також: 10 весняних новинок українського нонфікшну

Фото: інстаграм-сторінка Ілларіона Павлюка

Про письменника

Ілларіон Павлюк — український письменник, журналіст, продюсер і документаліст. Автор бестселерів «Я бачу, вас цікавить пітьма», «Білий попіл» і «Танець недоумка».

У 2015 році Павлюк брав участь у російсько-української війни у складі добровольчого батальйону «Гарпун». Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році він мобілізувався до одного з підрозділів Головного управління розвідки. З 2023 року Ілларіон Павлюк обіймає посаду начальника Управління преси та інформації МОУ та має звання лейтенанта ЗСУ.

Нагадаємо, що ілюстрацію українки для The New York Times відзначили престижною нагородою (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт «ВСЛ»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо1 тиждень тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство2 тижні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...